Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak szerintem gáz hasonló...

Csak szerintem gáz hasonló állításokkal legitimálni magukat?

Figyelt kérdés

" emlékezzetek arra az apróságra, hogy a Fidesz-kormány kétszer is kétharmad, vagyis példátlan felhatalmazás birtokában nyúlt a törvényekhez, vagyis a demokráciában megszokott módon, többségi akarattal cselekedett.


Mondjuk, a fékek és ellensúlyok rendszerével nem törődött, igaz. Sólyom László és néhány asztalfiókot harapdáló kollégája legnagyobb bánatára. Jó kérdés, persze, hogy a győztesnek miért kellene megtartóztatnia magát, miért kellene korlátozni erejét és befolyását, lemondva így saját programjának, akaratának maradéktalan érvényesítéséről – ami maga a politikai egyszeregy."


Legalábbis szerintem egy normálisabb helyen nem a győztes visz mindent, a másik oldal pedig szívjon elvrendszernek kéne működnie. Elvégre magyarország kormányáról szavaztunk, nem a legnagyobb halmaz kormányáról 8án... Kompromisszumot ennyire nem ismernék?( mellesleg ennyit a libsi gőgről...)


2018. ápr. 24. 21:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
Pontosan ehhez kellet először a fékek és ellensúlyok rendszerét felszámolni. A többi kiszámítható volt.
2018. ápr. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
65%
#2-nek: szerintem csak láttatni akarják, de hideg számítás húzódik meg mögötte!
2018. ápr. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
27%

Miben is hiányoznak azok a híres fékek és ellensúlyok?


Most komolyan kérdezem, hol nincsenek?


És ne gyertek az alkotmánybírósággal, mert 1. sok országban nincsen is ilyen testület, mégis tökéletes bennükszerintetet a fékek és ellensúlyok helyzete, 2. világröhej volt, hogy egy 12-15 tagból álló, kinevezett testületnek joga volt felülbírálni és megsemmisíteni kedve szerint olyan döntéseket, amiket az ország összes választópolgárának szavazása szerint létrejött parlament fogadott el előtte.


Szóval hol nincs fék és ellensúly?


Azt meg, hogy kinek van 2/3-a és kinek nics, azt a választók szavazatai döntötték el.

Igen, a mostanit is.

Ugyanis ha az embereknek men tetszett volna a választási rendszer, akkor nem a fideszt szavazzák meg újra, hanem valamelyik ellenzéki pártot, aki azt hírdette, hogy meg fogja változtatni.


Hogyan akarnátok megszabni, hogy egy választáson induló párt vagy pártszövetség ne kaphasson ekkora parlamenti jogosultságot?

Legyen benne a választási törvényben, hogy csak addig érvényesek a rá leadott szavazatok, amíg el nem éri a 2/3-ot? Aki ezen felül oda szavaz, azt már dobjuk a kukába vagy automatikusan kapja meg a második helyezett???


Más választási rendszerekben nem a listás szavazatoknál van győztes kompenzáció, hanem aki győz, annak automatkusan adnak még 20-30 mandátumot vagy a legtöbb helyen győztesnek adnak plusz mandátumokat stb. stb. Mert a lényeg, hogy stabil, döntésképes kormány alakulhasson.

Ha nem jó döntéseket hoz, akkor 4 év múlva nem fog nyerni és ennyi.

Korábban nem zavart senkit amikor az mszp-szdsz rendelkezett 2/3-al, ahogyan soha nem zavart senkit, hogy Merkeléknek majdnem 80%-os többsége volt a német parlamentben.

MMost is csak az a baj ezzel a 2/3-al, hogy a fidesz-é és nem az ellenzéké.

2018. ápr. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
58%

#3

Nem hiszem, szerintem ténylegesen ekkora állatok, nem csak megjátsszák.

Ez persze még nem zárja ki a hideg számítást, amit te felvetettél. Egyszerűen pszichopaták, akik vagy 100 évvel le vannak maradva a világtól.

2018. ápr. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
85%

#4 te borzasztó naiv módon látod a magyar politikát.


"Ugyanis ha az embereknek men tetszett volna a választási rendszer, akkor nem a fideszt szavazzák meg újra, hanem valamelyik ellenzéki pártot, aki azt hírdette, hogy meg fogja változtatni. "


Ez az állítás már ott megbukott, hogy a Fidesz kommunikációja szerint a választáson az volt a tét, hogy Orbán vagy turbán. A választási rendszerről való diskurzusig már el se jutottunk, mert a Fidesz rendszerint ignorálja a kritikus hangokat. Egy csomó szavazó azt se tudja, hogy hogyan működik a választási rendszer, csak beikszelték a Fideszt mert migráncsok meg soros. Azokról meg nem is beszélve, akik egy zsák krumplit kaptak érte. Meg azokról sem, akiket (a Kúria szerint is!) törvénytelenül, szervezetten buszoztattak szavazni.

2018. ápr. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
12%

#6


És ki vagy mi akadályozta meg az ellenzéki pártokat abban, hogy elmondják a véleményüket az embereknek a választási rendszerről, az összes többi dologról???


ne gyere a fideszes média túlsúly dumával főleg ezen a fórumon ne, ahol az értékelésekből egyértelműen látszik a véleménytöbbségetek. Aki itt nem ellenzéki, az 40%-osnál nem rendelkezik többel az értékelésében.

Most is, itt is jönnek a nagyobbnál nagyobb sületlenségek, rémhírek és rettegtetések az ellenzékiektől, ahogyan ment a választások előtt is mindenfelől a parlamenttől az utcákig.


Az emberek nem hülyék, nem lehet őket sokáig megvezetni. Gyurcsányéknak sem sikerült, pedig mindent bevetettek.

Ha így döntöttek, akkor így döntöttek.


Amúgy ahhoz is joga van az országnak, hogy rosszul döntsön. Én átéltem 3 ilyen ballibes ciklust, még sem kiabáltam, hogy nincs demokrácia, mert nem az lett kormányon, akit én akartam volna.

2018. ápr. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
95%
7-es! Nem zavar, hogy a többség NEM a Fideszre szavazott?Nem az ország 2/3-a választotta meg a Fideszt. Ha nem szavaztak volna rájuk a határon túliak,akkor még kevesebb szavazatot kaptak volna a magyaroktól.
2018. ápr. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Ezt a kétharmad de mégse témát offoljuk erősen

Adottak a szabályok, angliában szimplán képviselő, az olaszoknál tiszta listás szavazás van, itthon kevert, na bumm. Nem ezen múlott a választás eredménye.


Hármas, had segítsek: Nyílván az egy cél, hogy stabil erős kormányzás történjen, de amikor semmi nem kényszerít arra, hogy betartsam a játékszabályokat, és hogy a másik oldalra is figyeljek, az hosszú távon káros. Gyanítom van annyi eszed, hogy felfogd miért...

2018. ápr. 24. 22:24
 9/12 anonim ***** válasza:
37%
7#, lemész faluba és ott mindenki fideszes. A falusi nyugdíjasok meg nem szoktak GYK-zni. Kérdezd meg őket.
2018. ápr. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Bocs, a négyesnek ment a válasz..
2018. ápr. 24. 22:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!