Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez fog bekövetkezni?

Ez fog bekövetkezni?

Figyelt kérdés

A facebookon olvastam az alábbi szöveget :


"Ez eredetileg komment volt, de kiteszem ide, hogy számonkérhető legyek, ha így történik, és lehessen mondani, hogy rémeket láttam, ha nem. Az utóbbinak jobban örülnék.


Elmondom az én forgatókönyvemet. Nem túl vidám. Amit ezzel a "taktikai szavazásnak" nevezett elvtelenséggel csinálnak, az nem más, mint a Fidesz leginkább áhított célja: egy nyílt Fidesz-Jobbik koalíció (az eddigi bujtatott együttműködés helyett), ahol a Jobbik majd elvégzi a piszkos munkát (ki lenne alkalmasabb az "elégtétel" vételére, mint a belügyminiszterré avanzsált Vona gárdistái, immár mint Nemzeti Gárda?), és kiváló lesz villámhárítónak, adott esetben bűnbaknak is. Kicsit úgy, mint a kisgazdák esetében, csak most, ha a Jobbikot végre elengedik a láncairól, jó sok vér is fog folyni. Aztán persze majd a Fidesz "konszolidálja" a helyzetet, és egy efféle fél-polgárháborúval szépen megszilárdítja a hatalmát. Ezt úgy-ahogy az EU is lenyeli (az EU sokmindent lenyel), és Putyinnak is megfelel - Orbán pedig hosszú évekre biztosítja magának (illetve a pártjának) a bölcs vezető státuszát. Persze, ezzel Vona is tisztában van, éppen ezért magas árat fog kérni Orbántól (az "ellenzék" hasznos idiótái ingyen, sőt nyüzsögve igyekeznek a Jobbikot a hatalomba juttatni, ott nincs gond), és persze titkon abban reménykedik, hogy majd (a nagy "elégtétel" után) valamikor rendezhet egy hosszú kések éjszakáját. Erre akár még esélye is lehet, láttunk már ilyet a történelemben.

Egyvalami szerintem biztos: a NER ezzel a választási színjátékkal csak megerősödik, és nagyjából ez a forgatókönyv, amihez az "ellenzéknek" nevezett kiegészítő NER-szervezetek (az úgynevezett "demokratikus pártok") lelkesen asszisztálnak."


2018. ápr. 7. 15:23
 1/8 anonim ***** válasza:
48%
Baromság
2018. ápr. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%
meg hanyszor teszed ki?
2018. ápr. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
37%

Szerintem nem teljesen alaptalan ez a feltételezés.

A Jobbik több tervét is "ellopta" a Fidesz, majd felhasználta, megvalósította. Volt, amit ugyanúgy, akadtak azonban, amiket némi változtatás után.

Az ellenzéki pártok közül egyértelműen a Jobbik áll legközelebb a Fideszhez, és hiába mondta Vona Gábor többször is azt, hogy ő nem lépne koalícióra Orbánnal, szerintem nem mondott igazat...

2018. ápr. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Nem - bár ha ezzel lehet a hatalomtól távol tartani a balliberálisokat én támogatnám.


2002 - ben és 2006 - ban erre lehetett volna lehetőség, de a Fidesz inkább vesztett, de nem állt össze a MIÉP - pel/MIÉP - Jobbikkal. Ők tudják miért.

2018. ápr. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hakapeszi, 2002-ben és 2006-ban se a MIÉP, se a Jobbik nem jutott be a Parlamentbe, hogyan állt volna össze velük a Fidesz?


Viktor bárkivel szövetkezett a hatalomért, ld. MDF, Kisgazdapárt, KDNP. Emlékezetes, ahogyan 2006-ban a két forduló között a földön csúszva könyörgött az MDF-nek az együttműködésért, szerencsére Dávid Ibolyában volt annyi tartás, hogy elzavarta.

2018. ápr. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

5.


2002 - ben jó esélye volt rá, hogy bekerüljön de a Fidesz szóba sem állt velük, jóllehet sok tekintetben támogatta őket a MIÉP 0 '98 - 2002 közötti ciklusban.


2006 - ban a MIÉP - Jobbik azzal reklámozta magát, hogy ők lehetnek a mérleg nyelve - más kérdés, hogy nem kerültek be.


Tehát nem ördögtől való a Jobbik - Fidesz összefogás ötlete, 2006 - ban a MIÉP - Jobbik még teljesen nyitott volt rá.

2018. ápr. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
48%

"se a MIÉP, se a Jobbik nem jutott be a Parlamentbe, hogyan állt volna össze velük a Fidesz?"


Kb. úgy mint az MSZP a PM - mel.

2018. ápr. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Vélhetően az akkor még mérsékeltebbnek mondható Fideszt "lehúzta" volna a radikális MIÉP, illetve Jobbik, vagyis inkább szavazatokat vesztett volna a Fidesz egy közös lista esetén, érthető, ha nem állt szóba velük. A Parlamentben már valószínűleg koalícióra lépett volna velük a többség kedvéért, de mivel mint említettem, se a MIÉP, se a Jobbik nem került be, tárgytalan lett a kérdés.


(Hogy az MSZP-PM együttműködés miben hasonlít ehhez, nem teljesen értem.)


Lehet, hogy valaha a Fidesz-Jobbik koalíció elképzelhető lett volna, de jelen pillanatban, ha ez után a választási kampány után összeállnának, az finoman szólva gyomorforgató lenne.

2018. ápr. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!