Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak szerintem gáz hasonló...

Csak szerintem gáz hasonló állításokkal legitimálni magukat?

Figyelt kérdés

" emlékezzetek arra az apróságra, hogy a Fidesz-kormány kétszer is kétharmad, vagyis példátlan felhatalmazás birtokában nyúlt a törvényekhez, vagyis a demokráciában megszokott módon, többségi akarattal cselekedett.


Mondjuk, a fékek és ellensúlyok rendszerével nem törődött, igaz. Sólyom László és néhány asztalfiókot harapdáló kollégája legnagyobb bánatára. Jó kérdés, persze, hogy a győztesnek miért kellene megtartóztatnia magát, miért kellene korlátozni erejét és befolyását, lemondva így saját programjának, akaratának maradéktalan érvényesítéséről – ami maga a politikai egyszeregy."


Legalábbis szerintem egy normálisabb helyen nem a győztes visz mindent, a másik oldal pedig szívjon elvrendszernek kéne működnie. Elvégre magyarország kormányáról szavaztunk, nem a legnagyobb halmaz kormányáról 8án... Kompromisszumot ennyire nem ismernék?( mellesleg ennyit a libsi gőgről...)


2018. ápr. 24. 21:08
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
6%

Amúgy nem tudom mit fáj az embereknek a 2/3.


A jelenlegi ellenzékkel kétharmad nélkül nem is lehetne kormányozni! Mondana valamit a fidesz, az ellenzék már rögtön vétózná, bármiről is legyen szó.

2018. ápr. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Igen, jó kérdés megtartóztatni... Akkor fogod feltenni, ha téged vernek. Többségi akarattal.


Amikor elkezdünk ócsárolni, akkor megszűnik a vita, megszűnik a társalgás. Akkor ócsárlás van. Erre a szintre értelmes ember nem süllyed. Sőt! Van jobb dolga, mint az itt elhangzó véleményeket olvasni.

2018. ápr. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!