Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Terelés a fizetős egészségügy...

Terelés a fizetős egészségügy felé?

Figyelt kérdés
A Forint bevezetése előtt a Pengőt lezüllesztették, millió milpengők léteztek, hogy tömegigény kielégítéseként lehessen beadni a népnek az új fizetőeszközre való átállást, a stabil Forintot. Ugyanez a hü...nek nézés zajlik ma a szocializmusból örökölt ingyenes egészségüggyel. Kimondani nem merik, hogy fizetőssé akarják tenni, mert akkor választókat veszítenének. Lezüllesztik, hogy majd tömegigényre adott vãlaszként lehessen eladni a stabil, gyors fizetős egészségügyi szolgáltatást. Nincs is ezzel csak egy bajom: miért vonjãk tőlem akkor az egészségügyi hozzájárulást?

#egészségügy #mellébeszélés #rövid nyugdíjas élet
2018. jún. 18. 12:22
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
44%

Kérdező, le vagy maradva vagy 10 évvel, ez a szöveg akkor volt aktuális, bár akkor sem volt igaz, hogy ne mondta volna meg aki fizetős egészségügyet akart.

A gyurcsány kormány ugyanis konkrétan terelte az embereket a fizetős egészségügybe, ugyanis ők írták elő a kórházak számára a maximálisan elvégezhető vizsgálatok, műtétek számát - ez volt a teljesítmény volumen korlát, ami miatt felduzzadtak a várólisták.

akkor volt az, hogy ott volt az orvos is, akórház is, a műszer is szabadon, volt beteg is - csak pénzt nem adtak mellé. Vagy kivárta a sorát az illető, ami egyre hosszabb lett, vagy ment a maszek dokihoz.

A ballib kormányzat adott magánkézbe kórházat, laboratóriumaokat, egyéb egészségügyi intézményeket - a mostani meg visszavásárolta.

A korábbi kormányok alatt volt kórházbezárás- most felújítanak, újakat építenek.

Lehet hisztizni aés megint az egészségügy végnapjairól regélni, de ettől mg nem lesz igaz - most sem.

2018. jún. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
74%

"A gyurcsány kormány ugyanis konkrétan terelte az embereket a fizetős egészségügybe, ugyanis ők írták elő a kórházak számára a maximálisan elvégezhető vizsgálatok, műtétek számát - ez volt a teljesítmény volumen korlát, ami miatt felduzzadtak a várólisták."


Akkoriban azért 1-2 hét volt egy CT, most meg 2 év.

2018. jún. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
34%

#12

Mese, mese, mese.

A CT vizsgálatok átlagos várakozási ideje 1 hónap, amiben az esetek majdnem 10%-a a sürgős vizsgálat, az 14 napon belüli, a többi 2-4 hónap közötti várakozási idővel történik. 2015 óta van arra lehetősége az orvosnak, hogy sürgős vizsgálatot rendeljen el, amit 14 napon belül el fognak végezni. Ezek a vizsgálatok elsőbbséget élveznek a többivel szemben, azok tehát csúsznak. hosszabb a várólista ideje.

Engem éppen az általad említett időben küldtek volna CT-re, nem hogy 1 hónap, de több, mint fél év volt mire a vizsgálatra eljuthattam. Akkor az orvos megmondta, akkor juthatok ennél gyorsabban a vizsgálathoz, ha abban a pillanatban beutal a kórházba és még aznap befektetnek. A másnapi beutalással már nem járt volna együtt a sürgős vizsgálat lehetősége, ugyanúgy a várólista lett volna.

2018. jún. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

A pengős-forintos eszmefuttatás ugyan tömény butaság, az viszont tény, hogy az egészségügy drága mulatság, hosszú távon nem lesz így fenntartható. Az egész struktúrát át kéne alakítani, hogy finanszírozhatóbb legyen, erre viszont nincs politikai akarat senkiben, ugyanis ez óriási áldozatokkal járna, és nem egy négyéves projekt. Egy olyan országban, ahol megszokták az emberek, hogy bármilyen apró szirszarral orvoshoz mehetnek ingyen, legalább két emberöltő kéne pl. egy brit rendszer bevezetéséhez. (Hozzáteszem, a brit egészségügy sem fenékig tejföl a betegeknek.) Nálunk az orvos-beteg találkozások aránya a lakosságra vetítve kiugróan magas, és a nagy része fölösleges, különösen az alapellátásban. Ugyanez van a szakrendelőkben, irgalmatlan mennyiségű beteget beküldenek vizsgálatra olyan nyavalyákkal, amit az alapellátásban kéne kivizsgálni, diagnosztizálni, és a jó részüket kezelni is, és csak a szűrt és megfelelően előkészített betegmennyiséget továbbítani. Nem beszélve a sürgősségin megjelenőkről, akik így próbálják kicselezni a rendszert, és gyorsan elvégeztetni különböző vizsgálatokat, amik egyébként egyáltalán nem tartoznak a sürgős ellátás kategóriájába. Nehéz ezzel mit kezdeni, ha nálunk is várólista lenne már a háziorvosnál, mint Angliában, és első néhány körben mindenki csak a jól képzett nővérrel beszélhetne (azt is leginkább telefonon), kitörne a forradalom, pedig többek között ez is az egyik módja annak, hogy tehermentesítsük az ellátórendszert, és tényleg csak az kerüljön orvos elé, akinek kell. Így aztán marad az, hogy aki teheti, megy a magánellátókhoz, egyre több cég ad béren kívüli juttatásként egészségpénztár-tagságot, -befizetést, különböző szűréseket stb., és így tehermentesítik az állami ellátás egy részét. Nem véletlen, hogy egyre jobban érdeklődnek a nagy egészségügyi cégek, biztosítók Magyarország iránt.


Azt azért ne felejtsük el, hogy pont az alap- és a sürgősségi ellátást, mentést nem fogják ezek kiváltani, legalábbis még messze nem tartunk itt.

2018. jún. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
44%

#14

Azért elég vicces a magyar egészségügyet azért alantasabbnak, rosszabbul működőnek tartani, mert tt nincs várólista a háziorvosnál, hanem ha beteg vagy, akkor odamész a rendelheteketési időben és megvizsgál.

Miközben a többieknek meg az a bajuk, hogy nem érhető el egy több tíz vagy százezres költségű vizsgálat azonnal.

Maradjunk annyiban, hogy ha már választani lehet, akkor a gyerekemnek vagy nekem ne kelljen a háziorvosnál várólistára kerülnünk, inkább várunk a CT-re vagy szemműtétre hetekig.

2018. jún. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Kedves TakácsZs, le is írtam, hogy nem fenékig tejföl Angliában sem betegnek lenni. Azt kell megérteni, hogy az orvos-beteg találkozó drága, amennyiben értékén meg akarjuk fizetni az egészségügyi szakemberek munkáját. (Ha nem fizetjük meg, elmennek magánba vagy külföldre, mert megtehetik, a magyar orvosképzés ugyanis kitűnő, van kereslet.) Épp ezért nem kéne elpazarolni arra, hogy pl. szimpla vírusos nazofaringitisszel oda rohangálnak, vagy egy vérnyomásbeállításért szakrendelésekre járnak a betegek, horribile dictu befektetik napokra a kórházba. Menj be egy háziorvosi rendelőbe, és nézd meg, miért üldögélnek ott. Nyilván belejátszik az, hogy táppénzes papírt, óvodai, iskolai igazolást orvos állíthat ki, akkor is, ha egyszerű házi szerekkel és pihenéssel, orvosi beavatkozás nélkül tökéletesen kezelhető a baj. Ugyanakkor sok helyen egy nyamvadt vérvételért, EKG-ért be kell menni szakrendelőbe, kórházba, holott az alapvizsgálatok minden további nélkül elvégezhetők (lennének) a háziorvosnál.

A magyar egészségügy a jelenlegi formájában, csak állami finanszírozással nem fenntartható. Ez tény, és nem savazás, végképp nem bűnöskeresés. Az a folyamat, ami most zajlik, szükséges, és a leginkább fájdalommentes. Emellett viszont muszáj lesz átszervezni az alapellátást, 350 praxis tartósan betöltetlen, és a háziorvosok közel fele 60 év feletti. Utánpótlás a nagyvárosokban van, máshol, különösen a szegényebb vidékeken alig, mivel nem éri meg odamenni. Vannak kórházi szakmák, egyre több, ahol a hivatalos bér is a többszöröse annak, amit egy vidéki háziorvos meg tud keresni. Ezek tények, amiket nem lehet sokáig figyelmen kívül hagyni. "Érted haragszom, nem ellened.":-)

2018. jún. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
86%

Taki-maki ZS5!


ezeket a sztorikat amiket írsz már mások kielemezték


ma hosszabbak a várólisták, kevesebb a kórház, kevesebb a kórházi ágy, kevesebb az aktív osztály, a kórházak fetrengenek az adósságban


ja ez nem ballib propaganda olvassál KSHt meglátod de ha szeretnéd belinkelem a 2012ben leépített vidéki kórházak listáját is


Teljesítmény volumen korlát meg nem szünt meg át lett nevezve

emlékszem 2017-ben olvastam róla, hogy a volumenkorlát miatt csökkent a kezelt betegek száma, mert tovább csökkentette a kormány az erre való pénzt

2018. jún. 19. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon köszönöm a hozzászólását, véleményét. A sok válasz azt mutatja, a téma aktuális. Valóban el vagyok maradva, tíz éve voltam utoljára hasi ultrahangon és akkor pár nap után, vagy talán még aznap,fogadtak. Ma másfél hónap várakozással fogadnak. Ebből éreztem, hogy romlik az egészségügy színvonala. Sajnos ma a magán fogorvosom ugyanúgy két hónapos -nyári szünetre megy - várakoztatás utãnra adott időpontot. Ezek szerint tényleg az orvosainkat kellene visszahozni, a fizetős rendszer sem old meg mindent.
2018. jún. 27. 21:29
 19/24 anonim ***** válasza:

A szakmai színvonal nem romlik, az pedig, hogy nem akut problémával 1-1,5 hónapra kapsz előjegyzést, teljesen normális dolog, és egyáltalán nem magyar sajátosság. Erősen kétlem, hogy 10 éve azonnal fogadtak, max akkor, ha súlyos problémára volt gyanú - most is lehet sürgősséggel kérni vizsgálatokat, ez a beutaló orvos döntése.

Magán fogorvos meg van annyi, mint a nyű, lehet válogatni. Eddig se fogadott egy se, ha épp szabadságra ment, erősen kevered a dolgokat. Van tb-finanszírozott körzeti fogorvos is, ahol kötelezően helyettesítik egymást, számos fogmegtartó kezelés ingyenes.

2018. jún. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
#1: Jogos, az ingyenes mellől a kėrdésemben lemaradt az idézőjel, éppen ez zavar, hogy vonják is a TB-t és ugyanakkor amiatt, hogy nem kapok rendes ellátást, a magãn orvosnak is fizetnem kell.
2018. jún. 28. 08:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!