Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Áprilisba tettem le a kreszt....

Áprilisba tettem le a kreszt. En is vissza igenyelhetem majd az árát? 19 eves vagyok.

Figyelt kérdés
2018. júl. 1. 22:54
 1/6 anonim ***** válasza:
15%

Sőt, ha májusba leteszed az ötödik elmit azt is!

Hahahaha...

2018. júl. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2018. júl. 1. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi igen meg is találtam róla az írást :/ szemetek
2018. júl. 1. 23:25
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez nem nyelvvizsga
2018. júl. 1. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha a „Köszi igen” azt jelenti, hogy szerinted igen, akkor rossz írást találtál.

Az 55/2018. (III. 23.) Korm. rendelet 2. §-a szerint csak a rendelet hatálybalépését követően letett sikeres közlekedési alapismeretek vizsga esetén igényelhető vissza. A 8. § szerint ez a rendelet 2018. július 1-én lépett hatályba.


Viszont, jóval a hatályba lépése előtt számos – interneten is fellelhető – tudósítás volt róla. És hivatalosan is ki lett hirdetve már a 2018. évi 42-es Magyar Közlönyben, ami 2018. március 23-án, pénteken jelent meg; a vizsgád előtt.

Itt is már régebben is írtak vele kapcsolatban kérdéseket. Én is tanácsoltam kérdezőnek az elméleti vizsga elhalasztását. Az első vizsgáig legfeljebb kilenc hónap telhet el a tanfolyam kezdetétől: 24/2005. (IV. 21.) GKM rendelet 10. § (1) a). Ha áprilisban vizsgáztál, vélhetően belefért volna a júliusig való kivárás; ha kérted volna a képzési intézetben. Hacsak nem mostanában van a 20. születésnapod, mert a 20. születésnaptól kezdve letett vizsga esetén már nem igényelhető. Bár, ha 2018. július 1-én azt írtad, hogy „19 éves vagyok”, akkor nemigen.


A Magyar Közlöny képe és a hivatkozott rendeletek hatályos teljes szövegei:

[link]

[link]

[link]

2018. júl. 2. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Áprilisban.
2018. júl. 2. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!