Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek választásoknál...

Szerintetek választásoknál melyik rendszer lenne a legjobb Magyarországnak?

Figyelt kérdés

A brit vagy dán egyéni rendszer

A tisztán listás

Vagy egy ilyen vegyes mint most van.


Indoklással ha lehet és mindenki vonatkoztasson el az aktuális erőviszonyoktól!


2018. ápr. 13. 09:23
 1/7 anonim ***** válasza:
25%
mint ami az USA-ban van.
2018. ápr. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem kétféle választási rendszer van, hanem ezerféle.


Van olyan rendszer is, ahol egyszerre nem csak egy pártra szavazhatsz, hanem akárhányra. Van olyan rendszer, ahol sorsolnak. Vagy olyan, ahol kötelező a szavazás. Meg olyan is, ahol több forduló van. Meg olyan is, ahol a kieső pártok eldönthetik, hogy a szavazatukat melyik másik pártnak adományozzák, míg végül kettő marad.


[link]


Nekem az észak-koreai rendszer tetszik, az legalább teljesen tiszta.


[link]

2018. ápr. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
22%

Nem az a leglényegesebb, hogy milyen a rendszer.

A leglényegesebb az, hogy kizárja a csalást, és ezért hiteles és megbízható legyen, mert az tükrözi a valódi népakaratot!

Ha egy választás során egyetlen kétely is felmerül, az már nem megbízható - mert a választás során nem lehetnek hibák!

Vagy fehér, vagy fekete! És ezt nem állta ki a jelenlegi választás - teljesen függetlenül attól hogy ki nyert?!

2018. ápr. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Tisztan listas semmikeppen, akkor BP adna a szavazatok 1/3at... Amugy szerintem a mostani
2018. ápr. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#3


Tudom, hogy jópénzt fizetnek a bizottsági tagoknak, de azok nem azért mennek oda, hogy a golyóikat vakarják pár tízezerért, hanem hogy figyeljenek.


Ha minden párt megbízottja továbbítja az adatokat a párt központi számítógépére akkor egyből fogják tudni hogy történt e csalás. Feltéve, hogy nem a zacskójukat vakargatták a választások alatt....


Ha meg az ellenzék nem munkával tölti az időt a bizottsági asztalnál akkor utólag ne vádaskodjon és rágalmazzon!

2018. ápr. 13. 10:35
 6/7 anonim ***** válasza:
#1 az USA hoz nagyon hasonló a miénk
2018. ápr. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem annak nem sok értelme van, hogy vegyes a mostani. A képviselőknek (mint ahogy a szóban is benne van) azt a választókörzetet kéne képviselni elvileg, amelyik megválasztotta. Erről azonban a parlamentben szó sincs, ugyanis pártfegyelem van. Innentől kezdve az egyéni választókerületeknek Magyarországon szerintem semmi értelme nincsen, aránytalanná is teszi az országgyűlés összetételét. Szerintem a tiszta listás szavazás lenne a legjobb, mert az úgy összeülő országgyűlés arányosan tükrözné, hogy melyik pártot milyen arányban támogatják az emberek.
2018. ápr. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!