Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyaroknál szerintetek mi...

A magyaroknál szerintetek mi lenne az a pont, mikor azt mondanák, hogy ne maradjunk EU tagok?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 26. 05:44
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
Valszeg ha azt mondná az EU leszarják a véleményünket migránsokat fogadjatok be
2018. ápr. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
39%

#11-es válaszoló gondolatát folytatva:

készülőben van egy EU migrációs rendelet (vagymi?), aminek az eredményeképpen meg kellene szüntetnünk a déli határzárat. Ez a magyarok többségében nagy ellenérzést fog kiváltani.


Ezen kívül, lebegtetik a 7-es cikkely alkalmazását velünk szemben - elveszíthetjük a szavazati jogunkat, tehát nem akadályozhatjuk meg a rossz migrációs törekvéseket.


Még ezen kívül, lebegtetik, hogy eddig nem alkalmazott, és a szerződésben sem benne lévő elvek alapján fogják osztani a felzárkóztatási pénzeket -a délieknek többet, nekünk, lengyeleknek "ismert okok"-nál fogva kevesebbet (vagy semmit).


Ha mindezek bekövetkeznek, a magyarok többségénél elmúlik a szerelem, és az EU-ból való kilépés mellett voksolnak.

2018. ápr. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
57%

"Valszeg ha azt mondná az EU leszarják a véleményünket migránsokat fogadjatok be"


Ez már megtörtént.

A tagállamok vezetői 23-5 arányban megszavazták a kötelező kvótát. Az igennel szavazók az EU lakosságának több mint 88%-át adják. Szerinted mekkora ívben xarnak a maradék 12%-ra?

Ezt hívják demokráciának, a többség akarata érvényesül.


Egyébként megjegyzem, hogy 230 ezer migránst engedtünk át az országon szóval az 1300 befogadandó migráns aránylag rohadt kevés.


"A magyaroknál szerintetek mi lenne az a pont, mikor azt mondanák, hogy ne maradjunk EU tagok?"


Ha a Fidesz ki akar lépni. Nincsenek illúzióim a magya rnép intelligenciája és tájékozottsága felől, a magyarok simán vannak olyan retardáltak, hogy kiszavazzák magukat. Aztán helló gazdasági összeomlás, ukrán életszínvonal és 2 millió kivándorló.

2018. ápr. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 árokpart ***** válasza:
52%
Nem lenne semmilyen gazdasági összeomlás, 2004 előtt sokszor majdnem jobban éltünk mint most.
2018. ápr. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:

Szegény #3-as válaszoló. Nem is tudja, hogy be vannak vezetve. Egész Európa, Amerika, Ázsia azzal számol. Félig meddig a héberek is.

Az a pont egyébként Orbán propagandagépezetének fél éves működése lenne. Egyelőre kizárt, hogy alkalmazná.

2018. ápr. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

#7


Nem árt informálódni.

rendszeresen végeznek felméréseket arról, hogy az eu tagállamaiban mekkora az aránya az eu-pártiaknak, szkeptikusoknak és eu-elleneseknek. Mert ez nem derül ki a választásokból, kormányok összetételéből, ráadásul szükséges ismerni a változásokat. Ha pl. az évenkénti felméréseket megnézik és látják, hogy egyre nagyobb az eu-ellenesek száma a németek között, akkor Merkel mama kapcsol és kevésbé erőltet bizonyos dolgokat, mint pl. migránsok szabad beáramlása.


Az ilyen felmérések rendre azt bizonyítját (nem feltételezik, a megkérdezettek válaszaiból tudják), hogy Magyarországon nagyon alacsony az eu-ellenesség és azok aránya, akik a kilépést támogatnák. Ahogyan előtted írták, ez alig 10-20%-a a lakosságak.

Sokan vannak eu-szkeptikusok, vagyis akik nem fogadnak el mindent csak mert az eu azt mondja és nem vallják, hogy az a jó irány, amerre az eu jelenleg tart, mert nem akarják feadni a szuverenitásuk megmaradt részét és nem akarnak beolvadni egy egyesült európai valamibe.


Ahogy utnad pár válasszal valaki nagyon jól megfogalmazta, a kilépés-bennmaradás nem érzelmi kérdés, hanem józan megfontolásé.

Az eu egy gazdasági közösség, ami alapjaiban a közös kereskedelem, munkavállalás szabad lehetősége (az alapítók szempontjából: szabad munkaerő vándorlás) és a gazdasági jog összehangolásának, a belső vámok eltörlésének céljára jött létre.

De mivel a tagok országok, ahol szokás az emberek beleegyezését kérni, ezért hogy megszavazzák, kellett a maszlag is mellé a "nagy, európaiságról" az "európai értékekről" és hasonlókról.

Amiről láthattuk, hogy semmit nem érnek, hiszen nálunk beleszólnak a szuverén döntseinkbe is, míg a határunk másik oldalán maradhatnak a Benes-dekrétumok és megtilthatják az anyanyelvhasználatot.


Szóval a lényeg: a magyarok nem akarnak kilépni, de nem is fognak minden áron bent maradni. Mindenkinél más lesz az a pnt, ahol ez megváltozhat. Én be sem akartam lépni, de ha már bent vagyunk, akkor a kilépéshez jóval több dolog kell, mint a mostani helyzet.

Mondjuk ha majd véglegesen visszaállítják a belső határellenőrzéseket a migránsok miatt és elkezdenének akaratunk elenére mégis ide toloncolni bárkit is vagy gazdaságilag ellehetetlenítenének, mert nem adjuk be a derekunkat, akkor már nem lenne érdemes bent maradnunk. Azonban ha ez eljön, akkor az eu már nem is fog valójában létezni - ki sem kell lépnünk, mert szétesik magától.

2018. ápr. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

#13


A demokrácia alapja, hogy betartjuk a saját törvényeinket.


Az eu szuverén, egyenjogú tagállamok közössége, a csatlakozási szerződésünk alapja, hogy csakis olyan új irányt, döntést hozhat az eu, amiben az ÖSSZES tagállam vezetője egyetért.

Mivel a határvédelemről csakis azzal a feltétellel mondtnk le, hogy a belső határok megszűnésével egyszerre sokkal erősebb lesz az eu külső határának védelme, hogy azért lettünk schengeni tagok, mert a schengeni határvédelmet kötelezően meg kell valósítania a határmenti országoknak és ezzel egyszerre megmaradt szuverén jogunknak, hogy az országunkba kit engedünk be az eu-n kívülről, így ebben a kérdésben, a betelepítések, kvóták kérdésében, nem lehet a demokrácia szabályai szerint sima többségi döntést hozni.

Vétójoga van minden tagállam vezetőjének és éltek is ezzel a vétójogukkal.


A kvótáról csakis akkor szüethet demokratikus döntés, ha abban előtte minden tagállam vezetője egyetért, hogy létrejhet a betelepítés, meg lehet határozni egy kötelező kvótát.

Egyetértés viszont csak abban volt, hogy ÖNKÉNTES alapon bárki fogadhat be annyi embert amenyit akar!

2018. ápr. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

"Nem lenne semmilyen gazdasági összeomlás, 2004 előtt sokszor majdnem jobban éltünk mint most."


Magyarország 1991 óta társult tagja az Európai Uniónak.

Ha kilépünk akkor a társult tagságunkat is elveszítjük valószínűleg, mivel az EU olyan feltételeket a további együttműködéshez szabna amit nem érné meg nekünk.

A kereskedelmünk 85%-a az EU-val folyik és a befektetések 90%-a is onnét érkezik.

Magyarország az Európai Uniós tagság létfontosságú, ez egy tény amit minden gazdasághoz picit is értő ember elfogad. Ezt még Lázár sem tagadta.


"A demokrácia alapja, hogy betartjuk a saját törvényeinket. "


Pontosan


"Az eu szuverén, egyenjogú tagállamok közössége, a csatlakozási szerződésünk alapja, hogy csakis olyan új irányt, döntést hozhat az eu, amiben az ÖSSZES tagállam vezetője egyetért. "


Tévedés.

Bizonyos döntésekben elég ha csak minősített vagy egyszerű többséggel szavaznak. Ráadásul ott van a miniszterek tanácsa is, ahol nincs senkinek vétójoga.


"Mivel a határvédelemről csakis azzal a feltétellel mondtnk le, hogy a belső határok megszűnésével egyszerre sokkal erősebb lesz az eu külső határának védelme, hogy azért lettünk schengeni tagok, mert a schengeni határvédelmet kötelezően meg kell valósítania a határmenti országoknak és ezzel egyszerre megmaradt szuverén jogunknak, hogy az országunkba kit engedünk be az eu-n kívülről, így ebben a kérdésben, a betelepítések, kvóták kérdésében, nem lehet a demokrácia szabályai szerint sima többségi döntést hozni. "


Értem. Mi határország vagyunk szóval a Schengeni határokat a mi kötelességünk megvédeni. Szóval a 230 ezer migránst mi beengedtük a saját döntésünk szerint. Akkor mi is a probléma? A Dublini rendeletek alapján az összeset visszatolhatnák ide. Csak tisztelettel jelezném, ha már a jogoknál és a kötelezettségeknél tartunk.


"Vétójoga van minden tagállam vezetőjének és éltek is ezzel a vétójogukkal."


Nem éltek, és nem is hoztak olyan döntést ami kizárja a kötelező kvótát. És mint említettem, a miniszterek tanácsában nincs vétójog.


"A kvótáról csakis akkor szüethet demokratikus döntés, ha abban előtte minden tagállam vezetője egyetért, hogy létrejhet a betelepítés, meg lehet határozni egy kötelező kvótát.

Egyetértés viszont csak abban volt, hogy ÖNKÉNTES alapon bárki fogadhat be annyi embert amenyit akar!"


A Határozat úgy szólt, hogy a miniszterelnök megszavazták egyhangúlag az önkéntes kvótát. DE! Nem zárták ki a kötelező kvótát.


A miniszterek tanácsában ahol nincs vétójog meg megszavazták a kötelező kvótát. Ami nem mond ellent az önkéntes kvótának, mivel ez 2 külön kvóta és a miniszterelnökök nem zárták ki a kötelező kvótát.

Fura dolog ez a jog tudom.

2018. ápr. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

#18


Nagyon szelektíven értelmezed a dolgokat.


A miniszeterlnökök tanácsában arólhoztak döntést, hogy ÖNKÉNTES lehet a kvóta. Pontosan azért, mert Orbán élt a vétójogával és megakadályozta a kötelező kvótáról a döntést.

Mivel megakadályozta, azt megvétózta, az eu semmilyen alárendelt szerve, tanácsa sem írhatja ezt felül és nem hozhat róla döntést.

Az eu parlament is alárendeltje ennek a tanácsnak, pontosan ezt jelenti az egyenrangú szuverént tagállamok szövetsége. Nincs olyan, hogy leszavaznak valakit olyan kérdésben, ahol még nem mondott le a szuverenitásáról.


A normál - demokratikus - ügymenet szerint ELŐBB a miniszterelnökök tanácsak hoz egy elvi állásfoglalást arról az irányról, ami mentén haladni fog az eu - amiben mind egyetértenek és UTÁNA, EZ ALAPJÁN hoznak a miniszterek tanácsában, eu parlamentben, bizottságokban döntéseket.

Nem fordítva és nem felülbírálva őket!

2018. ápr. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

#18


Aschengeni határ védelméhez kivették a kezünkből az eszközöket.

Az volt az eu alap feltteezése, hogy az eu területére is csak úgy lép be bárki, hogy az tiszteletben tartja a szabályokat. Emiatt a shchengeni határon már nem határőrség volt (eltöröltették velünk 2012-ben).

Amikor beérkeztek, akkor nem volt sem jogunk, sem képességünk ezt megakadályozni.

Amire képesek voltunk, az az volt, hogy TOVÁBB nem engedtük őket.

Ezért gyülekeztek a Keletinál, ezért robogtak az osztrákok felé, mert nem akartuk őket tovább engedni.

Ekkor jött Merkelék zsírolása, fenyegetőzése és követelése, hogy engedják továbbmenni őket.

Hát engedtk - de csak ezért.

Ha azokat ide toloncolnák vissza, ma sem szólnánk érte semmit. Orbánék megmondták már tavaly, amikor ide akartak visszarakni embereket, hogy akiről bizonyítható, hgy nálunk léptek először az eu területére, azt hozhatják, mert őket kötelességünk visszavenni - másokat nem, őket oda kell toloncolni, ahol először beléptek.

Az nem mentség azoknak a tagállamoknak, hogy nem végezték el a dolgukat, mert nem is regisztrálták őket, csak mi tettük meg itt a határ ezen oldalán.


Amint lehetőségünk volt rá, megkezdtük a schengeni határ védelmét, nagyobb emberlétszámmal, jogszabályokkal és fizikai határzárral. MI megoldottuk azt, ami a többi schengeni határt védőnek is feladata, kötelessége lenne.


Nem is várunk mást, csak hogy ők is tegyék azt ami vállalt kötelezettségük, védjék meg a határokat.

Ha mindenki teljesíti a feladatát és mégis beengedünk migránsokat, az már egy másik sztori, nem ez.

2018. ápr. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!