Miert hiszik egyesek azt, hogy a környezetükben mindenki öszinten megmondja a partszimpatiajat?
"Ez az ellenzék színvonala ma. Nem is érdemes leállni vitatkozni velük, a legtöbb fideszes már megtanulta ezt."
Pontosan! Orbán is pont ezért nem kezd el vitatkozni velük. Mert nem éri meg.
#11
8-as vagyok
Te magad igazoltad, hogy miért nem szabad veletek bármilyen párbeszédet kezdeni.
"Méretes tévedés, ugyanis amikor te szavazol, akkor erőszakot gyakorolsz a másik emberen..."
Ez - már ne is haragudj - egy orbitális baromság!
A te szavazatoddal akkor mi van?
Simán 0-ra hozhatod ki az enyémet, ha elmész szavazni és nem arra szavazol akire én. Aztán a végén kiderül, hogy melyik az az EGY párt, akiket a legtöbben szavaztak meg.
Tudod, ezt hívják demokráciának!
Nem igazán értem, hogy NEKED miért fontos tudnod, hogy a szomszédod, a sarki fűszeres, vagy a kollégád, kire szavazott?
És ha megtudod, akkor mi lesz?
Elkezded erőszakosan agitálni, vagy ledorongolod alpári stílusban, a habitusodtól függően?
Vitát generálsz?
Egy biztos, hogy a kapcsolatotok mindenképpen megromlik egy olyan információ miatt, amihez semmi közöd!
Érted?
A világon semmi közöd hozzá, csak ellenszenvessé tetted magad és szereztél magadnak egy ellenséget.
Én mondjuk az élet minden területén utálom azokat, akik faggatódznak, indiszkrét kérdéseket tesznek fel, belemásznak mások magánügyeibe és olyan helyzetbe hoznak ami a bunkóságuk miatt már nekem kellemetlen, mert vissza kell őket utasítanom. Akármilyen udvariasan igyekszik ezt megoldani valaki, a tahó megsértődik rajta. Ezt nevezem én
primitív "szomszédasszony effektusnak", aki még a szatyrodat is átforgatja, ha megjössz a vásárlásból.
#15
Ideje lenne végre megértened, hogy a választási törvény nem volt csaló, nem történt csalás sem és bizony, a fidesz-kdnp nyerte a választást harmadszorra is.
Nem az alakíthat kormányt ugyanis aki megszerzi a szavazatok 50%-t, hanem aki megszerzi a mandátumok 50%-t.
Megnyugodhatsz, az előző választási rendszer szerint is a fidesz lenne most a kormánypárt.
És most nem kell jönni azzal, hogy a 2 fordulós rendszer miatt nem tudtak a pártok összeállni, mert nem is kell.
Ha a szavazók jobbnak tartottak volna csak 1 pártot is a fidesz-kdnp szövetségnél, akkor ők kapták volna azt az egyéni mandátumot.
Mert nem kellett az ellenzéknek sem megszereznie a szavazatok 50%-t ahhoz, hogy az egyéni körzetekben legyőzzék a fideszt, csak jobban kellett volna nála szerepelni.
Ha 10 emberrel több tartja valamelyik másik pártot, jelöltjét alkalmasabbnak, akkor az győzött volna és övé a mandátum.
Ahogyan több körzetben meg is történt.
Nem kellett volna sem összefogni, sem egyesülni, sem koordinálni, sem taktikázni - csak jobbat kellett volna felkínálni az embereknek, mint amit a fidesz nyújtott.
Ha az ország valóban olyan rossz állapotban lenne, az embereket valóban olyan hátrány érné, ahogy beállítjátok, akkor a fidesz alig kapott volna szavazatot. Pont, mint 2010-ben az mszp-szdsz.
A választási törvény pedig már ki volt próbálva. Minden párt és minden választó pontosan tudta már 2014 óta, hogy milyen. Ha nem tetszik a szavazóknak, akkor ezt is kifejezhették volna most a választáson.
A migránsozásról, meg sorosozásról pedig éppen tegnap jelent meg felmérés. Azzal szemben amit hisztek, a kormánypártokra szavazóknál csupán a negyedik helyen szerepelt a migránskérdés amikor döntöttek arról kire szavaznak. Titeket sem befolyásolt a kampány, akkor miért hiszitek, hogy minket csakis az vezérelt???
Nézd 24-es éppen most adtál ki magadról egy nagyon indiszkrét információt, mégpedig azt, hogy nem értesz politika elmélethez. Inkább mondtad volna meg kire szavazol.
Ezek általánosan elfogadott politológiai alapvetések, amikről beszélek, csak a pártok ezt nem vállalják fel, eleve a párt definíciója is valahogy úgy szól, hogy "A hatalom törvényes úton történő megszerzésére létrejött egyének csoportja." ezért szoktam mindig furcsán nézni, mikor valaki arról beszél, hogy ez vagy az a párt csak a hatalmat akarja, mi mást akarhatna? Azért létezik, hogy hatalomra kerüljön ez a létének alapja.
Továbbá ismerkedj egy kicsit a képviseleti demokrácia alapjaival is, amikor a parlamentben szavaznak, akkor nem csak 199 véletlenül odakerült tag szavaz, hanem az állampolgárok által delegált képviselők szavaznak, az ő szavazatuk a Te szavazatod is, csak ezt a jogot, hogy közvetlenül beleszólj az ország irányításába átruházod a képviselődre. Így működik az igazságszolgáltatás is, te nem önbíráskodsz, helyette hagyod, hogy az állam elvégezze helyetted. Bocs, amiért elmesélem ezt neked és felébresztelek az aprajafalvai mentalitásból, ahol minden csak játék és mese, de bizony ott az a gonosz Hókuszpók a mi esetünkben is és ezt valóságnak hívják. Az igazság pedig az, amit írtam, a törvényhozás a kormány stb. az államhatalom az erőszakot gyakorol rajtad, rajtam, mindenkin. Amikor élsz azzal a jogoddal, hogy szavazol abba szólsz bele, hogy milyen formában történjen ez az erőszakgyakorlás. Elvileg erről szólna a választási kampány és a pártok programja, hogy tudjad ki milyen formán akarja vezetni az országot, a hatalmat gyakorolni.
Mondok egy példát, örök klasszikus: adózás! Amikor szavazol akkor te azt mondod, én átruházom számotokra azt a jogot, hogy elvegyetek pénzt másoktól.
Elvegyetek pénzt! Ez nem lopás, rablás, fosztogatás? Dehogynem! A különbség, hogy te mint választópolgár megszavazod ezt, tehát erőszakot gyakorolsz más embereken. Lehet ez neked nem tetszik, de attól ez még így van.
Ezzel pedig el is kanyarodtunk oda, hogy látod igenis köze van hozzá a másiknak, hgy ki melyik pártra szavaz, mert aki úgy kezdi, hogy a politika magánügy, ott a következő az lesz, hogy akkor legyen mondjuk a betörés is nem? Ő dolga, hogy kit lop meg, míg nem én vagyok az, nem igaz? Már ha a te gondolatmenetedet követjük.
Az meg külön jó, hogy te írod, hogy EGY párt, mi ez valami Gyűrük Ura rajongó vagy, már bocsi , de Magyarországon leszámítva a 2008-2010 közötti két éves időszakot mindig koalíciós kormányzás volt, még ha 2010 óta ez csak formális is, de most is koalíciós kormányunk lesz.
ér érdekes csavar, hogy miután jössz a szentbeszéddel, hogy mennyire nincs igazam, már át is ugrasz arra, hogy a demokrácia az egy párt uralma. Akkor lehet végig igazat adsz nekem, csak nem mered így kimondani, hogy a választás az erőszak a másik ellen? Hiszen akkor még szerinted is a többi párt támogatói nem számítanak, a regnáló kormánypárt gyakorol erőszakot rajtuk is.
Az emberi kapcsolatokról meg annyit, mi a jobb, az ha tudod ki az ellenséged, vagy az, amikor egy barátról derül ki, hogy legszívesebben tőrt forgatna az oldaladban, na én azt szeretem ha tudom kivel hányadán állok. Hozzáteszem a gyakorlatban mindig ki tudom húzni, hogy ki milyen párthoz hű, én eleve az ilyenekkel, mint te, aki magánügyezi a politikát nem is alakítok ki szoros kapcsolatot, mert bocs, de eléggé lenézem ezt a struccmentalitást, meg aki még ezt a véleményét se vállalja abban, hogy bízhatnék meg?
Meg ha a te világképeden menjünk tovább, akkor nem vitatkozzunk semmiről se, mert csak rombolja a kapcsolatokat, hát akkor élj egy barlangban, ahol nem vesz körül más ember, az egész életünk arról, szól, hogy más emberekkel próbálunk erőszakosan agitálni, vagy ledorongolod alpári stílusban, a habitusodtól függően vagy vitát generálunk és emiatt közünk van ezekhez az információkhoz.
#27
Lefordítom neked amit erről gondolok, de most utoljára!
Kisregény sem lesz belőle, mert nem akarlak győzködni semmiről. Nem ismerlek, a véleményed nem számít.
Szóval:
A barátaim, rokonaim, hozzám közel állók természetesen tudják, hogy kire szavaztam, én is róluk. De egy idegennek, felületes ismerősnek, neked és még a másik ezernek, aki a buszon ül mellettem, vagy hordja fel a tüzelőmet, SEMMI KÖZE HOZZÁ, ahogy nekem sem az övéhez, de engem mondjuk nem is érdekel.
És ezzel részemről itt a mese vége!
További szép napot!
Személy szerint imádom a politikát. Szerintem nagyon izgalmas, minden ember életére kihat, fontos is róla beszélni, de nem érdemes válogatás nélkül mindenkit lerohanni a témával. 3 csoportot érdemes megkülönböztetni, hogy kik lehetnek partnerek az ilyen beszélgetésekben.
1. Azok az emberek, akikkel közeli barátságban vagyunk.
Nem véletlenül az ő társaságukban töltjük a szabadidőnket, azért valószínűleg hasonló állásponton vannak, mint mi magunk. Így rendkívül élvezetesen lehet velük közösen méltatlankodni vagy áradozni egyes témákról.
2. Azok az emberek, akikkel a sors összehoz, de nincs lehetőségünk megválogatni őket, viszont tartósan a társaságukban kell legyünk.
Tipikusan a munkahelyi kollégák és a szomszéd. Ők azok akikkel NEM SZABAD. Mivel semmiféle garancia nincs rá, hogy éppen megegyezik a nézetünk és mivel kénytelenek vagyunk tartósan elviselni egymást, nem érdemes kockáztatni az esetleges ellenszenvet. Persze ha megsejtjük, hogy egyezik a vélemény akkor lehet, de mindenképpen nagyon óvatosan kell eljárni.
3. Azok az emberek, akikkel a sors összehoz, de semmilyen függésben nem vagyunk tőlük.
Ezek az emberek akikkel nyugodtan lehet róla beszélgetni. Ha egyezik a vélemény, alapja lehet egy mélyebb barátságnak, ha pedig nem, akkor új nézőpontokat ismerhetünk meg és nagyon szórakoztató vitákat folytathatunk. Vész esetén pedig egyszerűen nem keressük többé a társaságukat és el van intézve.
28-as! Én csak annyit fűznék ehhez, hozzá, hogy akkor ezt írjad, ne teljesen mást, nyilván senki sem úgy gondolta, hogy bevásárlás közben le kell szólítani másokat, hogy "Maga aztán mit gondol X pártról?"
De az, aki nekem be akarja adni, hogy a politika, ami az abszolút közügy az valójában magányügy az már alapból generálja velem a vitát. Látod ez az amikor a konfliktuskerülő magatartás szüli épp a konfliktust, ilyen is van.
Kettő, ha annyira nem érdekelne a véleményem, nem írtál volna két választ is nekem címezve, igen én is szoktam mondani másnak, hogy le vagy tojva, de a valóság te is tudod, én is tudom, nem ez.
Három, művelődj és gondolkodj egy kicsit a politikáról, és ne csak habos-babos mese szemüvegen át nézzed, lássad az államot, a hatalmat a politikát, a választást annak ami.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!