Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az elvakultan ellenzéki...

Az elvakultan ellenzéki szavazók miért döbbentek meg ennyire a választási eredményeken?

Figyelt kérdés

Egyértelmű volt a Fideszes győzelem, kétharmad persze nem és én is reméltem hogy nem.


Eddig is nyilvánvaló volt, hogy a kormányváltásban ellenérdekelt teljes ellenzék nem csinált semmit, egymást fúrta és totálisan alkalmatlanná váltak. A mostani tüntetések is üresek. Annak sem látom értelmét, hogy az Oktogonon utcai bulit csapunk egy tüntetés után, ezzel semmit sem lehet elérni. Ennyi karizmátlan, szónoki antitalentumot felvonulni ritkán láttam, mint ezeken a tüntetéseken. Lehet bohóckodni, de akkor nem kell csodálkozni az újabb kétharmadon.


2018. ápr. 23. 21:09
 1/6 anonim ***** válasza:
40%
azt hitték itt is megvalósul a liberális utópia ahol törhetnek zúzhatnak meg lazsálhatnak, de szerencsére az emberek nagy része rendet és békét akar
2018. ápr. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%

Én "elvakult" ellenzékivel nemigen találkoztam, elvakult fideszessel annál inkább, de mindegy.


Én azért döbbentem meg némileg a választás eredményén, mert nem akartam, nem tudtam elhinni, hogy egy olyan országban élek, ahol egy akármilyen többség a közép-ázsiai diktatúrák gondolkodását, értékvilágát vallja a magáénak. Orbán tényleg helyesen mutatott rá, hogy ez az ország félázsiai származék. Én nem ebben, hanem az európai liberális demokráciában hiszek, és most kellett végleg rádöbbennem, hogy ebben az országban erre 500 éven belül sincs esély.


És bár 1 héttel a választás előtt a Medián közölte, hogy egyre nő a FIDESZ tábora, és a szavazási kedv növekedése is a FIDESZ-nek kedvez, a mandátumbecslés pedig az újabb kétharmadot valószínűsítette, a balos elemzők mégis azt sulykolták, hogy a magas részvétel esetén van esély a kormányváltásra. Én ezt hittem is, meg nem is, de ez biztos fokozta a sokkot, mikor meglett a végeredmény.

2018. ápr. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
21%

#3


"Én nem ebben, hanem az európai liberális demokráciában hiszek"


Nincs több kérdésem!

2018. ápr. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
23%

Na Igen, az európai liberális demokrácia néhány helyen túl lett tolva. A demokráciát ki is vehetjük a mondatból.

Liberáldiktatúra Svéd módra.

[link]

2018. ápr. 24. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
65%

Nem vagyok elvakult és nem döbbentem meg.

A pálya nagyon erősen a Fidesz felé lejtett, és az ellenzék ezúttal is a saját pitiáner xarrágásával volt elfoglalva a közjó (2/3-ad megakadályozása) helyett.


Az eredmény köztudott.

Viszont mostantól aki a Momentumon, a Jobbikon és a Kutyapárton kívűl bármi másra (LMP, DK,Együtt, MSZP) szavaz az legalább akkora barom mint a narancszombik.

Ezeknek a pártoknak volt 8 évük, és semmit nem tudnak felmutatni. Totál zéró.

A Jobbik ellenben plakátkampányt nyomott, a Kétfarkú szintén (nemigenes népszavazás) a Momentum meg megakadályozta az olimpiát ami mögé eredetileg a retardált baloldal is beállt.

Ezzel szemben az LMP mit csinált?

Semmit. Ráadásul azzal, hogy nem vonta vissza egyetlen jelöltjét sem odaadta ajándékba a Fidesznek a 2/3-ot.

MSZP?

Totál 0.

DK?

A legmérgezőbb párt a magyar közéletben Gyurcsánnyal az élen aki még mindig nem tud eltakarodni.

2018. ápr. 24. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
40%

A vak ember nekimegy mindenkinek. Mivel nem látja, felkiált. Itt mindenki vak, hogy nekem jön?


Aki pedig nem érti az emberi szót, annak természetes, hogy zagyvaságnak tartja.


Amikor pedig hirtelen megváltozik körülötte sok minden, döbbenten áll. Hogy a fenébe történhetett ez? Morfondírozik. Nem fogja megtudni. Nincs rá esély. Ő az, akire ezt mondják, sodródó. És mindig az ár sodorja. Néha el.

2018. ápr. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!