Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz azért ilyen népszerű,...

A Fidesz azért ilyen népszerű, mert kiszolgálja a prolikat?

Figyelt kérdés

Visszaadja az idősebb korosztálynak a Kádári "szépidőket", erős kezű nemzeti vezető, a gondoskodó állam, rezsicsökkentés, harc az ellenségekkel, Trianon nap, stadionok, békemenetek, erzsébetutalvány, böllérfesztiválok, pálikázás, úszó vb, extra családtámogatás, csok támogatás, ilyen olyan osztogatás a semmire, stb.

Már csak az 1Ftos kenyér hiányzik, és kb tökéletes párt is egy átlag magyarnak.



2018. máj. 12. 00:13
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
72%

Ha 1 forintra leredukálják a kenyeret, nem hogy örök életemben a Fideszre fogok szavazni, még a Viktort is lepippantom!


Amúgy az idősek körében még mindig az MSZP az etalon.

2018. máj. 12. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
67%

Nem tudom én nem szoktam más nevében beszélni ilyen szinten ki micsoda mert erre meg arra szavaz szerintem ez rossz megközelítése a dolgoknak.


Magam nevében beszélve nekem pl.: a Jobbik politikája az ami szimpatikus viszont ha ők nyertek volna vagy bármellik baloldali párt akkor nekem mint munkáltatónak bizony szorosra kellett volna kötnöm a nagrágszíjjam mert a felvázolt adórendszer tervezetük borzasztóan negatívan hatott volna ki.


Ezért bármennyire is fintorogtam de a fideszre adtam a szavazatomat mert ha sok más nem is de az adórendszerük az jó ahogy van.Na meg vannak esetek ahol egyes döntéseikkel kimondottan jól jártam Pl.: a szociális hozzájárulási adó 2 éve még 27% volt, tavaly 22, idén 19,5%-ra csökkentették az év elejétől, nem kell nagy matekosnak lenni hogy ha több alkalmazottunk van hogy milyen jelentős kiadás csökkenést jelent ez a törvénymódosítás. És ahhoz sem hogy egy esetleges többkulcos SZJA-nál mekkora többlet kiadást jelentene és az egész bérrendszert átkéne alakítani (és ne adj isten aztán magyarázd el ha valaki bére a felsőbb kulcsba esik hogy miért kap kevesebbet)


Ez van, szívem szerint nem szavaztam volna rájuk de egyszerűen az érdekeim nem engedik hogy arra szavazzak ahová a szívem húz.

2018. máj. 12. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
92%
Az nyilvánvaló, hogy a felsoroltakkal is nyer szavazatokat. Nincs ebben semmi meglepő.
2018. máj. 12. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
87%

Igen.

Bár azért az MSZP sem semmi ezen a téren. Amikor kormányon voltak bevezettek egy csomó szociális juttatást meg béremelést amir nem volt fedezet, most meg az alapjövedelemmel kampányoltak.

2018. máj. 12. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
89%
A Fidesz azért ilyen népszerű, mert kiszámítható. Tudod mi várhatsz tőle. Az embernek nem vonzó az hogy egy Gyurcsány, Jobbik, MSZP, LMP koalíció, amiből majd lesz valami...
2018. máj. 12. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
50%
A Fidesz azért ilyen népszerű, mert kiszolgálja a választókat: reszicsökkentés, bérnövekedés, nyugdjínövekedés, alacsony munkanélküliség, adócsökkentések (SZJA áfa stb), CSOK, kvótaellenes fellépés stb.
2018. máj. 12. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 sörpocak ***** válasza:
53%

Piros Kalapács!


Te biztos, hogy egy valódi munkáltató vagy? Mióta? A szochó csökkenése igaz, de európában még mindig top5-ben vagyunk, ha munkabérre rakódo adókról és járulékokról van szó. De ez a kisebbik gond, ezért nem is írtam volna.


Viszont ez mit jelentsen: "És ahhoz sem hogy egy esetleges többkulcos SZJA-nál mekkora többlet kiadást jelentene és az egész bérrendszert átkéne alakítani (és ne adj isten aztán magyarázd el ha valaki bére a felsőbb kulcsba esik hogy miért kap kevesebbet) " ???


Neked semmibe se kerülne többe, a munkáltatók már nem is készíthetik el az alkalmazottaik adóbevallását, hogy legalább adminisztrációs díjjal számolhassak. Az államnak erre pedig számítógépes algoritmusa van, nem pedig 3 millió adózóra elegendő bérszámfejtője.


De az, hogy ha valaki a felsőbb sávba kerül, és kevesebbet keres....olyan nincs, matematikailag lehetetlen. Márha ismeri valaki a sávos adó számítási módját.


Ha van könyvelőd, vagy adószakértőt, akkor kérj majd tőle egy konzultációt, mert vagy nagyon nem érted, vagy valami kegyetlen szerencsétlenséggel sikerült fogalmaznod.

2018. máj. 12. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
7%

Kérdező, ha eddig kétségeim lettek volna, a felsorolásod alapján azonnal rohannék a Fideszre szavazni!

Te vagy provokátor vagy, vagy csak simán elmebeteg.

2018. máj. 12. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
48%
Stabilitás van ,erre vágytak az emberek a rendszerváltás óta,lassan építkezhet mindenki,tudja mi lesz holnap.Gazdaság,pénzügyeink rendben vannak,az emberek tudják azt,hogy még sok-sok évtizedig nem lehetnek nálunk nyugati bérek,de értékelik a nyugalmat a kiszámíthatóságot.
2018. máj. 12. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
71%
A proli az a választópolgár?
2018. máj. 12. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!