A jobb élet reményében az elmúlt években kivándorolt magyarok migránsok vagy gazdasági menekültek?
Lehet, hogy félreértem a miniszterelnök nyilatkozatát.
"ahelyett, hogy nagy néptömegeket mozgatnánk egyik helyről a másikra, arra kell fordítani erőinket, hogy mindenkinek ott segítsünk, ahol született, és mindenkinek legyen lehetősége emberhez méltó életet élni a saját országában. "
Sokan Magyarországon szerettek volna emberhez méltó életet élni. Mégis elhagyták az országot mert itthon kilátástalan volt a jövő. A magyar kormánynak első sorban arra kellene törekednie, hogy a magyar embereknek itthon legyen lehetősége emberhez méltó életet élni.
A választások eredményét nézve akik itthon maradtak azoknak teljesen megfelel ez az életszínvonal.
Aki többet akar az menjen el ?
Ne keverd össze azt, ha valaki az előző kormány által okozott gazdasági káoszban, a magas munkanélküliség közepette ki kellett menjen dolgozni azzal, ha lenne itthon állása, de szeretne többet keresni és ezért megy ki.
Éppen így az, hogy a fiatalok kecsegtetőbbnek látják másik országban az életet, az nem jelenti azt, hogy azért akarnak kimenni, mert innen el kellene menekülniük.
Majd megtapasztalják, hogy a valóság mennyire más és eldöntik, hogy hazajönnek-e vagy az ottani élet tényleg jobban tetsziknekik és maradnak.
EZ egy lehetőség, amit éppen a fidesz szeretett vlna elérni, ezért voltak rendszerváltók és ezért tettek meg mindent az első fidesz kormány alatt az EU csatlakozásért.
A korábbi ballib kormány alatti gazdasági csőd okozott nálunk 10% feletti munkanélküliséget, az építőipar teljes leépülését és kisebb cégek, vállalkozások becsődölését, hiszen válságban az embereknek nincs pénze, nekik sincsen megrendelésük.
2010-ben nyílt meg az eu egésze és lehetett már korlátlanul munkavállalásra kimenni az összes országba.
Nem azért mentek ki 2010-ben és 2011-ben annyian, mert az Orbán kormány okozott számukra elviselhetetlen állapotokat, hanem mert addig nem tehették meg és annyi ideje nem volt már itthon lehetőségük boldogulni, hogy amint tehették kimentek.
Természetes, hogy ha egy vállalkozó, aki itthon is jól dolgozott, de a válság alatt nem talált megrendelőt, az ha kiment, tudott jó üzleteket kötni és haar kialakította a maga üzletét. Éppen így természetes, hogy visz magával még embereket és mindenhol elmondja, hogy neki bizony jobb ott.
Aki nálunk dologozott vállalkozó az építkezésünkkor, az pont így tett. Nem is fog visszajönni, mert bár amikor mi is építkeztünk akkor volt sok munkája a cégének, jól is kerestek, de kint még jobban keres és már kialakította a maga üzletét. Nem fogja otthagyni és megint itt újra kezdeni, csak hogy megint azon az itthon jó élet és keresetszinvonalon lehessen, miközben kint még jobban megy az élete.
De ettől még akik itthon maradtak, azoknak nem rosszabb lett az élete, munkalehetősége, hanem jobb és egyre javul is.
A lényeg: a gazdasági menekült azért megy ki, mert nem lát lehetőséget az itthon maradásra. Ez nem ugyanaz, hogy ma valaki körbenéz és látja, hogy el tudna helyezkedni kezdőként 200-300 ezerért, de kint kaphat ugyanilyen melóért 400-500 ezret is, akkor inkább kimegy. Ő nem gazdasági menekült, hanem él azzal a lehetőséggel amiért beléptünk az EU-ba, hogy szabadon vállalhat a területén munkát.
Amiről a miniszterelnök beszél, az más emberek beengedése az eu-n kívülről.
Persze ez kiterjeszthető az eu-n belüli helyzetre is: miért nem viszik a cégeket oda a németek, ahol van képzet munkaerő tömegével pl. a spanyolokhoz, portugálokhoz, görögökhöz stb. ahol a képzett fiatalok között hatamas a munkanélküliség - vagy miért nem őket hívják át Németországba dolgozni. A válasz az, hogy akkor nem az eu fizetné a tömegek mozgását ellátását, hanem a cégeknek kellene a munkaerőt odavonzani pl. magasabb fizetéssel.
Vagy kiterjeszthető ugyanez az országunkon belülre is. Ezen dolgoznak, hogy a régiókat fejlesszék. Ezért van az egész országot érintő út és település fejlesztés, a vállalkozásokat segítő programok stb. Ez lesz ennek a 4 évnek az egyik nagy feladata, hogy ott legyen lehetőség munkahelyeket létrehozni, ahol most van munkaerő, de nincs munka.
Egyik sem.
Az Európai Unió alapelvei a tőke, az áruk és a munkaerő szabad áramlása a tagállamok között.
Nem gazdasági menekültek, hiszen nem kértek menekültjogi státuszt, legálisan, hivatalosan átléptek egy másik uniós tagállam országába, ahol dolgoznak, eltartják magukat.
Tényleg ilyen bonyolult?
https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__92..
"hogy akkor kezdesz jól keresni, ha egy óra alatt megkeresed egy tank benzin árát"
Motoros fűnyíró tankjába férő nafta árát? Mert autóba az 50 - 60 euró kb. Európában, annyi lenne egy órabér Nyugat - Európában? 4 - 500 euró naponta? Alig hiszem.
Jó persze, Donald Trump vagy Soros György azt mondaná, akkor kezdesz jól keresni, ha óránként megkeresed a magánrepülőd tankolásának az árát.
"Motoros fűnyíró tankjába férő nafta árát? Mert autóba az 50 - 60 euró kb. Európában, annyi lenne egy órabér Nyugat - Európában? 4 - 500 euró naponta? Alig hiszem."
a számításoddal csak annyi a stikli hogy itt az üzemanyag árának 70% a adó ott meg nem így harmad annyiba kerül am nem volt rossz próbálkozás trollkodni
A te számításodban van a hiba, méghozzá ott, hogy megközelítőleg sincs 70%-os adó az üzemanyagon.
hu/hirek/ezert-fizetunk-ennyit-a-benzinert
(Nem engedte át a linket egyben, szóközzel bontottam.)
Ja, és hogy "harmad annyiba kerül":
Jelenleg az üzemanyag átlagára Magyarországon:
98-as benzin - 394.7 Ft/liter
Gázolaj - 386.2 Ft/liter
Ausztriában:
98-as benzin - 382 Ft/liter
Gázolaj - 366 Ft/liter
Szlovénia:
98-as benzin - 416 Ft/liter
Gázolaj - 399 Ft/liter
Horvátország:
98-as benzin - 416 Ft/liter
Gázolaj - 394 Ft/liter
Szlovákia:
98-as benzin - 423 Ft/liter
Gázolaj - 374 Ft/liter
Csehország:
98-as benzin - 364 Ft/liter
Gázolaj - 351 Ft/liter
Lengyelország:
98-as benzin - 349 Ft/liter
Gázolaj - 341 Ft/liter
Bulgária:
98-as benzin - 344 Ft/liter
Gázolaj - 347 Ft/liter
Szerbia:
98-as benzin - 377 Ft/liter
Gázolaj - 400 Ft/liter
Ukrajna:
98-as benzin - 290 Ft/liter
Gázolaj - 268 Ft/liter
Németország:
98-as benzin - 497 Ft/liter
Gázolaj - 382 Ft/liter
314 forintos euro, 12 forintos cseh korona, 42 forintos horvát kuna, 73 forintos lengyel zloty, 160 forintos bolgár leva, 10 forintos ukrán hrivnya, illetve 2,6 forintos szerb dinár árfolyamon számolva a legfrissebb általam talált adatok (2018.04.24.) szerint.
Röviden összefoglalva tehát: hazugsággal vádolsz valakit, holott sem abban nem mondasz igazat, hogy 70% lenne az adóteher Magyarországon az üzemanyag árában, sem abban, hogy a térségben máshol harmadannyi lenne a benzin és az gázolaj átlagára, mint itt.
hungary: 95 ös mai átlagár: 377 Ft/l
usa: 95 ös mai átlagár 190 Ft/l
egy átlag normál méretű (nem giganagy terepjáró!!) 50-60l es tankkal rendelkezik
(avg) 55L tank x 190huf = 10450 huf
akkor mért is elképzelhetetlen hogy ennyit keres valaki óránként egy olyan országban ahol a legaljáb mekis melós 8,5 dolláros (2300huf) kezdőfizetéssel dolgozik?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!