Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azok a magyar politikusok...

Azok a magyar politikusok akik azt hiszik, hogy a nők fiatalon fognak szülni azok 2018-ban élnek?

Figyelt kérdés
A legtöbb fiatal nő már szülni se akar. Akik az 1990-es években születtek azoknak teljesen más az életfelfogásuk, ők már a liberalizmusban nevelkedtek. Az anyaszerep nekik már semmit se jelent, de már az ő szüleiknek se túlságosan sokat. A fidesz kormány téveszmékben él. Azt hiszik még a 20. század közepe van.
2018. ápr. 25. 13:27
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
És a valódi rendszerváltás szerinted a 0,2-es születési rátában rejlik?
2018. ápr. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

8#

Köszönöm, én ezt tökéletesen értem, viszont jelen pillanat, amíg egy lakásban élő, némi tőkével már rendelkező három gyerekes családnak egészen jó lehetőség a 10+10 milliós CSOK, addig egy gyermektelen párt egyáltalán nem fog ösztönözni, hiszen elég sokat kell "ígérni" ezért a pénzért, ami viszont ma már egy, a feltételeknek megfelelő újépítésű lakás/ház töredékét teszi csak ki egy nagyobb városban.

Kapok 20 milliót, amiből 10 hitel, meg kéne kb. még 15 alsó hangon. Huszonpár évesen. Gürcölj, hogy egyáltalán kapjál ennyit, aztán meg azért, hogy fizetni tudd, majd azért, hogy összejöjjenek időre a gyerekek.

Jó lehetőség akkor is, ha a két gyerek mellé még tervezünk egy harmadikat a közeljövőben. Esetleg billentheti a mérleg nyelvét ez esetben a csok.

Az 1 és 2 gyerek után járó kedvezmények nevetségesek.


Őszintén szólva fiatal nőként abszolút nem látok semmi ösztönzőt a rendszerben. Azért lesz gyerekem, mert szeretnénk és akkor amikor szeretnénk, illetve amikor úgy látjuk, hogy adott ehhez minden feltétel.

Ha a fiatalok terheit csökkentenék, azzal nyilván előbb elérnének a családalapítás gondolatához.


Jelen pillanat a havi bevételem nőként nettó 500 ezer forint (két éve ugyanezen a helyen még 150-et kerestem). Kb. fél éve érzem azt, hogy elkezdtünk élni, kicsit kiengedhetjük a nadrágszíjat (és megjegyzem én még szerencsés helyzetben vagyok a kortársaimhoz képest). Anyagi szempontból annyira nem vonzó vállalkozás töredékéért itthon maradni és gyermeket nevelni. Ezt az ismerősök körében a korosztályomban MINDENKI így gondolja.

Szintén nem vonzó a tény, hogy évekre kiesek a munkából, amennyi idő alatt már találnak valakit a helyemre, aki szépen betanul. Egyébként is nő is vagyok, gyerekeim is vannak, a gyerekek betegek is lesznek, én is többet fogok "lógni", maradjon csak az a posztomon, aki idő közben megkapta. Erre fel kell készülni pszichésen, szellemileg, mert így lesz, csak nem ez lesz az indok.

Mondom persze mindezt úgy, hogy szeretnék anya lenni, vágyom rá és mire megérek erre a feladatra szellemileg, illetve az életünkbe is belefér, addigra nem fogom sajnálni feladni a "karrieremet" érte/értük.

Ugyanakkor én semmiféle segítséget, ösztönzést nem érzékelek, ami engem arra sarkallna, hogy igen, vágjunk bele. Sőt... minden oldalról körbejártuk háromszor a hitelfelvétel kérdését, hogy akkor is biztosan fizetni tudjuk majd a részleteket, ha az én bevételem jelentősen megcsappan. Van egy komoly hitellel terhelt lakásunk, amit még be kell bútorozni. Jelen pillanat konkrétan pénznyelő. Mostmár eltudunk járni nyaralni, tudunk ÉLNI, TAPASZTALNI, mert van rá keretünk. Ha ezen már 23 évesen túl lettem volna, akkor mára nyilván 2-3 gyerekes anya lennék.

2018. ápr. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
75%

"És a valódi rendszerváltás szerinted a 0,2-es születési rátában rejlik?"


Azt kellene felfogni,hogy nem arra kellene számítani,hogy mit ad az állam!

Ki kell számolni hány gyereket akarsz,és hogy azt milyen fizetésből lehet megvalósítani!

Magasabb bérek kellenek,amiből tervezni lehet,nem pedig vegetálni.

Tehát olyan munkát kell elvállalni,amiből te és a családod meg tudtok élni!

Ehhez képest az a gondolkodás,hogy elvállalunk mindent sz-rért húgy-ért,mert az állam majd másoktól úgy is elveszi adó formájában és odaadja nekünk,hogy élhessünk a kis proli életünket.

Ezt kellene kiverni a fejekből,hogy a családtámogatás az állam feladata!

Az állam maximum olyan szinten legyen feladata a családtervezés,hogy legyen normális oktatás,kellő bölcsődei helyek,stb.

De anyagilag nem neki kell biztosítani a feltételeket!


És igen is,két gyereknél nem kell többet vállalni,és nem is kellene ezt propagálni,ugyanis megszűnt a szocializmus.

Nem kellene kapun belüli munkanélkülik,és éhbérért robotoló rabszolgák!

A minőségre kellene törekedni,mert ez a jövő,nem pedig az,hogy sok embert proli szintre zülleszteni,hogy éljen valami faluban közmunkásként,vagy minimálbérért gürizzen valami gyárban,amikor a jövő a tudás alapú társadalomé.


Sajnos nálunk abban látják a rendszerváltást,hogy pár ember meggzadagszik az országban,felvásárolja a fél országot,és minden a fennhatóságuk alatt lesz,mint a feudalizmusban,és majd éhbérért dolgoztatnak milliókat.


A jóléti,nyugati társadalomban ez nem így van,és ilyen világban az ember 1 gyereket sem akar,nemhogy többet!

Minek,haszonállatnak?

2018. ápr. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
5%

#13


Hát, nálad nagy a sötétség.

Kérlek, kérlek, kérlek, NE legyen gyereked.

Nem érdemli egy ártatlan lélek sem, hogy ilyennel kelljen élnie.

2018. ápr. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
6%

#12


EZ a fiatalok támogatása!!!!!


Az, hogy az én és a többi adófizető adójából kaphatsz AJÁNDÉKBA 10 milliót és még mellé a mási 10 millió kamattámogatását!

Az a fiatalok kedvezménye, hogy havonta 5000-t nem kell adóba befizetniük fiatal házasként, hogy ha lesz gyerek, akkor utána jár majd havonta adókedvezmény stb. stb.


Ezt fogd már fel végre, hogy EZ A SEGÍTSÉG!!!!


A gyerek a tied lesz, a te feleleősséged és feladatod felnevelni, eltartani, nem másé. A többiek segítenek benne.


Azt mondod havi 500 nettód van és ebből nem vagy képes félretenni annyit, hogy lakásod lehessen??? Mi a fészkes fenét csinálsz a pénzzel??? Azzal törlöd az orrodat???

Neked a világ pénze nem lenne elég, nem kell terelni.


Mi az, hogy majd amikor szellemileg megérsz rá???

Aki úgy gondol a gyermekre, hogy "majd ha belefér az életünkbe" az soha nem lesz szellemileg érett rá. Nem egy társasutazás vagy múzeumlátogatás, hogy ha majd belefér az időmbe, akkor azzal is eltöltök kis időt, aztán kész is.


Nyugodj meg, NEKED nem kell gyereket szülnöd, nevelned. Nemcsak nem kell, szerintem a környezeted megkönnyebbül ha meghallja, hogy nem akarod. Én mindenesetre igen.

3 gyerekem van, nem volt lakástámogatás amikor lakást vettünk pár évvel az egyetem után a kis fizetésünkből. Már az egyetem alatt elkezdtünk félretenni pénzt és amikor több pénzünk volt, akkor tettünk hozzá többet. Amint nagyobb ösztöndíjat, majd fizetést kaptunk, akkor abból még többet. Kis szobában laktunk, kis költséggel és így 27 évesen vehettük meg első lakásunkat - családi segítséggel, hitel nélkül. Nem olyan régen, mindössze 20 éve, szóval nem a kádár rendszerben.

Soha nem volt sok pénzünk, de mindig elég volt arra amire kellett. Nem cigire meg piára, nem flancos éttermekre meg bulikra. A családunkra.


Éld az életedet nyugodtan te is és a barátaid is, nem kell sem gyereket vállalnotok, sem szingliadót fizetnetek.

Isten nem bottal ver. Majd elég lesz az a pillanat, amikor te jössz rá, hogy elveszteggeted az életedet.

de nem baj, a tied, teheted.

2018. ápr. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem pedig az a sötétség,hogy egyesek alanyi jognak veszik,hogy csak mert gyereket vállalt,akkor neki járnak dolgok.


Általában ezek az emberek szokták a romákat is csesztetni,hogy minek szülnek annyi gyereket,de ők maguk is a támogatásért vállalnak gyereket.

És persze abba nem gondolnak bele,hogy az kinek a pénze,csak van,mert adja az állam.

2018. ápr. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Egyetértek 7-12-essel, szerintem nagyon jól leírja azt, hogy mi, fiatalok hogyan látjuk. És amivel kiegészíteném, talán az egyik legfontosabb komponens: a totális bizonytalanság és a pillanatnak élés. Ma van csok, ingyé' pénz a nagycsaládosoknak, holnap pedig be kell adózni az egészet... Mert ugye a gazdaság sem fog mindig így pörögni, és EU-s ingyé' pénz sem lesz mindig. Ellenben három gyereket el kell tartani legalább 18-20 évig, és valahogy el kell indítani őket. Nem a pelenka drága (bár az sem olcsó), hanem a jó oktatás és az életben való elindulás.


Ezek az intézkedések azoknak jók, ahol már megvannak vagy nagyon közeli tervben vannak a gyerekek. Osztogatásra meg állami alamizsnára nem lehet építeni, ezt alaposan megtanulhattuk az elmúlt években.

2018. ápr. 26. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

"Majd elég lesz az a pillanat, amikor te jössz rá, hogy elveszteggeted az életedet. "

Takács! A te életed is el van vesztegetve attól, hogy leszaporodtál, mert a nap minden percében itt vagy és ontod a szaporítási, orbánista hülyeségedet. A kölykök meg szétverik egymást az udvaron addig étlen szomjan?

2018. ápr. 26. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

#18


Bizony, ennyit éresz a családról, életről, gyerekről.


Ha még eddig nem szóltak neked, most szólok én, a gyerek bizony megnő, értemesebb lesz (már amelyik, nálad nem látni) és önállósodik.

Köszönöm, kérdésedet, amelyik gyerekem egyetemista, az ott tanul éppen, amelyik közép és általános iskolás, azok meg itthon töltik épp a szabadidejüket. Aztán majd tanulnak. És bizony, néha csépelik egymást.

Segítettem?

2018. ápr. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Kérdezem én:

Az egyetemista "gyerek" hány éves? Ki tartja el? Miből él? Hol lakik? Van már tőle unokád? Miért nincs, ha nincs? Van párja? Tervezik a családalapítást 1-2 éven belül?

2018. ápr. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!