Jogosan sérelmezik az ellenzékiek az ellenzéki erők pénzügyi lehetőségeinek kimerülését, mint demokratikus deficitet?
Ó, be ne sz.rjak! Az ellenzéki erők pénzügyi lehetőségeinek kimerülése demokratikus deficit? Micsoda kifinomult -körmönfont?- megfogalmazás.
Ha az ellenzék nem tud nyerni, akkor vége a demokráciának. Nem ők a töketlenek, a demokáricia deficites.
Nem. És nincs is mit csodálkozni ezen. Természetes dolog hogy valami életképtelen dolgot pénzügyileg valaki támogat az csak pazarlás semmi több.
Ha az ellenzéknek legalább lenne életképes ötlete akkor biztosan akadna sponzor de mit sponzoráljanak most. Egymást marják megint. Ezt esetleg csak a fidesz támogatná
A demokrácia annyit tesz, hogy biztosítja mindenki számára a választáson való részvétel lehetőségét, egyforma lehetőségeket biztosít mindenkinek arra, hogy az emberekkel megismertesse az elgondolásait, egyformán anyagilag támogatja a politikusokat munkájukban, HA az emberek megválasztották őket. A pártokat, munkájukat pontosan olyan arányban fizeti az állam, amilyen arányban részt vesznek a paramentben és az 1% feletti támogatottságú pártokat is finanszírozza az állam a további munkájukat segítve.
De nem az a demokrácia, hogy ha az embereknek nem tetszenek, akkor is még több pénzt kell nyomni beléjük.
Tetszettek volna a pénz és pozícióosztogatás, taktikázás meg összefogdosás helyett szavazókat szerezni. Akkor lenne szponzor is lenne állami pénz is.
Éppen olyan marhaság, mint amikor a népszabi csődjéért, a magyar nemzet bezárásáért is a kormánypártokat tették felelőssé - holott egyszerűen az emberek nem fizetnek azért ami nem üti meg a mércéjüket, ami nem érdekli őket. Ennyi.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!