Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Soros és brüsszel miképp...

Soros és brüsszel miképp reagált a választási eredményekre?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 9. 12:37
 1/9 anonim ***** válasza:
69%
Nekik nem osztottak tegnap lapot
2018. ápr. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem helyesírási hiba, azért kis betű "brüsszel", mert itt nem településre, hanem mint EU-s intézményre gondoltam, az EU szimbólumára.
2018. ápr. 9. 12:40
 3/9 anonim ***** válasza:
49%

2


Ez akkor is helyesírási hiba. :)

2018. ápr. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%

Soros felébredt floridai villájában ma hajnalban. Idős ember, gyötri az álmatlanság, de mindig is koránkelő volt. Az erkélyajtó nyitva maradt éjjel, csak a szúnyogháló választja el a kényelmes hálószobát a hűs tengeri szellőtől. Mintha megérinthetné az ember az óceánt - olyan valóságos közeli a tengersík, nyugodt víztükör. A fekvése miatt választotta ezt a házat.


Nyekereg a baldachinos ágy, amint fáradt csontjait mozgásra bírja. Megöregedett, hiába. Felül. A csíkos selyem pizsama susog, amint lábával papucsait keresi.


Már csöngetett, Margerita, a szép kubai szobalány mindjárt itt lesz a kávéval. Addig bekapcsolja laptopját.


Kitekint a hajnalpírra, mindjárt megjelenik a Nap a horizonton. Nagyot sóhajt: de jó élni! Mennyi mindent megélt már! A fene az öregségbe, annyi terve van még.


Megfordul, lépteket hall:


- Good Morning senor, sleep well?


- Yep. Thank you cara Margerita! - mindig gáláns volt a nőkkel.


- Your coffe, Sir.


- Thank you - csiklandozza orrát a sötétbarna nedű illata. Mindjárt jobb a hangulata.


Életre kel a számítógépe. A háttérkép mosolygós jómaga, fiatal volt és sikeres, a felvétel egy komoly üzleti siker után készült, New Yorkban.


Megnyitja kedvenc híroldalát, sokáig habozik a gép, lassan nyílik meg a kívánt oldal. Majd szól Bob - nak, kedvenc informatikusa, csináljon már valamit vele.


Felteszi a szemüvegét, shit, a fránya öregség. Mit írnak ott, szája mozog, ahogy silabizálja a sorokat, de hang nem jön ki a száján.


"Elsöprő Fidesz siker a magyar választásokon. Orbán megerősítette pozícióját. Kétharmados Fidesz vezetés is lehet"


Hirtelen megcsörren a telefonja. Mind a három csörög. George, az inas az ajtóban:


- Uram. Pár úr keresi személyesen!


Felkapja az egyik telefont:


- Igen. Igen. Értem. Értem. Tehát minden elveszett.


A drága aranyozott smartphone a padlóra esik, ráncos ujjai nem bírják megtartani.


- Sir? Mit mondjak az uraknak? Valami részvényekről beszélnek, migránsokról és a magyar választásokról.


- He? Mi? - kérdezi magyarul. Aztán felbődül:


- Kifelé! Ki innen! - a megriadt kubai lány ijedten néz be a folyosóról.


- Get out, go the hell from here!


Soha nem látták még így őrjöngeni alkalmazottai. Az ajtó becsukódik. Leroskad egy bőrfotelbe. Kezei remegnek. Egy intarziás éjjeliszekrény áll ott, fiókjái lassan kihúzza.


A krómozott Colt fényesen ragyog az erkélyről beeső floridai napfénytő...

2018. ápr. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%

4


Ez qrva jó! :)

2018. ápr. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
69%
4. ez folytasd :DDD
2018. ápr. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem Sorost sokkal kevésbé izgatja Orbán, mint Orbánt Soros. Meg elég intelligens ember (mármint Soros, nem Orbán!!!) ahhoz, hogy előre sejtse Orbán győzelmét, legföljebb a 2/3 lephette meg kicsit.


Brüsszel meg vállat von (tudom, ez képzavar) és azt mondja: amit döntünk, eldöntünk. Ha Orbán nem teljesíti, majd indulnak a kötelezettségszegési eljárások Magyarország ellen. Végül is kell munkát adni annak a hatalmas bürokráciának is. De lehet, hogy mosolyognak magukban, hogy:

"Orbán jó csóka! Otthon eljátssza a nagy honvédő migránsellenest, itt meg szépen mindenbe beleegyezik. Csak ügyel arra, hogy a média (ami amúgy is nagyrészt a zsebében van) ne szellőztesse meg, hogy folyamatosan érkeznek az újabb és újabb migránsok Magyarországra a kötelező kvóta szerint."

2018. ápr. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Goldmund, te ismered mind a két embert személyesen? (Orbán és Soros).


Mert ha ennyire ismered őket, lenne egy két privát kérdésem. :)


Köszi előre is

2018. ápr. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Dehogyis! :-)

Nem ismerek én ilyen nagy embereket, pláne, ha külföldön élnek.

Egyszerű, Magyarországon élő, szokványos hírforrásokból tájékozódó ember vagyok.

De ha akarsz, kérdezz. Ha tudok, válaszolok, ha nem tudok, szégyenkezés nélkül bevallom azt is. :-)

2018. ápr. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!