Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pesti építkezésen segédmunkást...

Pesti építkezésen segédmunkást azonnal felvesznek napi 10E -ért kézbe?

Figyelt kérdés

Azt hallottam hogy ezek a tarifák mennek Pesten. Hogy sima segédmunkás egy építkezésen napibérként 10et megkap a kezébe. Persze ezért a bele is ki van hajtva és nem 8 óra hanem reggel 7kor kezd aztán addig ameddig. este 6ig 7ig mikor hogy.


De akkor is. Napi 10, ha csak heti 5 napot vállal akkor 200 kezébe/hó?

És egy segédmunkásnak aki semmihez se ért voltaképp csak a malterosvödröt trógerolja?


2018. márc. 19. 15:45
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
Ez engem is érdekelne.
2018. márc. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Bp XIII Váci úton egymást érik az építkezések kapásból vagy 10-et tudok 2 metrómegállónyi tartományban.

Bemész bármelyikbe keresed az építésvezetőt.

Lasszóval fogják a melósokat állítólag még ennyiért is!

Vagyis még ennyiért SINCS meló...

2018. márc. 19. 16:00
 3/9 anonim ***** válasza:
82%
Ja, aztán ha a NAV ellenőrzést tart, a sokszorosát fizeted vissza feketemunkáért... nem éri meg :D
2018. márc. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nemnem.... vakvágány. Az hogy "napibért" kapsz nem azt jelenti hogy fekete. Itt napi bejelentés van ennyi.

Ahány napot ledolgozol annyi napot fizetnek és slussz.

Nem fekete ez fehér.


csak épp építeni nem tanácsos rá mert ha azt mondják holnap már ne gyere, akkor így jártál.

Persze akkor meg mész egy házzal arrébb egy másik építkezésre.

2018. márc. 19. 16:45
 5/9 anonim ***** válasza:
83%
Napi bejelentéssel max 15 napot dolgozhatsz egy munkáltatónak és összesen 90 napot egy naptári évben. Igy max 3 honapig tudsz havi 300-at keresni, ráadásul szja köteles lenne a következő évben a havi 200-300-ad.
2018. márc. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
58%

Lóf..szt leszel bejelentve.


Én építőiparban dolgozom, egyszer megvicceltem ezzel helyszíni kollégáimat. Odamentem az új őrhöz aki nem ismert, mondtam hogy munkaügyi ellenőrzés. Erre kikerekedett a szeme, rohant szólni az építésvezetőnek az meg körbeszaladt az építkezésen. Konkrétan 100+ emberből a fele azonnal "elpárolgott".


Az sem utolsó szempont, hogy ebből sem nyugdíj, sem TB nem lesz. Egyszer sérülsz meg és fizetheted a műtéteket, orvosi ellátást ha lesz miből.


Amúgy sajnos van igazság a fizetésben. Persze nagyban függ mihez is értesz vagy mit kell csinálnod. Egy vasszerelő ettől sokkal többet is össze tud szedni. Egy bontós cigány 4-6 ezret kap egy napra. De olyat is láttam már, hogy megszorult vállalkozó konkrétan vidékről hozott fel kocsival kocsma töltelékeket, mert a vakolatot az is le tudja verni.

2018. márc. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ja már építőiparban vagy? Madár.

Legutóbb még programozó voltál meg villanyszerelő.

Te mindig az vagy amit az adott topik megkövetel?



"F@tal_3rror_0x089F nevű felhasználó válasza:



Én építőiparban dolgozom,"

2018. márc. 20. 09:43
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem tudok róla hogy valaha is villanyszerelő vagy programozó lettem volna. Madár főleg nem.

De nyugodtan keresd vissza ha találsz ilyet :)

2018. márc. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Egyszer sérülsz meg és fizetheted a műtéteket, orvosi ellátást ha lesz miből."


Nem.

2018. márc. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!