Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most is lesz különadó?

Most is lesz különadó?

Figyelt kérdés
A távozó miniszterek közel 7 milliós végkielégítéssel távoznak, most is kivetnek ezekre 98%-os különadót?

2018. júl. 3. 20:16
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
Nem, ezekre pont nem lesz. Nekik szabad, hiszen ahogy mondják "a mi komcsink jó komcsi, másé mocskos hazaáruló!"
2018. júl. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
23%

A különadót - vagyis amit te annak nevezel, akkor vetették ki, amikor alkalmatlanságuk miatt kellett meneszteni sok állami vezetőt, de a szerződésük hatalmas végkielégítést rögzített számukra ilyen esetben is.

Az alkalmatlanságukat pedig az mutatta meg, hogy miközben a hozzájuk tartozó intézmények veszteségesen üzemeltek és a dolgozók közül tömeges elbocsátások voltak, bérbefagyasztások és a 13. havi bérek eltvétele, addig ők továbbra is magas fizetéseket kaptak.

A most távozó minisztereket nem leváltják, hanem sikeres munkájuk után más folytatja a következő időszakban ezt a feladatot. A kinevezésük eddig szólt, a munkájukat jól végezték - ezért maradhatott ugyanez a kormányzat, a hozzájuk tartozóknak is emelkedett a bére, a hozzájuk tartozó intézmények jól gazdálodtak, az ország nem deficites, a bérek nőttek. Vagyis a szerződésükben szereplő végkielégítést megszolgálták.

2018. júl. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"az ország nem deficites"

Lóf.szt nem az, már bocsánat, nézd már meg a 2019-es tervezett költségvetést.

2018. júl. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

#3

A kiadások és bevételek tekintetében nullszaldós, ami hiányt okoz a fejlesztésekre felvett pénzek és esetleg az államadósság finanszírozására fordítandó többlet kötelezettségek.

Jelenleg az állam nem költ többet a saját működésére, mint ami bevétele van. Hogy jobban működni tudjon, az jelenleg hitelek felvételével és az eu-s pénzek megelőlegezésével lehetséges.

Ahogy a környező országokban is.

2018. júl. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Van hiány vagy nincs? Minek a mellébeszélés. Van.

Nézd már meg, hogy mennyivel alacsonyabb volt az államadósság 2010-ben, mint most.

Ha annyira alkalmasak voltak posztjukra, hogy 7 milliós bónuszt érdemelnek, akkor minek menesztették őket? A saját kormányuk szerint se értek sokat.

2018. júl. 4. 17:56
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Megpróbálom akkor eccerűen, ha már így állsz hozzá.

1.A hiány az több részből állhat. A rossz hiány az, ha a fizetésednél többet költesz. A kevésbé rossz hiány az, ha egy céget hozol létre felvett hitelből ami nemsokára pénzt fog neked termelni. Ezt a céget hitel nélkül nem tudnád létrehozni, ugyanakkor tudod, hogy a felvett hitelt törleszteni tudod nemsokára a megtermelt jövedelmedből. Most ilyen hiánya van az országnak. Korábban meg a megélhetést nem tudta kifizetni a bevételéből és ahhoz is hitel kellett, hogy az állami alkalmazottak fizetést kaphassanak.

2.Az államadósság hozott cucc. Nem most jött létre és nem is 2010-ben. Bajnai vett fel az IMF-től gigahitelt, pont az előbb leírt rossz hiány miatt, a csőd elkerülésére. Ez rakódott rá a korábbi államadósságra. Az adósságot ráadásul devizában vette fel, ami a forint árfolyamának változásával éppen úgy bedőlt, mint a lakossági devizahitelek. Az államadósságnak akkor a fele devizában volt, kis árfolyam emelkedés is hatalmas veszteséget okozott. Most az államadósság kb. 20%-a van már csak devizában, sokkal stabilabb. A japánok államadóssága majd 300%, de mivel csak jen-ben adósak és legnagyobbrészt a saját polgáraiknak, így stabil és erős lehet mellette is a gazdaságuk.

3.Az államadósságot azért a bevétellel arányosan adják meg, mert ez mutatja meg az eladósodottság mértékét. Hiába van most forintra átszámolva nagyobb összeg az adósság listán ha a bevétel sokkal nagyobb ezzel egyszerre. Ha te 100 ezret keresel és tartozol 50 ezerrel, akkor 50%-os az eladósodottságod. Ellenben ha 100 ezerrel tartozol de 300 ezer a fizetésed, akkor csak 33%-os. Ráadásul az adósság mellett is sokkal több pénzed marad másra. Pontosan ezért egyrészt az arány is csökkent 2010 óta, másrészt sokkal több pénz marad a költségvetésben más dolgokra is. Igen, stadionokra is.

4.A kormányok 4 éves ciklusra jönnek létre, akkor választás van. A kormány tagjai, így a miniszterek is így max. 4 évre vannak megbízva. Új választás = új kormány = új kinevezések. Van amikor ugyanazt az embert nevezik ki legközelebb is megint 4 évre, de többségben nem. A bukás az, ha valakit idő előtt leváltanak, elküldenek, mint történt az előző ciklus elején a honvédelmi miniszterrel a kerítés építésének elhúzódása miatt. Ő nem is kapott olyan végkielégítést, mint ami a ciklusukat kitöltő többi miniszternek járt.

2018. júl. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

#6

Csűrheted, csavarhatod, a tényeken nem változtat. Felesleges a bizonyítványt magyarázni.


Igaz már régen eltértél a kérdéstől, de azért válaszolok pár szóban.


1. Ez természetesen így hülyeség. 2010 előtt is kellett fizetni az ország adósságát, hogy nemzetközi téren is fizetőképes legyen az ország, azért szerződtek az IMF-el. De érdekes módon az elfelejted, hogy a hitel jelentős részét le se hívták, mert nem volt rá szükség.

Valahogy azt is elfelejted, hogy akkor egy világméretű gazdasági válság volt, jelenleg pedig nincs.


2. A lakossági hitelt hülyeség az állami hitelhez hasonlítani. Már csak azért is, mert az ország devizában vette fel, csak annyival emelkedtek a díjai, amennyivel gyengült a forint (ellentétben a lakosságival, ahol az egyéb díjak miatt nő jelentősen). Lehet tévedek, de 2010-re már bőben 300 alatt volt. Most mennyi is?

De még így is kedvezőbb volt az IMF hitel (alacsonyabb kamat), mint a orbán-kormány kötvényei.

Nagyon érthetsz a gazdasághoz, ha szerinted a japánoké erős. Persze a magyar gazdasági helyzetnél nyílván jobb, de hatalmas túlzás erősnek nevezni.

Egyébként most probléma az államadósság, vagy sem? 2010 előtt probléma volt, most meg lassan szükséges jó lesz?


3. Javaslom nézd meg, hogy mennyivel növekszik a GDP nálunk. Felesleges 200%-os fizetés növekménnyel példálóznod, amíg itthon alig néhány százalékos a növekedés, ráadásul gazdasági konjunktúra idején. Persze azért jó, hogy a GDP-hez viszonyítva, ha nem is olyan arányban, mint írtad, de némileg csökken. Különösen, hogy lenyúltak 3000 milliárd forintot a nyugdíjbiztosítóktól és eladtak rengeteg letelepedési kötvényt is ezzel a céllal (igaz ez utóbbinak később isszuk majd a levét).


4. Annyira jól dolgoztak, hogy még a kormányközeliektől is sok kritikát kaptak.

2018. júl. 5. 22:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!