Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért baj az, ha engem 13...

Miért baj az, ha engem 13 évesen mar ilyen melyen megérint a “magyar helyzet”?

Figyelt kérdés

13 eves lany vagyok, fel éve kb elkezdtem jobban érdeklődni a politikai helyzet iránt, ahogy közeledtek a választások. Mielőtt valaki elkezdené, hogy “persze, minden amit tudsz, az anyunak es apunak a szájából hangzik el, de amúgy nem is tudsz semmit”, leszögezem, hogy ez nem igaz. A lényeg, hogy mar eleg tájékozott vagyok. Most, hogy a Fidesz megnyerte a választásokat, en nagyon ki lettem akadva, azt hittem, végre sikerül leváltani a kormányt, stb, akik velem értenek egyet, tudjak, miről beszelek. Itthon gondoltam anyaval megbeszelhetem a politikai dolgokat, amivel az osztalytarsakkal nem lehet beszelni, mert egyikük sem tud semmit, es nem is érdekli őket meg (akit meg erdekel, na az az a bizonyos példa, aki otthon hall dolgokat, de egyébként nem tud semmit). Aztán anya elkezdte mondani, hogy de engem ennyi idősen miert erdekel a politika, most meg csak tanulnom kene, stb, en meg nem ertem, miert baj az, ha mar ennyi idősen képben vagyok es vannak saját gondolataim ezzel kapcsolatban. Eldöntöttem, hogy kimegyek külföldre, ha nem változik a helyzet, es ezt sem veszi komolyan anyukám. Folyamatosan csak azt mondogatja, hogy “hat neked meg tanulni kene, nem neked való az ilyesmi”... Es en tanulok is gőzerővel, pont azért, hogy minden esélyem meglegyen arra, hogy lelephessek innen minél hamarabb. Ezt elmondtam anyának is, erre annyit mondott, hogy “de a lelépési meg kell alapozni, nem lehet csak ugy”. Nem is igy gondoltam. En arra gondoltam, hogy mostantól minden lépésem annak a céljából lesz, hogy sikerüljön kikoltoznom külföldre. Nem ertem, miert baj az, ha igy megérint engem mar most ez az egész... Miert baj az, ha mar most, 13 évesen is a saját jövőm érdekében cselekszem? Egyszerűen nem ertem. Köszönöm a válaszokat!

A KÉRDÉSEM NEM AZÉRT LETT KIÍRVA, HOGY VITA INDULJON ARRÓL, HOGY MI A VÉLEMÉNY A FIDESZRŐL VAGY BÁRMELYIK MÁS PARTRÓL! Szóval kérem mellőzni a mocskolódó kommenteket bármiről.


2018. ápr. 9. 19:07
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Kiegészíteném meg azzal, hogy itt nem csak arról van szó, hogy mindenáron ki akarok költözni, es ez nem tetszik anyukámnak, hanem az, hogy politizálok.
2018. ápr. 9. 19:10
 2/18 Lazy Lover ***** válasza:
64%
nem baj! sokan vannak így mint te egy haverom 14 éves lánya is amint meg van a szakmája meg a nyelvvizsga le lép innen a francba!!!
2018. ápr. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
79%

Hàt szerintem nagggggyon fiatal vagy még ehez!

Persze lehet véleményed de hogy suliba is politizálni alarsz?!

Én 13 évesen örültem a melltartónak! :D

De ha én lányom lennél én leülnék veled és mindenről beszélgetnék veled.

Meghalgatnàm minden gondolatod!

:)

2018. ápr. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
76%
Miért lenne baj azzal, hogy érdekelnek az ilyen dolgok? Sőt, örülök, hogy már ilyen fiatalon érdekel. Legalább te nem vagy az a "szarokmindenrecsakmehessekpiálni" típusú tini.
2018. ápr. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
59%
Nincs semmi gond, legalább látod, ha élni szeretnél majd ahhoz meg kell tanulnod egy nyelvet, és lelépni.
2018. ápr. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A jó édes ***** válasza:
32%
Nem baj, hogy érdekel a politika - az a baj, hogy a te generációd már olyan jólétben nőtt fel, hogy nem tanultatok meg veszteni. Nem volt kellő mennyiségű szerelmi csalódásod, pénzügyi nehézséged, tanulmányi hátrányod és nem szenvedtetek különösebb szociális vagy technológiai hátrányt sem soha. Így azt sem tanultátok meg, hogyan kerekedjetek felül ezeken a problémákon - nem képezte a neveltetések részét. Ez nem csak magyar jelenség, mert a külföldi fiatalokon már jó ideje megfigyelhető hogy "táposok" vagy "burokban nőttek fel", de a többségnek legkésőbb huszas évei elején benő a feje lágya. Szóval az, hogy most ilyen kis murcidurci vagy aki az első általa követett választási eredményeken is lesokkol nem különösebben probléma. Az a probléma, ha majd 10 év múlva is ilyen életképtelen leszel, aki kiül a villamossínre cigizni, mert nem a neki szimpatikus jelölt nyert.
2018. ápr. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
#6 félreértesz. Engem nem az zavar, hogy nem az nyert, akit en akartam, en csupán kormányváltást szerettem volna.
2018. ápr. 9. 19:28
 8/18 anonim ***** válasza:
11%
Megirtad a lecked?
2018. ápr. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
69%
Amit leírtál abból tisztán látszik, hogy nagyon hiányosan néztél utána a történelmi tényeknek, gondolom rendszerváltás utáni időszak és intézkedések kimaradtak, illetve külpolitikáról, mint olyanról elfeledkeztél utánaolvasni :D Ajánlom, hogy nagyszülőknél érdeklődj a szocializmus után, illetve még sokat-sokat tanulj, nyilván még gimi se vagy, el se értetek oda a tananyagba, hogy összefüggésében megértsd, mi miért van.
2018. ápr. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
36%

Nem véletlen, hogy 18 év a nagykorúság és így a szavazás korhatára.

Most azt HISZED, hogy sokat tudsz a politikáról, a választásról, de amikor az előző kormány volt - 8 éve - te még oviba jártál.


Tudtad azt, hogy akik most leváltották volna a kormányt, azok 2006-ban belelövettek a Budapesten békésen ünneplőkbe? Hogy az az mszp volt kormányon a dk-s és a liberális politikusokkal akkor, amikor nekem az öcsémet könnygázzal lőtték és lovasrohamot vezényeltek rá, csak mert hazafelé ment éppen az utcán a haverjától és útban volt?

Azt tudtad, hogy akiknek a kormányváltásában most reménykedtél, azok elvették a szüleidtől azt a családi adókedvezményt, amit most megkapnak utánad újra a fidesznek köszönhetően?

Azt tudtad, hogy 2002-ben ugyanezeket hangoztatták a kampányban a választások előtt, hogy fizetésemelés a duplájára, kevesebb adó, kisebb árak - majd kormányra kerülve adót emeltek, sokat, sokszor, a gáz és a villany ára a duplájára emelkedett, a fizetések értéke pedig csökkent?


Azt tudtad, hogy az ő idejükben a szüleidnek a tankönyveidre 20-30 ezer forintot kellett volna fizetnie? Nekem kellett a gyerekeim után fizetni.


Azt tudtad, hogy az első kormányzatuk alatt bevezették a minden egyetemistának kötelező tandíjat?

Hogy a második kormányzásuk alatt be akarták vezetni a vagyonadót, amivel a ti családotoknak is minden évben adóznia kellett volna a lakásotok avgy házatok után?


Azt tudod, hogy éppen a fidesz gazdasági teljesítményének következtében léphetett be az ország az EU-ba? Hogy 2011-ben visszafizették azt a hatalmas hitelt az imf-nek, amit azok vettek fel az állam csődjének elkerülésére, akikkel most le akartad volna váltani őket? Hogy az a hitel kétszer akkora volt, mint amiből a Paks II atomerőművet felépítik majd?


Nem baj ha nem tudtad, nem is kell még tudnod.


Csak azt hidd el, hogy még fiatalvagy ahhoz, hogy mindent tudj és érts.

Foglalkozz a politikával, de figyelj arra, hogy sok oldalról szerezz információkat.

Ha valaki - bárki mond neked valamit, ne hidd el - nekem se - hanem nézz utána, olvasd el, nézd meg a saját szemeddel.

Majd ha 18 leszel és mehetsz szavazni, akkor majd talán lesz rálátásod arra, mi is lenne a jó neked.

De az sem baj ha nem. Én is olyanra adtam az első szavazatomat, ahová soha nem adtam volna a későbbi tudásommal. Tanultam belőle, ennyi.

2018. ápr. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!