Mikor fog megnyilvánulni végre eredményekben, hogy a Fidesz jól kormányoz?
#42
A hídon akkor kell átmenni ha odaértél.
Már most is sok orvossal vannak tárgyalásban pl. konkrétan a Szent Imre kórházból is, de mivel évek telnek el még addig amíg készen lesz, így van rá idő.
Eddig az volt a szöveg, hogy semmi nem épül, nem fejlődik az egészségügyben, most keresni kell valami újat amibe lehet kapaszkodni azt látom. Talán addigra emelkednek annyit a bérek az egészsgügyben és lesz olyan jó az a kórház, hogy a most kint dolgozó nővérek, orvosok közül találnak majd eleget aki inkább marad itthon és dolgozik ott. Meglátjuk. Legyen az a legnagyobb problémánk, hogy orvost kell szerezni mert túl sok au új kórház!
"utobbi ötven évben soha nem volt ilyen lepusztult az egészségügy" Molnat Lajos meg Horvat Agnes alatt aztan szuper juol müködtt az egeszsegügy....
"Az utóbbi ötven évben soha ennyien nem menekültek el az országból." A 2004es ota csatlakozott eus orszagok közül Magyarorszagrol "menekültek el" a legkevesebben, az valo igaz, hogy mindig vannak olyanaok akik külföldön probalnak szerencset, az eun belüli szabad munkavallas miatt többen mitn korabban, azonban azt se szabad elfelejteni, hogy nemcsak "menekülök", hanem visszaterök is vannak. Sok ismerösöm meg a Gyurcsany alatt ment ki külföldre, aki megmondta, hogy ellehet menni, nagyon sokan közülök mar visszatertek az elmult 1-2 evben, vagy mar tervezik a visszaköltözest.
"Az utóbbi ötven évben soha ennyi alulképzett embernem volt ebben az országban" Forras? Mit eretsz alulkpezett alatt, attol, hogy valakinek nincs büfesszakos diplomaja, meg lehet jol kepeztt egy joszakmaval, nem azt jelenti, hogy az illetö nem ertelmes.
Én szétszedem ezt a 100-as listát. Pontról pontra, mind a 100 pontot.
"Emberemlékezet óta nem volt ilyen sikeres kormánya Magyarországnak"
No comment.
"100. A három csapás törvénynek köszönhetően a visszaeső bűnözők ma már börtönben vannak."
A három csapás törvénye hasznos, de kevés. A '90-es évek nagy leszámolásait a mai napig nem sikerült megnyugtatóan tisztázni. A politika és a szervezett bűnözés kapcsolatát nem sikerült megnyugtatóan feltárni. Az állatkínzók közül csak elenyésző többség megy börtönbe. Ráadásul a gyilkossági mutatók így is sokkal rosszabbak, mint a nyugati országokban. Pitiáner tolvajokat sok esetben nem fognak el, és ma is jellemző hogy idős embereket különös kegyetlenséggel meggyilkolnak párezer forintért.
"99. Az ingyenes méhnyakrák elleni védőoltás bevezetése miatt kevesebb nő fog rákban meghalni."
Igen, 7.-eseknek ingyenes. És a többiek?
"98. 7 ezerrel több rendőr van Magyarországon, mint 2010-ben, a köztéri bűncselekmények száma ennek köszönhetően 55 százalékkal csökkent."
A regisztrált bűncselekmények száma. De nem a rejtve maradt bűnügyek száma. Azokról nem igen tudunk semmit. Plusz 20 ezerről 50 ezerre emelték azt az értéket, ahonnan a lopás már bűncselekmény és nem szabálysértés, így sok lopást most már csak szabálysértésként kezelnek, ami korábban bűncselekmény volt. Arról nem is beszélve hogy az új btk miatt megváltoztak módszerek, ahogy regisztrálják a bűncselekményeket.
"97. Magyarország a jobboldali kormányzás alatt végre kikerült a túlzottdeficit-eljárás alól, ahol a szocialista kormányoknak köszönhetően 9 évet töltött az ország."
Ez az állítás igaz.
"96. Duplájára emelkedett az országban a gyógyításhoz használható MR-eszközök száma, így ma már gyorsabban és kevesebb utazással elérhetőek az ilyen vizsgálatok."
Csak épp baromi hosszú a várólista még mindig.
"95. Csak 2017-ben 100 ezer gyermek üdülhetett Erzsébet-táborokban. Ezt nagyon sokan nem tehették volna meg állami támogatás nélkül."
2014-ben 130 ezer gyerek élt mélyszegénységben, jelentős javulás azóta sincs. Ezért nem üdülhettek volna állami támogatás nélkül. Ez a pont bizony öngól.
"94. Minden 35 év alatti fiatalnak ingyenessé tették egy nyelvvizsga megszerzését."
Igen, vissza lehet a díját igényelni sikeres vizsga esetén. Ha megbuktál, buktad a pénzt is. Plusz ott vannak a nyelvórák költségei, amiket szintén nem az állam finanszíroz. Ez így önmagában nesze semmi, fogd meg jól.
"93. Az óvodai férőhelyek száma közel 10 ezerrel, míg a bölcsődei férőhelyeké 12 ezerrel növekedett 2010 óta."
Igen. Bár miután kötelezővé tették az óvodába járást 3 éves kortól, ez a minimum elvárás. Mondjuk, mivel a népesség folyamatosan csökken, 20-30 év múlva a jelenlegi óvodai férőhelyek száma még sok is lesz.
"92. 40 féle ügyintézés díja szűnt meg 2016-ban és 2017-ben, ingyenessé vált például a lakcímkártya, a személyi igazolvány és az anyakönyvi kivonat igénylése."
Igaz. Habár a forgalmit még mindig egy vacak papíron kapjuk meg plasztik kártya helyett.
"91. 5 százalékra csökkent a sertés- és a baromfihús, a tej, a tojás, a hal és az az éttermi fogyasztás áfája."
2017-ben a tojás ára 39,4%-kal, a tej ára 1,5%-kal, a hal ára 10%-kal nőtt. És most idén további áremelkedés várható. Semmi nem nyertünk az áfacsökkentésen.
"90. Új egészségügyi szűrőbuszok járják az országot, így sokak még időben tudomást szerezhetnek betegségükről, és meggyógyulhatnak."
Sok faluban az emberek erről nem is tudnak, gyakran alig látogatják ezeket a buszokat.
"89. Soha nem látott méretű otthonteremtési programot vezetett be a kormány, amelynek köszönhetően 2015 óta már 70 ezer család vásárolhatott új otthont magának."
Az ingatlan árak brutális mértékben emelkedtek. Budapesten az elmúlt 5 évben az átlag négyzetméter ár 283 196 forintról 621 069 forintra nőtt. Ennyit az otthonteremtésről...
"88. 2010 óta 500 új mentőautó állt szolgálatba."
Ennek ellenére a mentősöknél még mindig jármű- és létszámhiány van.
„87. A nők 40 év után nyugdíjba vonulhatnak. Ez sok család életét megkönnyítette, hiszen a nagymamák így tudnak segíteni a fiataloknak, például vigyáznak az unokákra, amíg a szülők dolgoznak.”
Ehhez képest a nők keresete még mindig elmarad a férfiak keresetétől, ráadásul a férfiak számára is lehetővé kéne tenni a 40 év utáni nyugdíjba vonulás lehetőségét. A korkedvezményes nyugdíjak megszüntetése pedig sok embert érintett kellemetlenül.
„86. 9 százalékra csökkent a társasági adó, ami Európában a legalacsonyabb, ennek köszönhetően egyre több cég választja Magyarországot.”
Igaz, de emellett sok különadót bevezettek és a munkáltatóknak még így is rengeteg adót kell befizetni a dolgozók után.
„85. A munkahelyvédelmi akció 900 ezer munkavállaló foglalkoztatásához nyújt segítséget, így például a kismamák és az idősek könnyebben meg tudják tartani a munkahelyüket vagy könnyebben találnak újat.”
Ez valami régi program lehet, mert jelenleg a munkaerőhiány okoz problémát.
„84. 2010-hez képest ma már 735 ezerrel dolgoznak többen Magyarországon.”
Lásd: előző válasz. Mégis munkaerőhiány van.
„83. A kormány betiltotta a devizahitelezést, és szigorú tájékoztatási kötelezettségeket írt elő a bankoknak, így azok nem húzhatnak csőbe több magyar családot.”
A kormány 2011-ben lehetővé tette, hogy rögzített árfolyamon fizessék vissza a devizahiteleket. Ezzel a gazdagok tudtak élni. A többieknek csak 2014-ben forintosították a hitelét, piaci áron, noha előzőleg azt ígérték, hogy rögzített árfolyamon forintosítanak. Ezzel sokan igen rosszul jártak. Ma is tízezreket fenyeget kilakoltatás.
„82. 2010 óta több mint 1000 kilométerrel nőtt a kerékpárutak hossza.”
De senki nem tartja őket karban. A meglévő kerékpárutak állaga fokozatosan romlik.
„81. 2010 óta 23 új rendelőintézet és 30 új mentőállomás épült.”
Lehet, de továbbra is általános létszámhiány van.
„80. A dohányzás kitiltása miatt ma már füstmentes, tiszta levegőt szívhatunk az éttermekben és kocsmákban, így kevesebb ember fog tüdőbetegségben meghalni.”
A dohányzás kitiltása jó dolog, de ez beleilleszkedik a nemzetközi trendekbe, nem a kormány találta fel a spanyol viaszt.
„79. Az elmúlt 7 évben az EU-ban Magyarországon csökkent a második legnagyobb mértékben az államadósság. 2010-ben az államadósság elérte a 83,5 százalékot, ez mára 74 százalék alá csökkent.”
Ez valójában fő prioritása a kormánynak. Lehetne vitatkozni, hogy a gdp-arányos csökkenés üteme elégséges-e ahhoz képest, hogy mint említettem: ez fő prioritás.
„78. A rezsicsökkentéssel egy átlagos háztartás évente átlagosan 110 ezer forintot takarít meg. A baloldali kormányok alatt tizenötször emelték a lakossági gáz árát.”
Az elmúlt években a nemzetközi piacon az energiaárak csökkentek. Ezt nem követte újabb rezsicsökkentés. Az állam még mindig óriásit kaszál az energiaárakon (azon a résen amiért megveszi és amennyiért értékesíti). Ráadásul sok család jól járhatott volna, ha az EU-tól kapott energiakorszerűsítési (lakásfelújítási) támogatást a kormány a lakosoknak adja (akiknek az EU szánta) és nem középületek felújítására fordítja.
„77. A termékenységi ráta a 2010-es 1,25-ös szintről 2017-re 1,5-re emelkedett. A szülőképes korban lévő nők egyre több gyereket vállalnak. Ha minden úgy maradt volna, ahogy 2010-ben volt, akkor ma 50 ezerrel lennénk kevesebben.”
A lakosságszám továbbra is csökken. Ha így folytatódik, el fogunk fogyni.
„76. Egységesen 15 százalékra csökkent a személyi jövedelemadó, amelynek a baloldali kormányzás alatt a felső kulcsa 32 százalék volt.”
Ezzel együtt megszűnt az alacsony keresetűek adókedvezménye, ami sok munkavállaló számára jövedelem csökkenést eredményezett. Ráadásul a munkabér után a munkáltató és a munkavállaló együttesen még így is 45%-ot fizet az államnak a munkaadó teljes havi költségéből (ami több mint a bruttó bér!).
„75. A kétgyerekesek családi adókedvezménye 2018-ban már havi 35 ezer forint. A szocialisták, amikor kormányra kerültek gyakorlatilag eltörölték a családi adókedvezményt.”
Ez igaz. Kérdés, mire elég 35 ezer Ft két gyerekre.
„74. Ma Magyarországé a negyedik legkedvezőbb munkanélküliségi adat az Európai Unióban. 12 százalékról 4 százalék alá csökkent a munkanélküliség.”
Fentebb is említettem: jelenleg munkaerőhiány van.
„73. 2007-ben még 8 százalék volt az infláció, 2017-ben mindössze 2,4 százalék.”
Az infláció valóban csökkent. Ugyanakkor például a devizák árfolyamai már emelkedtek. Idén egyébként gyorsul az infláció.
„72. 2016 és 2018 között összesen 67 százalékos béremelés volt a mentőknél.”
A mentőknél. A közszféra bérei pedig 2008 (!) óta be vannak fagyasztva.
„71. Zajlik a budai vár és környékének teljes megújítása. 2010-ben még romos épületek, hiányos, kikopott térkövek és omladozó vakolat várta mindenhol a magyarokat és a turistákat.”
Igen, azt legalább felújították. Még Orbán is beköltözik.
„70. 2012 óta több mint 730 ezerrel csökkent a szegénység kockázatának kitettek aránya.”
A lakosság 23,6%-át fenyegeti továbbra is az elszegényedés kockázata.
„69. A nettó átlagkereset 2017-re elérte a 200 ezer forintot.”
Ez a 35 OECD ország közül elég is volt a 3. helyre hátulról! Ennél csak Mexikóban és Lettországban kevesebb a havi nettó átlagbér. Szép volt!
„68. A várólistán levő betegek száma a 2017 májusára 60 százalékkal csökkent.”
És még így is sokan várnak indokolatlanul sokat egy-egy kezelésre. A várólisták gondja nem oldódott meg.
„67. Az uniós átlagnál magasabb a gazdasági növekedés, sőt 2017-ben meghaladta a 4 százalékot.”
Lehetne ennél magasabb is. Az összes tagállam közül Magyarországnak sikerült a legrosszabban hasznosítani a kiutal Uniós forrásokat.
„66. Ma már évente több mint egymillió gyermek kap ingyen tankönyveket. Korábban a baloldali kormányzás alatt folyamatosan nőtt a tankönyvek ára.”
Nem ingyen tankönyv az, amit év végén vissza kell adni. Kölcsönbe kapják a könyveket. Egy érettségire nem tud miből így felkészülni, és később sem tud adatokat előkeresni. Ez így nem ingyen tankönyv, mert ténylegesen nem kapja meg.
„65. Felújították a Kossuth teret, ami ma már méltó ahhoz, hogy a nemzet főterének nevezzük.”
Az méltó, csak a parlamentben ülnek méltatlan emberek hozzá.
„64. Duplájára nőtt a felsőoktatásba bejutó romák száma.”
Ez szép. Közben lenyúlják a roma integrációra szánt pénzeket, és továbbra is úgy tűnik fényévekre vagyunk a romák integrációjától.
„63. A rezsicsökkentés óta felére csökkent a lakossági közműtartozások összege.”
Ez ugyanaz, mint a 78. pont.
„62. 2012 óta 3 százalék alatt tartják az államháztartási hiányt, ami a szocialista kormányoknak 2002 és 2010 között egyszer sem sikerült.”
Ez a 79. ponttal állítható párhuzamba.
„61. Akár 10+10 millió forinttal segíti a kormány a háromgyermekes családok otthonhoz jutását.”
Lásd: 89. pont. Ismételgetünk?
„60. 2010-hez viszonyítva duplájára nőtt a szakmunkás minimálbér.”
És ismét egy bérkérdéses pont. Nem az első.
„59. A szakorvosok fizetése két ütemben 207 ezer forinttal emelkedett.”
Sorold fel még az összes szakmát, légy szíves.
„58. 7,5 százalékponttal csökkentek a munkaadói adók, ami lehetővé tette a cégek számára a bérek emelését.”
76. pontra utalás?
„57. A pedagógusok bérére 250 milliárd forinttal fordít többet a kormány, mint a pedagógus-életpálya bevezetése előtt.”
Lásd: 59. pont: sorold fel az összes szakmát.
„56. A 2018-as költségvetésben 430 milliárd forinttal több jut az egészségügyre, mint 2010-ben.”
És még így is forrás- és orvoshiánnyal küzd.
„55. Nagysikerű vizes világbajnokságot rendezett az ország, amely kivívta a sportolók, a látogatók és a szakértők elismerését.”
A látványsportokhoz legalább értünk.
„54. Nemzeti várprogram és nemzeti kastélyprogram indult a kulturális és történelmi örökségünk megőrzése, újjáépítése érdekében.”
Ez szép és jó.
„53. Az elmúlt 7 évben az Európai Unióban nálunk nőtt legnagyobb mértékben a foglalkoztatottság.”
Hányszor írod ezt még le? És hányszor kell leírni, hogy munkaerőhiány van?
„52. Az állam nem az emberek megadóztatásával, hanem a bankokra és a multikra kivetett különadókkal hozta rendbe az államháztartást.”
Amiket aztán a bankok és multik áthárítottak az emberekre. Végső soron mindent a lakosság fizetett meg.
„51. A magyar kis- és középvállalatok élhettek a Növekedési Hitelprogram lehetőségével, így kedvezményes hitellel indíthattak új beruházásokat.”
Valóban javult a helyzet, de más országokhoz képest még így is brutális adminisztrációval és egyéb terhekkel jár elindítani egy vállalkozást.
„50. Visszaállították három évre a gyest, amelyet a baloldali kormányok 2 évre csökkentettek.”
Ez igaz.
„49. Megtörtént a nemzet közjogi újraegyesítése.”
Ez meg mit jelent?
„48. Bevezették a tényleges életfogytiglani szabadságvesztést, amivel a legsúlyosabb bűncselekmények elkövetői büntethetők.”
Ez igaz, de lásd: 100-as pont.
„47. Megújult a teljes budapesti buszpark, így szinte mindenhol a modernebb világoskék buszok szállítják az utasokat.”
Igen, 8 év alatt vettek új buszokat. Minden közlekedési vállalatnál idővel cserélik a járműparkot. Ez nem nagy teljesítmény.
„46. Felére csökkentették a parlament létszámát és így gazdaságosabbá tették az Országgyűlés működését.”
De 42 államtitkár helyett most már 60 van. A képviselői alapdíj pedig 231 ezer forintról 748 ezer forintra nőtt.
„45. 2013 óta több ezer iskolában történtek infokommunikációs fejlesztések.”
És ez pontosan mit takar? Ez az állítás így önmagában semmi nem jelent.
„44. 2018-ban már harmadik alkalommal részesülnek 10 ezer forintos Erzsébet-utalványban a nyugdíjasok.”
Ezzel veszik meg őket választások előtt.
„43. Megvédték a nyugdíjak értékét, sőt a nyugdíjak reálértéke emelkedett is az elmúlt nyolc évben.”
Jelenleg a nyugdíjrendszer afelé halad, hogy az állam nem fogja tudni finanszírozni. Kérdés, hogy miért nem alakítják át a nyugdíjrendszert? Apropó, ha már nyugdíjemelés: hová tűnt 3000 milliárd forintnyi magányugdíjpénztári befizetés? Arról nem is beszélve, hogy a nyugdíjasok fele létminimum környékén tengődik (vagy az alatt).
„42. Segély helyett inkább munkát adtak a rászorulóknak. Felére esett vissza azon gyermekek aránya, akik teljesen munka nélkül lévő háztartásban élnek.”
Közmunkát, csak hogy onnan nehezen mozdulnak el a nyílt munkaerőpiac irányába.
„41. Bevezették az Ifjúsági Garancia Programot, amelynek köszönhetően 50 ezer fiatal foglalkoztatási lehetőséghez jutott, 25 ezer fő pedig képzésbe vagy oktatásba került.”
És akkor most megint: mun-ka-e-rő-hi-ány VAN!
„40. Bevezették a GYED Extrát, amelynek köszönhetően korlátlanul lehet munkát vállalni a gyermek féléves korától, a munka mellé is jár a GYED.”
Igaz.
„39. Az első házasok adókedvezménye két évig havi 5 ezer forintos megtakarítást jelent a házasoknak”
Havi 5 ezer forinttal kitörölheted a…. Na, pont erre elég ennyi pénz.
„38. Bevezették a magáncélú lakásépítés esetén igényelhető adó-visszatérítési támogatást.”
Lásd: 89. pont…. Amúgy muszáj ismételni?
„37. Magyarország még időben végrehajtotta a devizahitelek forintosítását. A svájci frank árfolyamának „felrobbanása” idején az összes kelet-európai ország bajba került Magyarország kivételével.”
Lásd: 83. pont. ISMÉTLÉS!
„36. A rendvédelemben dolgozók bére 2015 és 2019 között átlagosan 50 százalékkal növekedett. Míg 2010-ben egy tízéves szolgálati viszonnyal és felsőfokú végzettséggel rendelkező nyomozótiszt 300 ezer forintot keresett, addig ma 440 ezer forintot.”
Minden szakmát, minden szakmát sorolj fel. Most jönnek a mezei közalkalmazottak? Ja, hogy az ő bérük 2008 (!) óta nem emelkedett!
„35. 2010-hez képest 2018-ban már közel 70 százalékkal több pénzt biztosít a kormány az egészségügyi alapellátás támogatására, így a háziorvosokra, házi gyermekorvosokra, iskolaorvosokra, védőnőkre és a területi ellátást végző fogorvosokra.”
Ez szép és jó. Kár hogy jövőre megszűnik a munkáltató által adható egészségpénztári egészségkártya adótámogatása. Apropó, nem látom a listában, hogy 10 400 forintról 5200 forintra csökkent a táppénz napi összegének lehetséges maximuma.
„34. 2010 óta az állami CT-berendezések száma 42 százalékkal nőtt.”
Megint egy egészségügyi pont. Nyugodtan mehetett volna az MR-es mellé.
„33. Jelentősen bővült az iskolatej program. 2010 óta több mint háromszorosára nőtt a programban résztvevő gyermekek száma. Félmillió gyermek kap heti négy alkalommal tejet, joghurtot, vagy kefirt. És még többen kapnak rendszeresen gyümölcsöt és zöldséget.”
A szüleik nem tudják megvásárolni, ha már olyan erős a gazdaság? Ezek szerint mégis sok család rászorul erre.
„32. Sok családnak segített „testvér GYED” bevezetése, azaz a gyermek után járó gyermekgondozási ellátások továbbfolyósítása újabb gyermek születése esetén.”
Közben sok családnak segítene az is, ha az otthon ápolást elismernék teljes értékű munkának, és legalább minimálbér járna érte.
„31. 2010 és 2017 között oktatásra fordított összegek közel 25 százalékkal nőttek.”
Ehhez képest a 2017-es PISA-teszten csúnyán elvéreztek a magyar diákok. És rosszabbul teljesítettek, mint a korábbi évek felmérésein.
„30. A mindennapos testnevelésnek köszönhetően egészségesebb nevelést kapnak a gyerekek.”
És még így is Európa legkövérebb nemzete a magyar.
„29. Több mint 1000 iskolát korszerűsített a kormány uniós vagy nemzeti forrásból.”
Azért jól jött az uniós forrás, nem? Apropó, amúgy a mindennapos testneveléshez a mai napig sok iskolában nem sikerült megfelelő infrastruktúrát kiépíteni.
„28. 6800 új szolgálati járművet kapott a rendőrség.”
Ez is olyan dolog, hogy a rendőrség szolgálati járműveit időnként meg kell újítani. Amúgy az állami vezetők is új járműveket kaptak, ezt valahogy nem hangoztatod. Ja, hogy ez nem hangzik olyan jól.
„27. 2009-hez képest 2017-re háromezer fővel nőtt a Magyar Honvédség kötelékében dolgozók létszáma.”
És akkor most ütőképes a magyar haderő?
„26. A kormány 1 369 milliárd forint adósságtól szabadította meg az önkormányzatokat, és átvállalta azokat a feladatokat, amiket az önkormányzatok nem tudtak egységes színvonalon ellátni.”
És ezzel csökkentette is az autonómiájukat. Megint kétoldalú dolog.
„25. Magyarország Alaptörvénye rögzíti a család fogalmát mint „férfi és nő között, önkéntes elhatározás alapján létrejött” életközösség.”
És ezzel a ténnyel mihez kezdjünk? Ez is benne van az Alaptörvényben: „(1) Mindenkinek joga van a tulajdonhoz és az örökléshez. A tulajdon társadalmi felelősséggel jár.” Kétségtelenül fontos pont, de egy ilyen felsorolásban irreleváns.
„24. A gimnáziumokban 2009-ben 540 ezer forint volt az egy gimnazistára jutó költségvetési kiadás, addig ma ez 1 millió 80 ezer forint.”
Most már akkor csak a kompetenciateszteken kéne ennek meglátszódnia.
„23. A kormány összesen 700 milliárdos fejlesztést hajt végre a fővárost és agglomerációt is kiszolgáló kórházakban 2020-ig.”
Ez nem az első egészségügyes pont, de a fő problémákat még mindig nem érinti. Amúgy orvos is lesz a kórházakban?
„22. Mintegy 50 új tanuszoda és 50 új tornaterem épült vagy épül ma is.”
Lásd: 30. pont: Európa legkövérebb nemzete a magyar.
„21. Magyarország Alaptörvénye rögzíti hazánk mezőgazdaságának GMO-mentességét.”
Igen, az előállítását. De ha más EU-országban forgalomba hoznak egy GMO-élelmiszert, azt nálunk is forgalmazhatják. De a nagy szabadságharcos simán támogatta a CETA-t és a TTIP-t is simán támogatta (igaz abból Trump miatt nem lett semmi).
„20. A felsőoktatásban 27 százalékkal emelkedtek a bérek, ennyivel nőtt az oktatók és a kutatók fizetése.”
Még több szakmát sorolj fel, légy szíves.
„19. Részben a kormány segítségének köszönhetően 2010 óta megduplázódott a biogazdálkodással foglalkozó termelők száma.”
Ez szép és jó. Az erős agráripar mutatja egy ország fejlettségét. Ja, nem.
„18. Számos teret felújítottak Budapesten, többek között az Erzsébet teret, a Madách teret, a Széll Kálmán teret és a Nyugati teret. Hamarosan kezdődik a Blaha Lujza tér felújítása is.”
Újabb felújítás. Mondjuk én ez a 4 teret 4 külön pontba raktam volna, úgy a kormány érdemei nagyobbnak tűnnek. Apropó, remélem, EU ezekre se adott pénzt, és tisztán önerőből oldottuk meg…
„17. Sikeres Magyarország újraiparosodása: 2010 óta 40 százalékkal nőtt az ipar teljesítménye.”
A primer szektor mellett a szekunder szektor mutatja a leginkább egy ország gazdasági teljesítményét. Ja, nem.
„16. 2010 előtt az állami társaságoknál állandósultak a bérfeszültségek, rendszeresek voltak a munkabeszüntetések. Ma béremelésben részesülnek a Posta, a MÁV, a regionális közlekedési központok és a közműtársaságok dolgozói is.”
Tessék, csak kérni kellett, hogy sorolj fel még több szakmát.
„15. A gyorsforgalmi úthálózat hossza már közel 180 kilométerrel nőtt 2010 óta. Mintegy 1000 kilométernyi autópálya, autóút és gyorsút készül el a következő években.”
2002 és 2008 között 475 km autópálya épült… Ja, bocs, az régi elmúltnyolcév. Azt nem ér ide behozni.
„14. 2010 óta több mint 350 ezer család otthonában történtek állami támogatással energiahatékonysági fejlesztések.”
Mintha már írtam volna, hogy az állam a közintézményekre fordította azokat a támogatásokat, amiket az EU a lakosságnak szánt energetikai korszerűsítésre.
„13. 2010 óta 77 kórházat, 54 rendelőintézetet és 97 mentőállomást újítottak fel. Megújul(t) többek között a pécsi kórház, a Markhot Ferenc Kórház, a szombathelyi, a hatvani, a debreceni, a körmendi, a kaposvári, a békési Pándy Kálmán kórház, a budapesti Bajcsy-Zsilinszky kórház, az Uzsoki utcai kórház, a Szent Imre kórház és a Bethesda gyerekkórház, a karcagi, a várpalotai, a nyíregyházi, a dombóvári, a győri, a siófoki és a somogyi Kaposi Mór kórház.”
De-ja vu érzésem van.
„12. A reálbérek a családi kedvezménnyel együtt számítva közel 40 százalékkal nőttek 8 év alatt.”
És ez mire elég? Ja, OECD, 3. legrosszabb havi nettó átlagbér…
„11. Új épületet kapott a Semmelweis Egyetem, a kecskeméti egyetem, a MOME és a Testnevelési Egyetem pedig teljesen új kampuszt kapott. A Magyar Tudományos Akadémia több új, világszínvonalú épületet kapott.”
Ismétlünk, ismétlünk?
„10. 5 százalékra csökkentették az internet áfáját.”
Ezt pofátlanság beírni azok után, hogy 10 ezres tüntetések voltak pár éve a tervezett internetadó miatt.
„9. Új szuperkórház épül Budapesten.”
És orvos is lesz benne?
„8. Magyarország idő előtt visszafizette a 18 milliárd dolláros IMF-hitelt, majd búcsút mondott a Valutaalapnak: boldogítson a megszorításokkal inkább más országokat.”
Igen, drágább piaci hitelből sikerült lejárat előtt visszafizetni. Gratulálok.
„7. 2010-hez képest már 50 százalékkal több turista jön évente a biztonságos és egyre szépülő Magyarországra.”
És ehhez képest mennyien mennek el?
„6. A második megszülető gyermeknél az anya diákhitelének a felét, a harmadiknál az egészet elengedik.”
A diákhitel törlesztésére adható munkáltatói támogatást pedig jövőre megvonják.
„5. Az idei év júliusától ingyenes a KRESZ-vizsga.”
De csak 20 év alatt. És csak a KRESZ. Mi van a jogsiszerzés többi költségével?
„4. 2010 óta több mint 170 korszerű vasúti jármű és több mint 1700 új vagy felújított autóbusz állt forgalomba a helyközi közlekedésben.”
Mintha már írtál volna autóbuszokról. A vasúti járműveknek pedig pocsék a rendelkezésre állási mutatója. Ja kérem, hogy nem elég megvenni, karban is kell tartani.
„3. 2010-hez viszonyítva 88 százalékkal emelkedett a minimálbér.”
Átlagbér OECD…. ne feszegessük újra… Amúgy a bruttó minimálbér nőtt csak ennyivel. A nettó nem.
„2. Az ország háromszor többet fordít gyermekétkeztetésre, mint 2010-ben.”
Minek azt? Gazdag ország vagyunk. Megveszik a családok. Ja, hogy annyira mégsem megy jól mi? Oké, ezt se feszegessük újra.
„1. A kormány ellenállt Brüsszel és Berlin nyomásának, hogy a kvóták bevezetésével Magyarországra is migránsokat telepítsenek.”
És még 20 ezer letelepedési kötvényt is sikerült eladni közben. Szép volt!
Na ennyit a hazugságaidról. 3 órámba telt ez, de mind a 100 pontra válaszoltam.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!