Milyen választási rendszert csinálnál Magyarországon? Milyen szempontok szerint?
#10
Vagyis ha az ország fele akarja a kötelező kvótát és egyebeket elfogadó képviselőket, a másik fele pedig éppen azokat, akik nem engednék meg, akkor egyik se juthasson be a parlamentbe, hanem akik... Akik mit is képviselnének?
Vannak olyan témák amik megosztóak, nincs harmadik út, csak a 2 közül lehet választani. Mi legyen ilyen esetben?
Egyik tábor akarata se számítson, csak mert sokan ellenzik a másik véleményét?
Elvenném a nyuggerek szavazati jogát
Ha az eltartott gyerek nem szavazhat, akkor az eltartott nuygger se szavazzon
"Egyik tábor akarata se számítson, csak mert sokan ellenzik a másik véleményét?"
Pontosan. Ez lenne a demokrácia lényege, a kompromisszumos megoldások keresése.
Persze amennyiben így lenne, a pártok kapásból felhagynának a szélsőséges erőpolitikával és olyan megoldosákot ajánlanának, amelyek nagyjából mindenkinek megfelelnek.
A már parlamentbe került pártoknak tilos legyen kopogtató cédulát/támogatói aláírást gyűjteni. A még nem bekerült pártoknak viszont nagyobb mennyiséget kelljen gyűjteni, hogy a kamupártoknak esélyük se legyen indulni. Tilos lenne akadályozni a munkájukat, pl. hogy társasházakba bemenjenek csöngessenek...
A kopogtató/támogató yűjtőknek arcképes megbízó okiratuk kell,hogy legyen, amit nehéz hamisítani. A kopogtató cédulán ill. támogatólapon rajta kell, hogy legyen a gyűjtő személyazonossági adata is, visszaélés esetén könnyebb legyen kideríteni, hogy a gyűjtő csalt-e, vagy a párt. A gyűjtőnek is kell az ajánlásadóhoz hasonlóan tájékoztatást kapnia, hogy kinek mennyit gyűjtött, nehogy csak az legyen, hogy az ő nevével visszaéltek.
Egy ember csak egy pártot egyénit támogathat.
Postán és e-mailben is kiküldik neki, hogy kit is támogatott/támogattak a nevében, és hogy hol tud panaszt tenni az esetleges csalás esetén. (adatlopás, kopogtatócédula lopás, vagy megtévesztően más nevére gyűjtés esetén). Eleve ellenőrizném, hogy kiszűrjem azokat, akik pl. meghaltak, vagy el vannak tiltva a közügyektől...
Az ajánlásgyűjtés és a választás között annyi időnek kell eltelni, hogy a vitás helyzeteket érdemben ki lehessen vizsgálni.
Az EVK-t eltörölném, nincs értelme, úgyis a pártfegyelem a domináns, és csak visszaélésre ad okot az EVK-határok önkényes meghatározása. Igazságtalan.
Rangsorolt szavazási rendszert vezetnék be, vagyis nem x-elni kellene, hanem számozni. 1 a leginkább támogatott pártnak, 2 a másodiknak, 3 a harmadiknak... x annak, amelyiket semmiképpen nem szeretnék bejuttatni. Így egy összesítés során az 1 jelenti a legtöbb támogatói pontszámot egy szavazócédulán, tíz választási lehetőség közül meg a 10 a legkevesebbet, aminél csak az x a kevesebb.
Ezzel a kétfordulós rendszert érdemben lehet helyettesíteni, a legmegosztóbb pártokra is lehet valahogy leértékelni, és nem veszik el a szavazat, lehet kis pártra is szavazni, hiszen ha nem kerül be, akkor is támogattam olyat, aki bekerült.
Megemelném a parlamenti képviselők számát, eltörölném a bejutási küszöböt. 1 mandátummal is be lehetne jutni listáról. Kamupártoknak úgyse sikerülne, a kis pártoknak meg mégis esélyt jelentene, és nem lenne önbeteljesítő szabály az elvesztegetett szavazat miatt kis pártra nem szavazunk-dolog.
Visszaállítanám a kampánycsendet, a szavazók szervezett szállítását újra betiltanám.
Határon túli magyaroktól elvenném a szavazati jogot, DE támogatnám azt, hogy kisebbségi önkormányzatot hozzanak létre, és normatív támogatást biztosítanék nekik (GDP fix %-a), így nem lehetne őket megvásárolni, nem szólnának be Magyarország ügyeibe felelőtlenül, és nem döntene a magyar kormány az ő fejük fölött a saját sorsukról.
A kisebbségi képviselői rendszert eltörölném.
Külföldön élő szavazati joggal rendelkező állampolgárnak meghagynám a szavazati jogát 8 évig, vagy ha megszakításokkal volt csak külföldön, pl. egy évet közben itthon volt, és be volt jelentve. Amennyiben regisztrálja, hogy külföldön kíván szavazni, közölnie kellene azt, hogy pontosan hol. Magyarország mindent megtenne azért, hogy találjon egy olyan helyi hivatalt, amelyik vállalja az igazoltatását, és a szavazatának lebonyolítását, és a szavazat elküldését, vagyis nem csak magyar nagykövetségeken lehetne szavazniuk, ami ugye gyakran messze szokott lenni.
Kötelezővé tenném a szavazást.
"Vagyis ha az ország fele akarja a kötelező kvótát és egyebeket elfogadó képviselőket, a másik fele pedig éppen azokat, akik nem engednék meg, akkor egyik se juthasson be a parlamentbe, hanem akik... Akik mit is képviselnének?"
Tájékoztatlak, hogy pártokra, képviselőkre szavazunk, nem kerítésre, vagy ellene.
"Ha az eltartott gyerek nem szavazhat, akkor az eltartott nuygger se szavazzon"
Azért ez így nem korrekt. A gyerek nem azért nem szavazhat, mert eltartott. 18 éven felüli ember is lehet eltartott, mégis szavazhat. Andy Vajna is eltartja a feleségét, és az szavazhat. A 18 éven aluliak azért nem szavazhatnak, mert felelősségük korlátozott jogi értelemben. Ez a nyugdíjasokra nem mondható el. Kivéve, ha nem beszámítható, vagy értelmileg (és nem mozgásban vagy érzékszervi akadályoztatás miatt) cselekvésképtelen. Ebben az esetben jelenleg sem szavazhat, amennyiben ezt megállapították hivatalosan. Ez azonban nem csak a "nyuggerekre" volnatkozik, korosztálytól független.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!