Helyes ha az ellenzéki pártok ennyi választási visszaélés mellett elfogadják a mandátumaikat és beszállnak ebbe a kormányzásba?
A kormányzásba bizonyára nem lesz módjuk beszállni. Nem valószínű, hogy Orbán ellenzéki párt képviselőjét, tagját nevezné ki miniszternek.
Mi az hogy beszállnak az országgyűlésbe! Majd megnézheted TV közvetítésben, hogy milyen egyetértésben fogják megszavazni a saját javadalmazásukat.
"A másik, hogy azért ezeket az ellenzéki politikusokat még is rengeteg szavazó bejuttatta oda azért, hogy képviseljék őket. "
Szerintem nem képviselhetik őket, annyira kevés a győzteskompenzáció után a szavazatarányuk, hogy bármilyen kérdésben a Fidesz álláspontja lesz a győztes. A maximum ami sikerélmény érheti őket az az, hogy a Fidesz is ugyanazt akarja mint ők. Ebben az esetben viszont szintém semmit nem számított a szavazatuk.
Bennem pontosan azért is fogalmazódott meg ez a kérdés, mert ahogy más is megfogalmazta, szerintem a választók érdeke is az, hogy ha nem tudják képviselni őket a mandátumok eloszlása miatt, akkor azzal képviselik őket jobban, ha visszautasítják a politikai rendszert.
#12
Mindenképpen képviselheti, csak közel sem olyan eredményesen, mintha kormányon lenne. Viszont folytatva ezt a logikát, végül oda jutunk, hogy ellenzék sem kell. Amit alapvetően helytelennek tartok.
Még ha a parlamenti interpellációk vagy szavazások során sokat nem is tudnak elérni, azért a bizottságokban már sokkal eredményesebben tudják képviselni az embereket. (Ha a kormány nem torpedózza meg a működést, mint a nemzetbiztonsági bizottság esetében.)
Van egy négyfős társaság akik leülnek játszani. Az egyikük nagyon domináns, ezért ő találja ki a szabályokat, majd megbeszélik együtt, hogy ezek lesznek a szabályok. A másik három kijelenti, hogy ezek a szabályok elfogadhatatlanok, nem fair, és aránytalanul kedvez a szabályt kitaláló játékosnak. Ezután a három játékos feláll és nem játszik. A szabályt hozó játékos előtt két lehetőség áll: leül egyedül játszani, nevetségessé téve magát, vagy visszahívja a másik hármat, hogy akkor beszéljük meg közösen a szabályokat.
Logikus folyamat, nem? Most akkor vetítsük le a helyzetet a parlamentre: a domináns játékos a Fidesz, a másik három a Jobbik, az LMP és az MSZP. Csak az a baj, hogy a valóságban a három játékos nem állt fel az asztaltól, hanem részt vett az általuk nem fairnek titulált játékban, vesztettek, majd elkezdtek hisztizni, hogy de a szabályok. Hiteltelen. Ezt 2014-ben szúrták el, amikor elindultak a választáson és legitimálták a rendszert.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!