Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ennyire nagy az építőiparban...

Ennyire nagy az építőiparban a szakemberhiány, hogy nem lehet 1400 Ft alatt segédmunkást se találni?

Figyelt kérdés
Vagy Orbán valamit jól csinál?
2018. jún. 21. 18:57
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
56%
Tehát 4 euróért? Csak Németországban 9 euró a minimálbér.
2018. jún. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
6%

"Látom sosem volt még ásó a kezedben."

Csak nem megsértettem a kis burzsoá lelkedet? :D Képzeld, minden ősszel én ásom fel, aztán tavasszal én járom be kapálógéppel. Ellentétben a burzsoákkal, akiknek leesne az aranygyűrű az ujjacskájukról.

2018. jún. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
92%
15 ezret adunk a segédmunkásnak 1 napra, Pest megye.
2018. jún. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
85%

Az lenne a normális, ha senki nem vállalna még segéd munkát sem 3000 ft alatt. Ezt teljesen komolyan mondom.

30 éve kapitalizmus van Magyarországon, semmivel sem szegényebbek a mi kapitalistáink mint a tőlünk nyugatabbra lévők, így nekik sem fájna kifizetni azt a legalább 10 Eurót óránként egy kétkezű munkásnak. Had kezdjen már végre a kétkezű munkás is anyagi szinten felzárkózni a kapitalista színvonalhoz, így 30 év után.

2018. jún. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
55%

Szakmunkát végzők simán 20-25 ezret keresnek naponta, akár festő, akár szerkezetépítő. Plusz teljesítményre megy, minél többet dolgozol, annál több jön be. És ezek nagy része nem szakember, szinte fogalma róla mit is csinál. Az igazi szakemberek kint vannak sokkal több pénzért külföldön.


Fel van pörgetve az építőipar, csak nincs aki megcsinálja a munkát évek óta.

2018. jún. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
51%

Érdekes számokat látok itt. Szakember naponta 20-25-öt? Dolgozok nagyon jó szakemberekkel, egész nap dolgoznak és jól csinálják, ennek a felét se kapják meg, pont azért mert kapitalizmus van. Ha egy munkát megcsináltatsz te se azzal fogod aki kétszer annyiért csinálja, ezért kénytelenek vagyunk az árat is mindig letornászni. Ha egy segédmunkásnak 1400-at kéne adni óránként egyből be is zárhatnánk.

Követeljen mindenki 3000Ft-ot óránként legalább? Annyi történne hogy senkit nem vennének fel kb dolgozni és ezzel a gazdaság is becsődölne. Indulj ki magadból, pl. építtetni akarsz magadnak egy házat. Fizetnél háromszor annyit érte mint amennyibe amúgy most kerülne? Most akkor miről beszélünk?

2018. jún. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
27%
Én sem vágom, hogy miről beszéltek, kőműves ismerősöm Budán dolgozva keres 190-200 ezret havonta, heti 50 óra munkával. Most akkor ettől essek hanyatt?
2018. jún. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
18%

#16, #17!


Én csak röhögni járok ide, hogy naponta 15 ezret kap a segédmunkás meg 30 ezret a szaki.


a valóság

a jobban fizetett segédmunkás is nettó 800-900

szaki 1300-1500 óránként

2018. jún. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
72%

"Fizetnél háromszor annyit érte mint amennyibe amúgy most kerülne? Most akkor miről beszélünk?"


Én benne vagyok a szakmában, konkrétan most ez megy. Gyakorlatilag hónapról hónapra nőnek az árak. Ha árazunk egy projektet mi is szörnyülködünk, hogy 2-3-szor magasabb, mint pár éve. Kér az ember egy árajánlatot, 1 hónap múlva 5-10 %-al drágább. Akár munkadíj, akár anyagról van szó.


Jártunk úgy is, hogy próbáltunk alkudni, olyan embertől aki évek óta a beszerzési körbe tartozik. Megmondta, hogy ha nem rendeljük meg most, akkor ennyiért se tudja hozni.


Vagy például egy nagyobb projekt tenderezése több hónap, közben 2x áttervezik mert drága, meg 3-4-szer frissíted az ajánlatod. Aztán megrendelik és mire oda kerülsz, hogy rendelni kell, minden drágább, és úgy kell lealkudni, hogy legalább az eredeti ajánlatot tartsák és ne nullára csináld meg a projektet.

2018. jún. 22. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
50%

"Ha egy segédmunkásnak 1400-at kéne adni óránként egyből be is zárhatnánk."


Be kell zárni és elmenni a családdal betont kavarni 800ft-ért! Ki ne találd már, hogy 1400-ért majd kuliznak a szzar cégednek, hogy te floridán dőzsölj a pereputtyoddal belőlle.

2018. jún. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!