Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik már külföldön élnek,...

Akik már külföldön élnek, azoktól kérdezem, milyen értés egy boldog országban élni?

Figyelt kérdés

Sajnos a mi hazánk, Magyarország rajta szerepel a Top 10 legboldogtalanabb ország között. Valamint a Top 10 legtöbb öngyilkossági ráta és Top 10 legtöbb alkoholista országa között is.

https://www.youtube.com/watch?v=1PGKdk2Wmd8

https://www.youtube.com/watch?v=isaZdJWYqT0&t=36s

https://www.youtube.com/watch?v=CfkdUDZ8fTs


A legkiegyensúlyozottabbak és legboldogabbak állítólag az északabbi országban élők, Skandináv országok, Egyesült Királyság, Kanada stb.


A választási eredmények után én is elgondolkozok azon, hogy külföldön kezdjek életet inkább fiatalként, ne ebben a búval kúrt, szegény és korrupt és elöregedő országban, aminek nincs jövője.


Akik már kint élnek, azok hogy érzik, tényleg boldogabbak, lelkesebbek, vidámabbak kint az emberek? Jobb kint a közhangulat?


2018. ápr. 11. 14:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Bocs, hogy írok, de mikor kinnt voltam a hanyatló Olaszországban, sokkal jobban éreztem magam. Jó minőségűek voltak az élelmiszerek, tök olcsó volt minden, még a közlekedés is kevesebbe került! Igen, én jobban éreztem magam, pedig 16 órahosszáztam, és mosogattam is!
2018. ápr. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
En külföldön elek, de en nem latok nagy külöbseget ezeken a dolgokban... Magyarorszag öngyilkossag es alkoholista listajat Kelet-Magyarorszag nyomja fel... A Dunantulon ezen adatokat alig különböznek az Austiatol--- Szerintem boldogsagban es vidamsagban az eurpaoi orszagok között nincs nagy különbseg, az amerikaiak tenyleg boldogabbbak es vidamabbak összessegeben, de ök teljesen mask mentalitasuk van, minz az Europaikank....
2018. ápr. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
21%

"Top 10 legboldogtalanabb ország"


Az EU-s országok közt. Világszinten teljesen más az eredmény.


"elöregedő országban"


Akkor menj Afrikába, ott nő a népesség a legjobban, szuperül élnek biztos emiatt.

2018. ápr. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
61%
Képzelj el egy fideszmentes Magyarországot, nos hát pont olyan.
2018. ápr. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
21%

1. nincs lehúzás

2. nincs felesleges hülye politizálás

3. az emberek nem kajálnak be minden szart

4. a kormány kíváncsi az emberek véleményére, gyakorlatilag mindenre népszavazást írnak ki

5. az utcák tiszták, az adót értelmes dolgokra költik

6. oktatás jó, egészségügy is, közlekedés is top :)

7. nincs hajléktalan, sem migráncs :D, nem kell félnem éjjel, hogy megerőszakolnak


Stb. naphosszat lehetne folytatni.

2018. ápr. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
30%
"oktatás jó," ha az oktatas annyira jo, akkor mivel magyarazod, hogy Londonban, Berlinben, Münchenben, Frankfurtban, es meg lehetne sorolni, minden helyi maganiskolaba küldi a gyereket? Miert nem az allami iskolaba küldi ha olyan? A fennti varoskban allami iskolaiban nem latsz mat angol vagy nemet gyereket, mert nem ha olyan jo az oktatas?
2018. ápr. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
18%

"nincs lehúzás"


Valóban, 1 kg csirkemell 2500, 1 kg krumpli 500, 1 ásványvíz 400 forint, 1 nm lakás 4-5 millió forint. A szolgáltatások 3-5x annyi mint itt.


"nincs hajléktalan, sem migráncs :D, nem kell félnem éjjel, hogy megerőszakolnak "


LOL. Azért lett 1 év alatt 5x annyi terrorcselekmény Németországban.


"a kormány kíváncsi az emberek véleményére, gyakorlatilag mindenre népszavazást írnak ki "


Muhaha.

2018. ápr. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

"Valóban, 1 kg csirkemell 2500, 1 kg krumpli 500, 1 ásványvíz 400 forint, 1 nm lakás 4-5 millió forint."


Hol élsz te, Svájc-ban? Azon belül is Zürich-ben vagy Genf-ben?

Vagy esetleg Oslo-ban, Norvégiában?

2018. ápr. 11. 14:42
 9/11 anonim ***** válasza:

Hát a csirkemell valóban ~2500Forint (£5.96/Kg)

[link]

Nálunk meg 1 249Ft/kg, szóval vannak különbségek, de a vidéki 160 ezer/hó nettó fizókhoz képest 4-600 ezret tuti meg lehet keresni pl. Angliában egy raktárosi melóval. Nyilván nem Londonba kell menni, mert ott eléggé horrorárak vannak ingatlanbérlés terén (kivéve, ha nem kétkezi munkásnak megy az ember, mert pl. én most kaptam egy 2,5 milliós londoni ajánlatot, csak én nem akarok külföldre menni, mert 1 éve vettem házat Budapesten és a fizóm is 7 számjegyű, amivel elégedett vagyok).

2018. ápr. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Hol élsz te, Svájc-ban? Azon belül is Zürich-ben vagy Genf-ben?"


Nem. Svájcban 6500 Ft 1 kg csirkemell és 1000 Ft 1 kg krumpli.

2018. ápr. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!