Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A liberális "nem szülünk...

A liberális "nem szülünk gyereket" mentalitásról mi a véleményed? Jogos-e? Jól van ez így?

Figyelt kérdés

Manapság a magyarság és egyébként európa is egyre fogy, nem úgy a világ többi része, ami egyre szaporább. Ahol liberális világ dívik, ott az emberek a materialista felfogást csúcsra járatják. Vagyis csak te számítasz, senki más. Az életben csak az anyagi javak és azok élvezete számít. Hisz mi is csak random összeállt anyaghalmazok vagyunk, szellem, lélek, bármiféle spirituális=anyagon túli cél nélkül. Evidens, hogy ilyen felfogással a gyerek felnevelése, taníttatása, életre felkészítése, gondviselése is nyűg és folytonos lemondás...



A családtámogatás egybemosódott a Fidesszel hazánkban, hiszen rajtuk kívül egyetlen más kormánypárt sem támogatta kimagaslóan a gyerekvállalási kedvet és a családtámogatást. Manapság a liberális eszme démonizálja a gyerekvállalást és teljesen összeköti az állammal=Fidesszel. Vajon jól van ez így? Helyes ez a tendencia?


[link]


A liberális felfogás szerint a hatalomnak szüli az ember a gyermeket? A gyermeknek itt kell maradnia élete végéig ?



2018. máj. 3. 18:05
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/150 anonim ***** válasza:
86%

"Manapság a magyarság és egyébként európa is egyre fogy, nem úgy a világ többi része, ami egyre szaporább"


Csakhogy mivel demokráciában élünk, nem mondhatod meg az embereknek mit tegyenek, csak azért mert ez téged zavar.


"Ahol liberális világ dívik, ott az emberek a materialista felfogást csúcsra járatják"


Semelyik világvallás nem kötelez a gyerekvállalásra, ráadásul a konzervatívok is támogatják a szekularizmust, tehát ha kötelezne valamelyik se érne semmit.


"Az életben csak az anyagi javak és azok élvezete számít"


A liberálisok azt mondják, hogy hadd döntse el ezt mindenki magának.


"Hisz mi is csak random összeállt anyaghalmazok vagyunk, szellem, lélek, bármiféle spirituális=anyagon túli cél nélkül"


Ez így van, viszont ennek ellenére a liberálisok úgy gondolják, hogyha valaki istenkéset akar játszani, akkor hadd tegye meg. Aki meg nem, annak nem kell. Mindenki jól jár, de persze a kretardok már megint nem bírnak magukkal és csak-csak bele kell szólni, hogy más mit csináljon. Felejtsétek el, nem valami jurtalakó kecskepásztor kontinensen vagytok, hanem Európában, ahol bármennyire se tetszik, szekularizmus van.


"Evidens, hogy ilyen felfogással a gyerek felnevelése, taníttatása, életre felkészítése, gondviselése is nyűg és folytonos lemondás..."


Van akinek igen, van ankinek nem. Ha igaz lenne, akkor az ateistáknál nem lenne gyerek, de egyáltalán nem jellemző, hogy az ateista országokban a családok nem vállalnának gyereket, hiszen ehhez a motiváció minden embernél más és más. A gyerekvállalási kedv a gazdasági helyzettel korrelál, nem függ a vallásosság mértékétől. AKármilyen hihetetlen is neked, nem mindenki akar gyereket csak azért, hogy utána a kaporszákállas istenke majd jól megjutalmazza, amiért jó kisfiú volt és azt csinálta, amit mondott, léteznek olyan emberek is, akik saját indíttatásból is képesek lemondani dolgokról kompenzáció várása nélkül.


"Manapság a liberális eszme démonizálja a gyerekvállalást és teljesen összeköti az állammal=Fidesszel"


A liberális eszme azt mondja, hogy az vállaljon gyereket aki akar. A fundik szerint, mindenki vállaljon gyereket, mert egy 2000 évvel ezelőtti birkapásztorok által összeválogatott mű hozzájuk eljutott változata alapján ezt kell tenniük.

2018. máj. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/150 anonim ***** válasza:
92%
Mindenkinek szuverén joga mit csinál.
2018. máj. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/150 anonim ***** válasza:
12%

Szerintem így tökéletes - ha ilyet mondanak, terjesztenek a liberálisok, csak az a lényeg, hogy elég hangosan mondják.


Ezzel elejét veszik annak, hogy akinek már van gyereke vagy szeretne gyereket, családot, az rájuk szavazzon, ahogyan az idősebbek, akik szeretnének majd unokákat, azok sem fognak rájuk szavazni - és gyerek nélkül, előbb utóbb ők is ki fognak kopni a szavazói listából.

Béke poraikra és léphetünk tovább!

2018. máj. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/150 anonim ***** válasza:
84%
Mindenkinek a magánügye, hogy szeretne-e gyereket vállalni. Ez senkire nem tartozik, csak az adott emberre. Se egyházi, se világi hatalomnak nincsen ebbe beleszólása. A vallásnak pedig legfőképpen nincsen. Nem a liberális felfogás miatt nem szül valaki, az csak megmutatja, hogy igen, lehet ezt így is. Akinek nem tetszik, az nem követi az elvet. Minden ideológiához kellenek követők, különben elhal. Kinek ez, kinek az szimpatikusabb. Akármennyire is nehéz felfogni, de egyéni döntés, hogy ki, melyiket pártolja.
2018. máj. 3. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/150 anonim ***** válasza:
80%
Na, Magyarországon aztán rohadt nagy liberalizmus van. :D
2018. máj. 4. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/150 anonim ***** válasza:
61%

Ha ennek a liberális eszméhez lenne köze, az vicces következtetéseket eredményezne. Moldova és Ukrajna sokkal liberálisabb, mint Magyarország 1,28 vs. 1,4-es termékenységi mutató (=1 nőnek hány gyermeke születik élete során). Magyarország sokkal liberálisabb, mint Kanada (1,58), vagy az USA (2,06)


Meg ha a valóságot nézzük, nem "spirituális célból" szülnek, akik sokat szülnek, inkább "kulturális hagyomány".

2018. máj. 4. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/150 anonim ***** válasza:
24%
Persze a liberálisok szerint a kormánynak semmi köze hozzá ki vállal gyereket, de azt oldja meg, hogy 10-20 év múlva ne omoljon össze a nyugdíjrendszer.
2018. máj. 5. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/150 anonim ***** válasza:
63%

Öngondoskodás!

Ja,hogy mi lett a magánnyugdíjakkal,utolsó?

2018. máj. 5. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/150 anonim ***** válasza:
24%

#28


Mindig jöttök ezzel a magánnyugdíjjal.


1. a magánnyugdíj pénztárak rendszere most is szabadon működhet, mindenki annyit tehet de a saját nyugdíjához külön takarékoskodni amennyit akar. Még állami támogatás is jár mellé.


2. azt az "apróságot" mindig elfelejtitek, hogy a kötelező magánnyugdíj pénztári rendszerben IS az állam fizette volna a nyugdíjak nagyobb részét.

A befizetéseid alapján ugyanis kiszámolják, hogy mennyi nyugdíjra lettél volna jogosult - a ledolgozott idő, járulékok nagysága stb. alapján - és ennek a 100%-nyi nyugdíjösszegnek a 70%-t, vagyis a döntő részét az állam fizette volna.

A kötelező mnyp-ral csak az ezen felüli 30%-os részt váltották volna ki és fizettek volna ők ezen rész helyett!!!!


Tehát amikor a kötelező befizetéseket átirányították a magán pénztárakba és miattuk (is) hitelt kellett felvennie az országnak, nem tudott megfelelően fejlődni a gazdaság, akkor annak a 70%-nyi résznek romlott az értéke - mert amikorra nugdíjba mentek volna az emberek, az állam sokkal kisebb összeget lett volna csak képes fizetni ezen rész fejében.


Soha nem volt olyan a magyar nyugdíjrenszer, hogy az teljesen magánpénztáraknál menjen, a nagyobbik részét a majdani nyugdíjaknak mindig is az államnak kellett volna kifizetni személyenként.

Ha neked nagyon szuper külföldön gyarapodó magánpénztári számládon gyűlik is a pénzed a kötelező járulékod alapján, akkor is a nyugdíjad nagyobbik részét az államtól kaptad volna. Ha pedig az állam gyenge, nincs jó állapotban, akkor nem kapnál még akkora nyugdíjat sem, mint ami járna a befizetéseid alapján akkor sem, ha a magánpénztári rész amúgy jobban kamatozott és nagyobb lett.

Mert a nyugdíjad nagyobbik része viszont kevesebb lett.


Ha pedig a magán nyugdíjpénztár csődöt jelent - amire nyugíton rengeteg példa volt és várható is akkor, ha az egy időben megindult befizetések tömegessége miatt egyszerre kell majd megkezdeni ezen tömeges nyugdíjrészek kifizetését is - akkor pedig az államnak kell helytállnia ezen 30%-nyi rész helyett is, ami még tovább csökkenti a kifizetéseket.


A kötelező magánpénztári befizetések visszavezetésekor az állami nyugdíjbiztosításba pontosan megmutatkzott, hogyan is járnának az emberek egy későbbi nyugdíjazásukkor.

Akkor ugyanis minden hasznot, amit a nyugdíjpénztár ki tudott termelni az inflációfelett, azt ki kellett fizetni az illető számára forintban.

Ha nem kaptál tőlük akkor pénzt vagy csak keveset, az azért volt, mert nem volt olyan haszon, amit kifizethettek volna.

Ha pedig ez akkor derül ki, amikor nyugdíjba mész, már késő.

Az után a 30%-nyi befizetésed után valószínűleg még ennyit, 30%-t sem kapnál meg, hiszen akkor még jön a költségek levonása is és az, hogy hány évre karod, hogy fizessék. A magánpénztárak ugyanis konkrét felosztást csak konkrét időre tudnak adni. 1 milliót gyűjtöttél, abból fizetünk 3 évig havi 28 ezret vagy 5 évig havi 17 ezret, de 10 évre bontva már csak havi 8 ezret.

Szemben az állami nyugdíjpénztárral, amelyik akkor is ugyanazt a megállapított összeget fizeti ha már 30 éve kapod a nyugdíjadat.


A nyugdíjpénztárak értik a dolgukat és hidd el, nem az a dolguk, hogy te majd jó nyugdíjat kapj tőlük, hanem hogy a pénztár tulajdonosai jól járjanak. Bármennyit is fizetsz be, bármilyen jól is gazdálkodsz a befizetéseddel, akkor is a tulajdonosok fognak biztos haszonhoz jutni belőle.


Ami nagy befizetéseknél nem gond. Valamit valamiért cserébe, ha jó szolgáltatást akarunk azt meg kell fizetni.

De akinek átlagfizetés körüli vagy alatti a pénze annak soha nem lesz lehetősége arra sem, hogy annyit kitermeljen a nyugdíjpénztára számára, hogy biztosan megkapja ugyanannyi ideig és ugyanakkora összegben a nyugdíját leglább, mint az államiban.


Akinem van pénze, az nyugodtan "öngondoskodhat" most is, állami támogatással, akinek viszont nincs rá pénze, annak jobban megéri az állami nyugdíj, ahol nincs haszon a tulajdonos felé, nincs reklám meg markting költség, stb. stb.

2018. máj. 5. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/150 anonim ***** válasza:
71%

#29


mindig jöttök a kamupropagandaszöveggel


1. ja, PLUSZBAN befizethetsz pénzt a fizetésedből, míg az mnyp megszüntetése előtt, az állam HELYETT az mnyp-be fizetted egy részét. Most ha kell, ha nem az összes nyugdíjpénzt KELL fizetni az államnak, nincs választás.


2. Ja az állam "fizette" (adta volna vissza egy kis részét) volna, mert nem lehetett azt mondani, hogy én nem kérek állami nyugdíjat, és az egész pénz menjen az mnyp-be, hanem csak egy kis részét lehetett az mnyp-be irányítani.


Én szeretnék 0 forintot fizetni az állami rendszerbe, és inkább az összes nyugdíjpénzt az mnyp-be, hiszen az állami nyugdíj rendszer sok éve összeomlott már, mivel egyre kevesebb a befizető, és egyre több a nyugger, a "kiváló" állami gazdálkodásnak köszönhetően pedig nem is kamatozik a befizetett pénz, egy része már így is hitelből van kifizetve a nyuggereknek.


De nem lehet kilépni az összeomlott állami nyugdíjrendszerből, sem a tb-ből, mert akkor nem tudnának mutyizni belőle az elvtársak, és nem csak a mostani befizetőknek nem lesz majd nyugdíja, hanem rögtön nem lenne miből fizetni a nyuggereket, mert amit ők befizettek, azt már rééég elmutyizták az elvtársak, nem volt befektetve, és kamatoztatva.


Sajnos a magyar államra bízni pénzt az olyan mint kecskére a káposztát.

2018. máj. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!