Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez így hogy jött ki?

Ez így hogy jött ki?

Figyelt kérdés

Itt írta valaki korábban hogy nem volt demokratikus a választás, mert a magyarok negyede sem szavazott a Fideszre, mégis nyertek.

Akkor az lett volna a demokrácia netovábbja ha az alakít kormányt aki a szavazatok 19% kapja, aki az 50%-ot az meg a kisebbség? Ez milyen matek?



2018. ápr. 9. 19:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Ebben igazad van teljesen.

Viszont 49%-kal kétharmadot kapni is kicsit túlzás, nem érzed így?

2018. ápr. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%
Eleve hülyeség, mert kevesebb, mint 8 millió valasztópolgárból, 2,6 millió szavazott rájuk. Ez meg az összes választópolgárnak is több, mint 30%- a.
2018. ápr. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
42%

nem fogjatok fel hogy a tobbi szavazat szetment a sokmillio partra?

A masodik politikai ero 19%ot kapott 1 millioan szavaztak a jobbikra...A tobbiek meg osszevissza szavaztak DKra LMPre,MSZP-P re igy lett ketharmad mit nem vagtok?

2018. ápr. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
10%

A Fodesz-KDNPre tobb mint 2,5 millioan szavaztak....

Egyenki korzetekben pesten kivul kb mindent nyertek,de Pesten se buktak el mindent...meglett a 133 mandatum

2018. ápr. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Azt nem tudjatok felfogni,hogy akkor lehet levaltani a Fidesz-KDNPt ha csak egyetlen egy part indul ellene....Osszefog mindneki mindenkivel,csak kerdes hogy akkor erdemes e levaltani,mert a sok osszefogott partnak ezerfele elkepzelesei vannak nem tudnanak megegyezni
2018. ápr. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A győztes kompenzációval a Fidesz kapott +1.200.000 szavazót, ha átszámoljuk szavazatok szintjére. Na ez a nem normális és ilyen nincs a világon egy demokratikus országban sem!
2018. ápr. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#1: Én is mindig így gondoltam, de nemrégiben nézegettem a korábbi választások eredményét és meglepődtem.1994- ben, az MSZP-SZDSZ koalíció, a szavazatok 52 %-at kapta és ezzel a parlamenti helyek, több, mint 70%-át megszerezte.
2018. ápr. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#1: De talan meg jobb, ha leírom, hogy az MSZP, a 32,99%-al szerezte meg a parlamenti helyek, 54,15%-át.
2018. ápr. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!