Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért hiszi azt az ellenzék,...

Miért hiszi azt az ellenzék, hogy ők vannak többen?

Figyelt kérdés
A fideszre többen szavaztak, mint az egész ellenzékre caklipakli. Mégis azzal ámítják magukat a tüntetésen, hogy ők vannak többen. Miért?
2018. ápr. 24. 11:06
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
92%
29# ketchupot, vagy majonézt kérsz hozzá?
2018. ápr. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
23%

Nyugdíjasok szavaztak?


Összes nyugdíjas még mindig MSZP párti, hogy szavazták volna ők meg a fideszt?


Amúgy, ha 51% váltást akart, miért nem ment el szavazni mind az 51%?


A tartózkodó szavazat nem akart belefolyni, azért tartózkodó. Ha meg akart, és nem ment el, így kell neki!

2018. ápr. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
89%

Az az ~51% elment szavazni, csak 8 felé.

De józanul gondolkodva, hogyan is lehetne az ellenzék egységes?

Más az ideológia, más a cél, más a nézőközönség, Mása.

2018. ápr. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
92%

Nos, én nem szavaztam nagy részvétel ellnére sem, mert először nem találtam olyan pártot a kínálatban, ami megfelelt volna.


Abban igazuk van az ellenzékieknek, hogy matematikailag tényleg ők voltak többen, de ez azért nem ilyen egyszerű.


94-ben az MSZP 33%-al szerzett abszolút többséget még a régi választójogi rendszerben, az SZDSZ-el együtt kétharmadot.


Számszakilag akkor is az ellenzék volt nagyobb (az SZDSZ pálfordulása előtt), de szétoszlottak a szavazatok.


Tény, hogy ebben a választási rendszerben a Fidesznek lejt a pálya, de ezzel teljesen tisztában volt az összes "bölcs" ellenzéki pártvezér, mégsem tudtak megállapodni minden körzetben.


A közveléleménykutatásokat gondolom ők is figyelték, már akkor lehetett tudni, hogy kormányváltás csak teljeskörű visszaléptetésekkel lett volna lehetséges.


A Jobbik volt a legnagyobb kihívó, nekem az a véleményem, hogy Vonának túl "büdös" lett volna egy esetleges koalíciós kormányzás az MSZP-vel és DK-val, gondolom mérlegeltek előtte, hogy csak maximum az LMP-ig mennek el.


A hódmezői önkormányzati választás után még jött egy hurráoptimista hangulat is ellenzéki oldalon, de annak nagyobb volt a füstje, mint a lángja.


Én megértem a csalódottságot, de a hangulatkeltést feleslegesnek tartom.


A másik, ami feltűnt a választásokkal kapcsolatban, hogy 9-én reggel már televolt a Facebook meg az ellenzéki sajtó olyan kommnetekkel elsősorban a fővárosi ballib értelmiség részéről, hogy ez sok gumicsimmás vidéki tahó elkúrta a választást.


Amig náluk hiányozni fog az önreflexió teljes hiánya, addig nem hogy nőne a táboruk, de a végén a körúton belülre zsugorodik, plusz Szeged (itt most nem a Jobbikról beszélek, hanem a klasszikus ballib oldalról).

Azt is lehet látni, hogy mit okoz a "vidéki" szavazók lenézése (Trump+Brexit intő példa lehet, abban ez is benne volt).


Ettől függetlenül remélem 4 év múlva lesz váltás, de számomra jó lenne egy teljesen új ellenzéki párt.

2018. ápr. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
18%

#33


Csak akkor nem értem hogy jön ki az 51%, ha a választópolgárok minimum 20%-a nem ment el szavazni. Vagy akkor milyen jogon beszélnek az ő nevükben?

2018. ápr. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
74%

Látom sokan nem értik itt a problémát. Engem ellenzéki szavazóként nem az zavar hogy a Fidesz nyerte a választást. Ha az emberek ezt akarják ám legyen. Várható volt hogy nyerni fognak, én speciel Fidesz többségre (de nem kétharmadra) tippeltem.

Viszont a kétharmad zavar (ami az unfair választási rendszer, az agymosás és kisebb-nagyobb furcsaságok eredménye), mert ez azt jelenti hogy semmi kontrolljuk nincs. Egyik pártot se szeretném hogy 2/3-a legyen, mert egy demokráciában kell hogy legyen kontroll, ami itt nincs meg, az történik amit a Fidesz akar. És ez azt jelenti hogy annak a több millió embernek, aki nem rájuk szavazott, nem képviselik az érdekeit.

2018. ápr. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 A kérdező kommentje:
#36 Miért, ha most a fidesz mellett kormányozna még az MSZP is, akkor képviselve lennének az érdekeik?
2018. ápr. 24. 13:13
 38/44 Koplárovics Béci ***** válasza:

"Csak akkor nem értem hogy jön ki az 51%, ha a választópolgárok minimum 20%-a nem ment el szavazni. Vagy akkor milyen jogon beszélnek az ő nevükben?"


Választópolgár az, aki el is megy szavazni. Aki nem, az csak a névjegyzékben szerepel. Kb 1/3 nem ment el szavazni, kb 1/3 szavazott a fideszre, és kb 1/3 szavazott az ellenzékre. Itt lehet azt is mondani, hogy ugye 2/3 nem szavazta le a fideszt, de azt is, hogy csak 1/3 szavazta meg a fideszt. Mindenki a szája íze szerint döntheti el, hogy ugyanazt az adatot hogyan értelmezi.

2018. ápr. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
55%
Azt mondják ugye, hogy "mi vagyunk a többség". Ez pedig igaz, mivel ezesetben a "mi", egyszerűen csak azokat jelenti, akiknek elegük van a Fideszből és nem egy párt szimpatizánsait.
2018. ápr. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
87%

#36


Egy normális ellenzékkel még igazat is adnék neked.

Csak itt nincs olyan!


Jelenleg a politika úgy néz ki, hogy Viktor kontra mindenki. Ha a Fidesz azt mondja, hogy ne engedjük be a az arabokat, az ellenzék ráküldi, hogy engedjük. Ha a Fidesz emelné a minimálbért, az ellenzék ráküldi, hogy ne emeljük, államcsőd.


Ha normális ellenzékünk lenne, akkor a létfontosságú kérdésekben egyetértésnek kéne lennie a kormánypárt és az ellenzék között. A többit pedig értelmesen megvitatni, átgondolni.


Jó példa erre a határvédelem, ahol senki nem támogatja a kormányt. A jobbik is csak részben, mert volt olyan eset, hogy ők is politikai kérdést csináltak a dologból.


Így nem lehet!


U.I.: Igen, igen megint migráncsozok!

2018. ápr. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!