Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az egyetemisták (ill. fiatalok...

Az egyetemisták (ill. fiatalok) többsége akkor is kimenne külföldre, ha az a párt nyerne most, akire szavaztak?

Figyelt kérdés
Ha pl. az LMP vagy a Jobbik nyerne, akkor is kimennének? Tulajdonképpen aki mindenképpen kimegy külföldre, annak miről szól a szavazás? Egyáltalán van értelme számára hogy politizál? van értelme erre a pár évre amíg itthon van, azzal a pár barátjával összeszólakoznia a politika miatt?
2018. ápr. 7. 21:57
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
6: A kvótapárti az Orbán, ő javasolt ugyanis világkvótát az ENSZ 2015-ös küldöttgyűlésén.
2018. ápr. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Én azóta gondolkozom erősen azon, hogy elhúzok innen, amióta ilyen szintű nyílt, gyűlöletkeltő propaganda megy.


Egyszerűen félelmetesnek tartom, hogy ezt egy mai, modern országban meg lehet tenni és senki semmit nem tesz ellene, sőt még tapsolnak is mellé. Azon csodálkozom, hogy nem b..sztak még ki minket az EU-ból, bár ha így haladunk akkor meg fogják tenni.


Értem én, hogy nem szent ember a Soros, sem a Gyurcsány, sem a Vona. Viszont számomra félelmetes, hogy ki lehet plakátolni egy ember arcát, nevét, hogy itt van, őt kell gyűlölni. Ennyi erővel a saját arcom is viszont láthatom, hogy itt van, gyűlöljétek a fiatalt/dolgozót/értelmiségit/szemüvegest.


Vagy elszomorít, hogy hazamegyek és a 4-5 hónapja nem látott rokonok első kérdése hogy kire szavazok aztán az egész összejövetel a politikáról meg anyázásról szól.


Másrészt az ilyen "minek szavazok ha úgysem leszel itt" kérdések miatt.Mert látszik belőle, hogy az emberek nem gondolkoznak, nem hogy előre, hanem úgy egyáltalán. Nem azért szavaz, hogy hosszú távon változzon a helyzet, hanem azért hogy verhesse a mellét hogy ő bezzeg nem erre meg nem arra szavazott és anyázhasson újabb 4 évig.

2018. ápr. 7. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Amúgy nekem egyik élményem, hogy pont munkába menet, metrózás közepén olvastam az alábbi Észak-Koreai metrós, nyilvánvalóan "gonosz Korea" propaganda cikket: [link]


"rideg és végtelenül szomorú hangulatot áraszt"

Na én Népligetnél szállok fel, Határ útnál pedig le. A fele lámpa nem világít, tele az aluljáró csövesekkel és azoktól alig megkülönböztethető ellenőrökkel, alkoholistákkal, kisebbségiekkel. Népligetnél a lépcső aljánál konkrétan folyamatosan dől be a fekete, mocskos víz a mennyezetről. Na meg az összes állomás merő retek, összeszarva, összehugyozva. Kezdenek a 4-es metró állomásai is elkoszolódni, gettósodni, az üzlethelyiségek üresek és kezdenek ott is megjelenni a hajléktalanok. Azaz nem, mert távol tartja őket a hajléktalan elhárító korlát. [link]


"gyengén megvilágított helyiségek"

Szerintem senkinek nem kell részletezni...


"az utasok végigböngészhetik a hirdetéseket, és beleolvashatnak az államilag ellenőrzött újságokba, hogy megismerjék a napi "híreket"."

Ezt is vicces olvasni, miközben minden megállóban a kezembe nyomják Habony Árpi véletlenül sem propaganda célú, ingyenes Lokál magazinját.

[link]


"A német metrókocsikat még a '90-es évek végén hozták ide, de az átfestések ellenére néhány helyen előbukkannak graffitik a német időkből."

Ez is viccesen hangzik, miközben egy félig elrohadt kék metrószerelvényen ül az ember. És akkor is viccesen amikor megnézi hogy milyen minőségben készültek el az új/felújított szerelvények.


"miközben forradalmi himnuszok szólnak a recsegő-ropogó ősrégi hangszórókból"

"festményekkel díszitett német metrókocsik"

Nálunk konkrétan a hirdetési táblák 100%-át, plusz a szerelvényeken lévő 10 négyzetcentinél nagyobb helyet Fideszt dicsőítő és "Állítsuk meg Sorost, Bürsszelt, Migránsokat" propaganda plakátok díszítettek. Dicsőítve ezzel a rendszert.

[link]


Valahol ez volt az egyik olyan eset a sok közül, amikor elgondolkoztam, hogy marhára nincsenek rendben nálunk a dolgok.

Tekintve, hogy egy általunk megvetendő, gonosz diktatúra elleni propaganda cikkben 100%-ban a saját országunk állapotára ismertem rá. Arról meg ne is beszéljünk, hogy undorítónak tartom propaganda célokra felhasználni azt a közösségi közlekedést. Én legalábbis úgy vagyok, ha már havi 10 ezer forintot fizetek akkor ne politikai propagandát kelljen nézegetnem egész úton.


UI: Észak Koreában vannak beléptető kapuk, mi még azokat sem tudtuk üzembe helyezni...

2018. ápr. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Arról ne is beszéljünk, hogy napok óta még az ismerkedős alkalmazások (Badoo) is szavazz a Fideszre propaganda reklámot dobálnak nekem.


Lassan azon csodálkozom, hogy a csengőhangom, vagy a reggelre beállított ébresztőm nem állították még át...

2018. ápr. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Érdekes, én másképp tapasztalom. Minden egyes youtube videó előtt ellenzéki propagandát dob be reklámként.
2018. ápr. 8. 12:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!