Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Gyurcsány által bevezetett...

A Gyurcsány által bevezetett vizitdíj miért nem volt fenntartható? Tulajdonképpen a lakosságnak 300 forinttal mi volt a baja?

Figyelt kérdés
2018. máj. 16. 11:29
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
59%

Mi baja volt a lakosságnak ezzel?


Hallottad már azt a szót, hogy demagógia?

Nézd meg vagy olvasd el Madách: Az ember tragédiája színművéből az Athéni színt!


A magyar ember ki tud fizetni több tízezer forintot hálapénz gyanánt, de nem tud néhányszor háromszáz (tehát maximum néhány ezer) forintot kifizetni hivatalosan, mert a zsigereibe ivódott, hogy ami állami, az INGYEN jár.


Megj.: Imádunk példálózni a "nyugattal", hát tessék megnézni: ott az államilag finanszírozott ellátásért is kell fizetni. Csak persze nem annyit, mint a magánorvosnál.


Ezután Gyurcsány, és később ugyanígy Orbán tudomásul vette, hogy a nép ilyen ostoba. Jó politikus módjára soha nem vetette föl többé egyikük sem, hanem az eü. finanszírozását úgy korlátozta, hogy hosszú várólisták alakultak ki, így a buta magyar a saját kárán jött rá, hogy inkább elmegy magánorvoshoz 5-7e Ft-os vizitdíjért, minthogy 6-10-15 hónapon át tűrje a fájdalmat, betegséget. Tehát a lakosság jelentős része önként és dalolva megy a magánorvoshoz és fizeti ott ki a vizitdíj kb. húszszorosát. Igaz, az eü. ellátás kapcsán nemcsak Gyurcsányt, de Orbánt is szidni szokták - de mivel ez mindenkinél probléma volt, igazából nem ezen múlik a választási eredmény. :DDD

2018. máj. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
37%

A vizitdíj nem volt rossz ötlet, csak nem jól lett tálalva, ezt alaposan ki is használta a fidesz és hatalmas politikai tőkét kovácsolt magának belőle.


Lényegében a 300 forint semmi, már akkor jóval többet adtak bármelyik háziorvosnak zsebre. Ezért is volt érthetetlen a felháborodás.

Másrészt van egy bizonyos réteg, aki akkor is orvoshoz megy, amikor nem kell. Hogy ne kelljen dolgozni, iskolába menni, stb... Falunk lakom, nálunk ez tökéletesen látható. Erre a valós problémára is jelenthetett volna megoldást.

2018. máj. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
24%

Hogy milyen aktívan lepontozzák azokat akik megírják az igazat! De sajnos az igazság attól még igazság marad.

Az is megfigyelhető hogy az emberek többsége úgy gondolja hogy teljesen helyes az hogy valami túl van számlázva. Ezek után azt is helyesnek ítélhetné a közvélemény hogy néha előfordul az hogy valahol egy pohár pezsgőért 100-200 ezer Ft-ot elkérnek. Majd ha nem fizet akkor kidobóemberek vezetik a bankautomatához. Az emberek elfelejtik azt hogy a ló másik oldalára sem szabad átesni. Vagyis az addig oké hogy semmi sincs ingyen. De az már nem oké ha valaminek legalább a kétszeresét elkérik mint a tisztességes ára. Ilyen az egészségügyi ellátás is. Ilyen színvonalú ellátástól jogosan elvárható hogy ingyen legyen, TB és vizitdíj nélkül, és a már befizetett adó-milliárdokból legyen fenntartva. A rendszerváltás előtt is így volt. Persze valójában az sem volt ingyenes, hisz az államnak rengeteget dolgoztunk, lemondva a magánéletünkről is. Ahogy ma meg rengeteget adózunk.

Ma például egy melanoma eltávolításért miért indokolt a több hónapos várólista? Ami néhány perces ambuláns műtét lenne? Ráadásul a hónapokig tartó várakozástól agresszívan terjed is és áttéteket is képez. Az emberek még jó hogy nem tapsolják meg ezt az állapotot hogy a tolvaj-kapitalizmusban ez így helyes.

Aki ma sem dolgozik a pénzért, azokról elhiszem hogy nem zavarta őket a 300 Ft-os vizitdíj. Mert ugyebár nem csak a kommunizmusban voltak ám mások munkájából élők. De aki keményen megdolgozik azért a 300 Ft-ért is, azt érzékenyen érinti ha jogtalanul kérik el tőle, mert adó formájában már fizetett eleget a kemény munkájából. Például Győr egyik régi polgármestere is azt mondta hogy nem érti miért háborog a lakosság a magas hődíj miatt, hisz ő az akkori 600 ezer Ft-os munka nélküli fizetéséből röhögve ki tudja fizetni. És aki munkával keres 70 ezret?

2018. máj. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
47%

"Hogy milyen aktívan lepontozzák azokat akik megírják az igazat! De sajnos az igazság attól még igazság marad."


Igaz, valahol engem 4 perc alatt pontoztak le, ilyen intelligensek a libsik! De mindegy. Szóval a 300 Ft-ról csak annyit, ha egy ilyen disznóságot, választási csalást le lehet tolni az emberek torkán, akkor utána mindent. És a szocik bármilyen gazemberségre képesek voltak, mint az EU balliberális csürhéje is, hál Istennek, éledezik már a nép, talán 2019-ben el lehet őket zavarni Brüsszelből is, mint idehaza 2010-ben. 2010-ben nem szavazás volt, hanem a balliberális oldal száműzetése, valódi rendszerváltás, aminek 1990-ben kellett volna történnie. El se hiszem, hogy vannak emberek, akiket becsapnak, kijátszanak és még utána védik a vizit díjat, na ehhez kell agymosottnak lenni! O. V. mondta egyszer a parlamentben, nem érti, hogy a szocik mit védenek a 2002-2010 közötti időszakon? Az védhetetlen!


https://www.youtube.com/watch?v=r943P8tQtks


Ebben minden benne van!

2018. máj. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
27%

A lakosság baja az volt vele, hogy egy szót sem értett meg belőle. Orbán pedig meglovagolta ezt a hullámot, népszavazást kezdeményezett belőle, feltett egy igen manipulatív kérdést (amit a konzultációiban azóta is alkalmaz), amire nyilván csak egyféle választ lehetett adni abban a formában, majd boldogan megünnepelte, hogy megint megakadályozott valamit, ami senkit nem vágott volna hanyatt, cserébe feljavította volna az eü kasszát.

Akiknek az a problémája, hogy járulékon felül kellett fizetni, felhívnám a figyelmüket, hogy még mindig jobb lett volna, mint jelenleg. Ugyanis fizetni most is kell, csak már nem járulékot. Ez pedig azért érdekes, mert a járulékfizetés után kötelező "ingyenes" egészségügyi ellátást nyújtani akkor is, ha migránsok potyognak az égből. Most eü hozzájárulás lett belőle, ami adók módjára behajtható, de nem kötelezi az államot ingyenes ellátásra. Ez pedig nem több, mint egy óvatos kihátrálás a kötelezettségek alól, sugallva egy nem túl biztató jövőt.

2018. máj. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
25%
Orbán megoldotta. Nincs egészségügy, orvos, kórház, nem kell vizitdíj sem...
2018. máj. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
50%
Mondjuk az, hogy 2002 és 2010 között nyolc éven át verték át az országot, te meg a hasonszőrűek még visszasírjátok a vizit díjat. Kivontak az egészségügyből 600 milliárdot, tönkre tették teljesen - azt nem is említettem, hogy a 2010-es átadás átvételkor 650 milliárd hiányzott a kasszából, már így se áll meg a 600 milliárd, legalább a duplája. Fizesse ki azt a 12 ezer milliárd államadósságot az, aki rájuk szavazott, kb. 10 másodperc alatt tanulnád meg, kire ne szavazz!
2018. máj. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
18%
Eszerint te sem érted...
2018. máj. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
50%

Nekem kb 80 millió többletbefizetésem van a TB-nél, ennek fele a rendszerváltás előttről, azt gondolom az ugandai partizánokat finanszírozta, a későbbiek meg nem tudom mit.

Szóval, mire föl?


Egyébként, meg, ha már ige, a 300 elég nevetséges,az mire elég, vagy mit finanszíroz?


És, ha jól emlékszem, az orvos betette a fiókba, és annyi.

Próbálj így répát árulni - se blokk, se számla - szóval teljesen ostoba improvizáció volt, adó és más szempontokból is.

2018. máj. 17. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
71%

78%-nak:

Őszintén érdekelne, hogy azt a 80 milliós többlet befizetést hogyan számoltad ki.


Egy kisebb műtét + pár napos kórházi tartózkodás költsége durván 1 millió Ft. Kapod még hozzá a fizetésed 50%-át, mint táppénzt. Utána még 2-3 hétig otthon lábadozol, kapod munka nélkül a fizetésed 60%-át. Ez vonatkozik mondjuk egy sérvműtétre, vakbélműtétre, epekő műtétre, szóval olyanra, amin sokan átestünk és rutinműtétnek számít.


Ha netán komolyabb bajod van, és a fél tüdődet, májad egy részét, vastagbeled egy részét el kell távolítani, az ennél lényegesen nagyobb műtéti költség. Sok esetben ilyenkor utókezelés szükséges, vagy hónapok múlva egy rekonstrukciós műtéttel fejeződik be a gyógyítás. Ilyenkor a táppénz hónapokig tart.

Ha fenti műtétekre rákbetegség miatt volt szükséged, akkor lehetséges, hogy kemoterápiára és/vagy sugárterápiára lesz szükséged. A kemoterápiánál szó szerint öntik beléd a milliókat! A sugárterápiánál többszáz milliós, milliárdos berendezésekkel kezelnek téged, amiknek a szervizköltsége is szép summa. Mindezeknek az élőmunka ráfordításáról nem is beszéltem, pedig a bérköltség jelentős tétel az egészségügyben.

De ha mondjuk a szíved rakoncátlankodik, a szívkatéterezéshez is olyan spéci, ún. hemodinamikai röntgenberendezés szükséges, aminek az ára százmilliós nagyságrendű. És ott vannak a kiegészítők, a fogyóeszközök, a gép szervizköltége, az élőmunka díja.


Énnekem a röntgenekre van rálátásom, ezért azt említettem. De egy műtétnél, egy kórházi kezelésnél ezerféle orvosi műszer van, mindnek horribilis az ára, és ezerféle fogyóeszköz, gyógyszer kell, némelyiket szintén méregdrágán mérik.


És légy szíves ne mondd, hogy nem vagy rákbeteg, nincs baj a szíveddel!

Most nincs, de hány éves vagy?

Honnét tudod, hogy 60-70 évesen se lesz ezekre szükséged?

Most gondolom aktív éveid közepén jársz.

Az élet már csak olyan, hogy most dolgozunk, és viszonylag kevés orvosi ellátást igénylünk. Aztán nyugdíjba megyünk, megöregszünk, és jönnek a betegségek. Akkor fognak ránk igazán sokat költeni, amikor már évek óta egy fillért sem fizetünk a TB-nek.

Ugye te sem tartanád igazságosnak, ha azt mondanánk: a nyugdíjasnak nem jár (vagy nem ingyen jár) ez az ellátás, dögöljön meg a kórház kapujában, ha rákbeteg, szívbeteg, tüdőbeteg, mert ő már nem fizet TB-t. Ugye ezt te sem támogatnád?

És van egy olyan sejtésem, hogy te az átlag felett keresel. Vannak sokan, akik minimálbért, vagy közel minimálbért keresnek és aszerint vonnak tőlük TB-járulékot (most: szoc. hozzájár. adót). És nem okvetlen kapnak zsebbe pénzt a minimálbéren felül. Nos, ők ugyanazt az ellátást kapják, mint te, aki a magasabb jövedelmed után több közterhet fizetsz.


És akkor még vegyük bele a rendszerbe azokat, akik aktív éveik közepén, mondjuk 40 évesen megrokkannak balesetben, komoly betegségben, és utána még 10-20 évig éldegélnének (folyamatos orvosi kezelést igényelnek + szerény rokkantnyugdíjat kapnak). Az ő ellátásukat szintén az egészséges dolgozó embereknek kell kitermelniük!


Summa summarum: Nagyon sokan dobálódznak azzal, hogy ezt a színvonalú eü-t ingyen (a befizetett közterhekből) is kellene tudni biztosítani. Ezek az emberek sem azt nem nézik meg, hogy nyugaton mit mennyiért kap az ember az eü-ben, sem arról nincs fogalmuk, hogy az eü. ellátás voltaképpen milyen költségekkel működik.

2018. máj. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!