Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért baj az, ha engem 13...

Miért baj az, ha engem 13 évesen mar ilyen melyen megérint a “magyar helyzet”?

Figyelt kérdés

13 eves lany vagyok, fel éve kb elkezdtem jobban érdeklődni a politikai helyzet iránt, ahogy közeledtek a választások. Mielőtt valaki elkezdené, hogy “persze, minden amit tudsz, az anyunak es apunak a szájából hangzik el, de amúgy nem is tudsz semmit”, leszögezem, hogy ez nem igaz. A lényeg, hogy mar eleg tájékozott vagyok. Most, hogy a Fidesz megnyerte a választásokat, en nagyon ki lettem akadva, azt hittem, végre sikerül leváltani a kormányt, stb, akik velem értenek egyet, tudjak, miről beszelek. Itthon gondoltam anyaval megbeszelhetem a politikai dolgokat, amivel az osztalytarsakkal nem lehet beszelni, mert egyikük sem tud semmit, es nem is érdekli őket meg (akit meg erdekel, na az az a bizonyos példa, aki otthon hall dolgokat, de egyébként nem tud semmit). Aztán anya elkezdte mondani, hogy de engem ennyi idősen miert erdekel a politika, most meg csak tanulnom kene, stb, en meg nem ertem, miert baj az, ha mar ennyi idősen képben vagyok es vannak saját gondolataim ezzel kapcsolatban. Eldöntöttem, hogy kimegyek külföldre, ha nem változik a helyzet, es ezt sem veszi komolyan anyukám. Folyamatosan csak azt mondogatja, hogy “hat neked meg tanulni kene, nem neked való az ilyesmi”... Es en tanulok is gőzerővel, pont azért, hogy minden esélyem meglegyen arra, hogy lelephessek innen minél hamarabb. Ezt elmondtam anyának is, erre annyit mondott, hogy “de a lelépési meg kell alapozni, nem lehet csak ugy”. Nem is igy gondoltam. En arra gondoltam, hogy mostantól minden lépésem annak a céljából lesz, hogy sikerüljön kikoltoznom külföldre. Nem ertem, miert baj az, ha igy megérint engem mar most ez az egész... Miert baj az, ha mar most, 13 évesen is a saját jövőm érdekében cselekszem? Egyszerűen nem ertem. Köszönöm a válaszokat!

A KÉRDÉSEM NEM AZÉRT LETT KIÍRVA, HOGY VITA INDULJON ARRÓL, HOGY MI A VÉLEMÉNY A FIDESZRŐL VAGY BÁRMELYIK MÁS PARTRÓL! Szóval kérem mellőzni a mocskolódó kommenteket bármiről.


2018. ápr. 9. 19:07
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
22%
Utolsónak hatalmas taps!
2018. ápr. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
62%

Én IQ -hoz is kötném, nem csak korhoz.

[link]

2018. ápr. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Utolsó én roma vagyok de ezeken az analfabétákat nyakon csapnám!

Most ledöbbentem!

Tényleg léteznek ennyire buta emberek????

Igazad van IQhoz kellene kötni itg sok mindent! :D

2018. ápr. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

A kérdésre. Ajánlom az ECHO tévé Tegnapi történelem c. programját kiindulásnak. Aztán lehet utánanézni. Nem baj, ha érdekel a politika; érdekes is. Csak rengeteg időt vesz igénybe az információk összegyűjtése a mai fiataloknak, akik nem látták a mai vezetők elődeit, múltját, felfutásukat, hátterüket. Meg Mo. helyzetét 10-20-30-40-50 éve.


Kitérő.

Úgy érdekel, hogy mitől van az, hogy a kérdésedben egyszer vannak ékezetek, aztán meg nincsenek. De nem tudom kitalálni, hogy mikor igen, mikor nem.

2018. ápr. 19. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
19%
Nagyon fiatal vagy még. Kormányváltást akartál? És ezt tovább is gondoltad? A sok kis egymással civakodó párt hogy vezette volna az országot? Hiszen annyi volt köztük az egység, hogy váltsunk kormányt.
2018. ápr. 19. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
60%
#15: És akkor mi van, ha fiatal? A kérdésben megfogalmazottakkal már bizonyította, hogy okosabb, mint az "érett felnőttek" túlnyomó többsége.
2018. ápr. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
0%
Azért elég különböző az okosság meg az okoskodás.
2018. ápr. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
45%
Az a baj a 13 évessel, hogy 2006-ban 1 éves volt. Vagyis semmi emléke nem lehet arról hogyan viselkedtek akkor azok akik most kormányt akartak váltani.
2018. ápr. 21. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!