Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyetértetek azzal, hogy egy...

Egyetértetek azzal, hogy egy integrált, egységes Demokrata Párt kellene Mo. -ra is, aminek Gyurcaány Ferenc lenne a vezetője?

Figyelt kérdés

Az MSZP-ben nem találnak rátermett vezetőt, mindegy, hogy ki, csak Gyurcsány ne, ez az én szememben elég kicsinyes.


Az LMP meg csak Gyurcsányozni tud Szél Bernikével az élen, ennyi erővel az egész LMP beléphetne a FideSSbe is.


Ez a momentum meg minek, semmi értelme.


2018. ápr. 18. 21:32
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom, hogy a Fidesz egy olyan választási rendszert hozott létre, amiben kormányváltás csakis akkor lehet, ha gyakorlatilag két párt van.

Ennek a kormányváltásra törekvő pártnak nem lehet a vezére Gyurcsány, mert ő egy nagyon megosztó személyiség, a többi jelenlegi párt és tagjai, (de még a választópolgárok sem) nem tudnák elfogadni, elismerni, így csak még több párton belüli feszültséghez, és fejetlenséghez vezetne, gyenge lenne a vezetés. Ezért függetlenül attól, hogy a fénykorában milyen volt, jó volt-e valójában, vagy sem, stb. most milyen lenne... alkalmatlan vezetőnek. Egy igazi vezetőt a csapat elismeri, és követi még a nehéz időszakokban is, mert megbízik benne. Talán még szereti is, de mindenképpen elfogadja. Itt a többség nem ismeri el, nem követné, nem bízik meg benne, és főleg nem szereti, és még csak el sem fogadja. Hogy okkal, vagy ok nélkül, ez most mindegy, ez van.


A vezető választás kérdése meg nem kizárólag gesztus. Nyilván az is kell, az összes párt részéről, hiszen mindegyiknek egy békát le kell nyelnie, hogy nem a sajátjuk lesz a vezető egy ernyőpártban, de mégis az alkalmasság a legfontosabb. Alkalmatlan emberek szóba se jöhetnek. Különben lehetne a vezetőjük egy szó szerint is tartósan kómás ember, mert hát jaj szegény, tényleg kéne egy gesztus neki, mert milyen rossz lehet neki és a családjának...


Meggyőződésem, hogy nem a szélső oldalakról, hanem középről tud jönni egy jó vezető, mert az mindkét széltől egyformán közel van.


Végezetül ez egyáltalán nem kicsinyesség kérdése. Ennyi erővel a DK is kicsinyes lenne, ha azt mondja, hogy Gyurcsány legyen, és ne más. Persze ebben az ernyőpártban simán lehet egy DK koalíció, aminek ő maradna továbbra is a vezetője.

2018. ápr. 19. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Ez a harc lesz a végső !
2018. ápr. 19. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Fucsán Nyerencet elnöknek? Beb@$zna!
2018. ápr. 19. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

#11


Miért gondolod, hogy csupán 2 párt léte esetén van másnak esélye a fidesszel szemben?

Nem össze kell olvasztani az ellenzéki oldalt 1 pártba, hanem fel kellene kínálni az embereknek valami olyat, amire szívesebben szavaznak, mint a fidesz-kdnp-re, nem?


Hogyan akarod 1 ernyőpártba bevonzani azokat az embereket akik a romák ellen akarnak fellépni, meg listázni akarnak vallás szerint, megdobálták eddig a melegfelvonulást azokkal, akik a melegjogokért állnak ki és legfőbb elképzelésük, hogy itt mindenki antiszemita meg idegengyűlölő?

Hogyan gondolod 1 pártban képviselni azk nézeteit, akik a liberális szabadpiac állami feolyásolástól mentességét akarják elérni, azokkal, akik a segélyeket akarnák növelni és az állami gondoskodást? Hogy férne össze az alapjövedelem gondolata azokéval, akik még a segélyeket is megvonnák pl. a romáktól?


Mintha megpróbálnád a hagyományosan húsevők ellenében egy csapatba tömöríteni a vegetáriánusokat, vegánokat, fényevőket és a kannibálokat.

Az nem elég, hogy le kell váltani az Orbán kormányt. Az a lényeg, hogy MIT kínáltok fel helyette?


A cél nem az, hogy ne a zorbánék legyenek kormányon, hanem hogy valaki olyan, aki szerintetek jobban tudá kormányozni az országot.

De ha az sincsen meg, hogy mi az amit el szeretnétek érni, akkor hogyan lehetne hozzá olyan vezetőt találni, aki képes lenne elérni, megcsinálni?


Milyen gazdaságpolitikát akarnátok, milyen nemzet és családpolitikát? Legyen családi adózás vagy ne legyen? Legyen külhoni szavazat vagy ne legyen? Legyen erős határvédelem, szuverenitás vagy legyen minden úgy ahogyan az eu eldönti helyettünk? Magas legyen az adó vagy alacsony? Legyen vagyonadó vagy legyen alapjövedelem? Stb. stb. stb.


Először ezt kellene tisztázni és megvárni, hogy az emberek tényleg ezt szeretnék-e vagy valami mást.

2018. ápr. 19. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Nem, a fantazmagóriákkal fölösleges egyet érteni.

A pártok és vezetők olyanok, amilyenek. A helyzetet a társadalom hozza létre, a pártok csak élnek a lehetőséggel.


Aki úgy gondolja, a mai állapotokon változtatni kéne, tévesen gondolkodik pártokban. Azokat az emberek hozzák létre, juttatják hatalomba. Ha a hatalomba juttatott pártok nem felelnek meg, nem kellett volna oda juttatni. Hibás az a gondolat is, hogy aki még nem volt, talán jó lesz. A "talán" ide kevés. Hozzáértés és igény kell a végrehajtáshoz.

2018. ápr. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Kéne már egy új FItal DEmokraták Szövetsége. A Fidesz öregszik, már nem fiatalok, sokak szerint nem is demokraták :)
2018. ápr. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Nem! Ha Gyurcsány lenne egy egységes baloldali koalíció elnöke, nem mennék szavazni. És sokan mások sem.

Azonkívül a baloldal nem egy nézetet vall, baloldal és baloldal között van különbség. Én mindenképp egy konzervatív baloldalt támogatnék, Gyurcsány nem tartozik ide, abszolút szélsőséges figura. Jobboldalon is van kettő, a baloldalon is csak kettőnek kéne lennie, ehelyett széttagolódtak ki tudja hány féle, ami okozta a teljes bukásukat. Írom ezt baloldaliként. Négy év múlva (ha ez így marad), én nem megyek el szavazni, mert totálisan életképtelen az ellenzék. Ha addig nem tudnak felmutatni semmi újat és folytatják a saját maguk kinyírását, értelmes ember nem fog rájuk többet szavazni. Többek között miattuk nem tudtuk leváltani a maffia kormányt.

2018. ápr. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Takács Zs5, nem tudom, hogy troll vagy-e, vagy elfogult fideszes, valóban így érzed-e vagy csak bohóckodsz, de megpróbálok mégis jóhiszeműen hozzáállni, és normálisan válaszolok, annak ellenére, hogy trollt nem jó etetni, mert hátha nem vagy az. Ez majd úgyis hamar ki fog derülni.


„Miért gondolod, hogy csupán 2 párt léte esetén van másnak esélye a fidesszel szemben?”

- Azért, mert a józan ész ezt diktálja. Ahány párt van, annyi fele oszlanak a szavazatok. Ebben a választási rendszerben ez a Fidesznek kedvez. Most arról beszélek, hogy bár listán csak 48% határon belüli szavazatot kaptak, és akkor felejtsük el a csalásokat, „választási hibákat”, amik mind a Fidesznek kedveztek valahogy, ill. átláthatatlanná tették az egészet, mégis ennyivel kétharmadnyi mandátumhoz lehet jutni. Ez akkora eltérés, ami nem a választói akaratot tükrözi. A többség kormányváltást akart, bár megoszlottak a vélemények a hogyanról, mégis kétharmadot kapott a Fidesz.


„Nem össze kell olvasztani az ellenzéki oldalt 1 pártba, hanem fel kellene kínálni az embereknek valami olyat, amire szívesebben szavaznak, mint a fidesz-kdnp-re, nem?”

- Igen is, nem is. Hiába van az ellenzéki pártoknak sokkal vonzóbb kínálata a Fidesznél, ha nem tudják olyan széles körben elterjeszteni az ajánlatukat, ahogy a Fidesz+kormány nyomja a Fidesz propagandáját és ellenpropagandáját, akkor nem tudnak elgondolkozni rajta az emberek. Ez sarkítva olyan, mintha a konyhában azt mondanám, hogy mindenki, aki becsenget hozzám, annak veszek egy koncertjegyet a kedvencére. Aztán csodálkozni, hogy senki nem jött egy ilyen vonzó ajánlatra, pedig álltam volna a szavamat, könnyen elérhető vagyok. Ja hogy senki nem hallotta? De hiszen én kínáltam!

A sok pártnak megoszlanak az erőforrásai, nem tudják olyan széles körben országos szinten terjeszteni a programjukat, híreiket. A programjuk 70-80%-ban amúgy is fedik egymást, Jobbiktól a Párbeszédig, sőt Együttig.

- Egészségügy fejlesztése

- Oktatásügy felzárkóztatása

- Közlekedés fejlesztés

- Korrupcióellenes ügyészség, elszámoltatás, átláthatóság

- jogállamiság visszaállítása (ahol az állam számára nem szent a magántulajdon, és simán privatizálhatják a MANYUP-megtakarítást, hogy csak egy széleskörű jogsérelmet mondjak, ott nincs jogállamiság!)


Ez a választási rendszer olyan, hogy a győztes mindent visz. Ezért kell egy pártban indulni, de nem totálisan összeolvadni, csak VÁLASZTÁS erejéig. Ha nyernek, akkor nagy valószínűséggel kétharmaddal nyernek. Ha kétharmaddal nyernek, akkor ha csak néhány dolgot tudnak megvalósítani, az már egy hatalmas dolog lenne és az sem lenne gond, hogy sok kérdésben nem értenének egyet, illetve részletkérdésben nem tudnak megegyezni. Ha csak az alábbiakat teszik meg, és aztán előre hozott választást írnak ki, mert nem tudnak jól együttműködni, vagy erre kértek csak meghatalmazást a néptől, stb. akkor is hatalmas áttörés lenne!

- többkulcsos adó (egyedülálló módon a Fidesz ezt kétharmados törvénybe rögzítette, holott még az utolsó miniszterelnök-jelölti vitán Orbán kikérte magának Gyurcsánytól, hogy ő az egykulcsos adó híve lenne, és azt mondta, hogy ő azt pont el szeretné kerülni. https://www.youtube.com/watch?v=YxPPzR2SJwQ

- Korrupcióellenes ügyészség (felessel is lehetne talán, de kétharmaddal sokkal szélesebb körű felhatalmazásuk lenne, és sokkal stabilabb is lenne a működésük.

- Alkotmánybírósági jogkörök visszaállítása

- Választási rendszer átszabályozása

- Átláthatósági rendelkezések az Alkotmányba (hogy azt később a mindenkori kormány feles többséggel ne tudja felülírni)

- Igazságos Alkotmány (a módosítások során megszűnt az állam nyugdíj- és egészségügyi ellátás biztosítási kötelezettsége. Erről kevesen tudnak, kevesen fogják fel. Ez a jelenleg még mélyen fideszes szavazókat is nagyon keményen érintene.)

- Visszaadnák az önkormányzatok önrendelkezési szabadságát, felelősségét. (Jelenleg arra hivatkozva, hogy átvállalják az önkormányzatok adósságait, a bevételi forrásaik többségét is elvették, és többnyire csak célirányos juttatásokat biztosítanak, ha biztosítanak egyáltalán. Tehát ha Orbán stadiont akar, akkor stadionra kaphatnak pénzt, de a szétrohadó útak felújítására pl. már nem fordíthatják. Ezzel nagyon jól lehet jutalmazni, büntetni, megzsarolni településeket, a politikai beállítottságuk szerint.)


Nyilván ezek csak példák ahhoz, amikhez fontos a kétharmad, és amiket fontos lenne megvalósítani, és egyetértés is van Jobbiktól a Párbeszédig. Lehet, hogy néhány jelenleg ellenzéki politikus nem tapsolna a korrupcióellenes ügyészség létrehozásakor, ahogy a Fidesznél is ez van, de azért úgy gondolom, hogy rájuk kényszeríthető a megszavazás, hiszen ha nem szavazzák meg, akkor azonnal is lehetne szavazni az országgyűlés feloszlatásáról, azt meg mégkevésbé akarnák.


Ha ezek megvoltak az aktuális dolgok mellett, akkor utána jöhet egy előrehozott országgyűlési választás.


Amúgy két megoldást is el tudok képzelni: 1) választói párt, tulajdonképpen nem adják fel az arculatukat értékrendjüket, indentitásukat a pártok, csak egy választási pártként indulnak, minden EVK-ban közös, a legesélyesebb jelöltet indítják, és emellett közös listán is indulnak, hogy minél kevesebb töredékszavazat vesszen el, minél több többletkompenzációs szavazatot nyerjenek.


2) Egy párt, és több platform bizonyos értékrendek mentén. Van olyan külföldi párt, amiben több platform is van teljesen ellentétes értékrendekkel, így simán belefér, hogy lenne egy a feltétel nélküli alapjövedelemnek, és egy másik meg a közmunkáért és segélyezések visszaszorításáért. Emellett meg lehetne az átlátható gazdaságért, stb. Nyilván két ellentétes dolgot nem lehet egyszerre megvalósítani, ezt mindenki tudja, viszont lehet készíteni terveket, hatástanulmányokat, kommunikálni azt, és vitázni, felismerve, hogy nem ellenségek, hanem vitapartnerekkel állnak szembe. És lehet, hogy a végén egészen érdekes dolgok sülnek ki, nem pedig izomból legyűrés.


Erre egyébként akármilyen hihetetlen, a Fidesz történetében Magyarországon is volt két példa is. Egyiket úgy hívták, hogy Ellenzéki Kerekasztal [link] illetve az „Egy a tábor, egy a zászló” 2002-es felkiáltás során.


Valóban nem az a cél, hogy kormányváltás legyen, de mindenképpen egy szükségszerű eszköz. Enélkül nem megy. Orbánnak a célja nagyon távol van az ellenzék céljától.

Hogy stílszerű legyek, és éljek a hasonlatoddal:

Orbánnak az a célja, hogy ne együnk, a mi célunk az, hogy együnk. Akkor nem az az elsődleges kérdés, hogy mit együnk, és mit ne együnk, hogyan legyen elkészítve és ki legyen a szakács, hanem az, hogy akarunk-e enni valaha, vagy nem. Egybites, eldöntendő kérdés: igen, vagy nem. Minden más válasz erre a kérdésre csak zaj, „érvénytelen szavazat”, amire Orbán azt mondja, hát kevesen mondtak „IGEN”-t az evésre, így nem lesz evés.

Majd ha ott tartunk, hogy a többség egyértelműen kimondja, hogy IGEN, enni akarunk, akkor majd utána lehet dönteni arról is, hogy ki legyen a szakács, és minden mást.


Azt meg nincs közös program, már az előbb cáfoltam. Nagyon sok dologban átfedés van a Jobbiktól a Párbeszédig programjában, azt mind lehet közös programnak nevezni. De ami azt illeti, a Fidesz szokott a legkevésbé programot hirdetni. Orbán nem áll ki a nyilvánosság elé, hogy ütköztesse a miniszterelnökjelölt(tekk)kel a programját, megvitassa az eredményét. Pedig lehet, hogy még a híveit is érdekelné mások kérdésére adott válaszai, és hogy mások mit gondolnak az ő mondataira. Egy színvonalas párbeszéd elgondolkoztat, a nép tömeges gondolkozástól egy tisztességes, intelligens ember nem fél, sőt! De ha párbeszéd helyet csak jelszavakat skandálnak, indulatot és félelmet gerjesztenek, azzal csak szűklátókörűséget alakítanak ki. A tisztességtelenek így tudnak jobban uralkodni.


„Először ezt kellene tisztázni és megvárni, hogy az emberek tényleg ezt szeretnék-e vagy valami mást.”

Igen, ez egy remek kérdés, csak én fordítva tenném fel. Visszanézek, és azt nézem, hogy az emberek további államosítást akarnak, és haveroknak kijátszást, lopást, csalást államilag szervezett módon, megfélemlítést, kilátástalan jövőképet…

Valakinek az a kérdése, hogy családi adópolitika, másnak meg az, hogy növekvő gyermekszegénység, társadalmi réteg szakadása jó-e. Szerintem ebben a tekintetben a kérdéseket rangsorolni kell. Ha igazán magába száll az ember, és van lelkiismerete, és nem éppen Orbán (vagy Gyurcsány) hangja visszhangzik a fejében, hanem saját gondolata is van, akkor rájön, hogy mi a fontos.

Orbán sem azzal futott neki a választásnak, hogy csökkenteni fogja a műszakpótlékokat, mégis megtette, nem azt mondta, hogy emelni fogja az ÁFÁ-t, mégis megtette, nem azt mondta, hogy eltörli az alacsonykeresetűek személyi jövedelem adójóváírását a minimálbér adójának mértékében, mégis megtette… Nem azt mondta, hogy bebetonozza, az egykulcsos adót, mégis, nem azt mondta, hogy törvényt alkot a munkáltatók számára az indoklás nélküli felmondásra, mégis.

2018. ápr. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Ha az ellenzék mindig ellenzékben akar maradni, akkor feltétlenül egyetértek. Ez a legbiztosabb útja.

De, gondolom, a váltás jót tenne az országnak, így nem.

Gyurcsány és Orbán is megbukott, milyen kár, hogy egyik sem veszi észre.

2018. nov. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

"Az LMP meg csak Gyurcsányozni tud Szél Bernikével az élen, ennyi erővel az egész LMP beléphetne a FideSSbe is."


A Fidesz régen nem Gyurcsányozik már, tudod, most Sorosozás van.


Gyurcsány évek óta kispályás játékos. Egy rádió kabaréban Orbán szele szerepe mondta is, "Mit akarsz te itt? Te már nem játszol!"

2018. nov. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!