Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen lesz az LMP-Jobbik...

Milyen lesz az LMP-Jobbik kormányzás?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 3. 19:58
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
39%

Hol élsz te kérdező?


Soha nem lesz ilyen kormánykoalíció itt.

2018. ápr. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
54%

Ez is benne van a pakliban!

A jelenlegitől csak jobb lehet!

2018. ápr. 3. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Nem lesz ilyen szerintem. De én is azzal értek egyet, hogy ha az ellenzék kerülne hatalomra, akkor gyorsan visszaállítanák a demokratikus intézményeket, megváltoztatnák a választási rendszert, gyorsított eljárásban ítélnék el az oligarchákat, megkezdenék a (gyakran legálissá tett)korrupcióval elcsalt pénzek visszaszerzését, felszámolnák a haveri kapitalizmust, pártfüggetlenné tennék az állami médiát, és amennyire csak lehet, ellehetetlenítenék a fideszt. Mindez kb fél év.


Ez után előrehozott választások jönnének már az ősszel, ahol a fidesz mégcsúfosabb vereséget szerezne, és eldőlne, hogy mely párt/pártok kormányoznának a következő 4 évben a helyreállított demokráciában.


Ha ez egy jobbik-lmp kormány lenne.

Hát a migránstémáról sokkal kevesebbet hallanánk, pedig egy sokkal profibb határőrséget állítanának fel.

Végre egyenlő feltételekkel indulhatna minden vállalkozó a pályázatokon

Paks 2 felül lenne vizsgálva, de szerintem megépítenék így is

Bp-belgrád viszont menne a kukába.

Oktatás teljes szemléletváltáson fog átmenni. Itt a sokat hangoztatott dolgokra gondolok.

Egészségügyben meglenne az európai bérfelzárkóztatás, és a megelőzés alapú szemlélet.

Utakat senki nem tudná rendbe rakni 😃😃😃


Digitalizáció... talán pont e két párt az, amelyek nagyon profin kezelnék ezt a részt. Fidesz már elindította az alapokat, van mire építkezni. Nagyon tetszene a gyors elektronikus népszavazás lehetősége. Biztos vagyok benne, hogy a ciklus második felében már lenne ilyen szavazás.


Aztán biztos lennének itt is viszaélések. Jó kérdés, hogy mi lenne Simicskával. Az lmp nem hagyná, hogy oligarcha üzemmódban legyen, viszont a jobbikra meg vészesen rátelepedett. Nem tudom, levakarható-e. Egyelőre a jobbik azt mondja, hogy le... nehéz hinni nekik.


Valami lmp-s dologról még képzelődnék, mi történhetne... hát lehet jónéhány zöldenergiás dolog előtérbe kerülne. Tömegközlekedésben is teljes szemléletváltás.


Hát nemtom... az lmp kicsit háttérben lenne, kicsit visszafogná a jobbik kirohanásait, és viszont. A jobbik meg próbálna bevágódni az embereknél, hogy következő ciklusban már egyedül kormányozhassanak. Lenne leépítés rendesen.

2018. ápr. 4. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
56%
Nem tudom, de nem valószínű, hogy ezt idén megtudjuk.
2018. ápr. 4. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Aki kicsit is ismeri a jelenlegi választási rendszert, az tudja, hogy ilyen koalíció nem lesz. Ha a fidesz 100 mandátum alá szarul, mondjuk 97, akkor az összes többi párt csak együtt tudna kormányozni, ha ugye a fidesszel senki nem lép koalícióra. Másrészt, minél nagyobb a részvétel, ami alapfeltétele a kormányváltásnak, annál nagyobb az esélye, hogy az LMP, DK és kisebb pártok nem jutnak be, mert több szavazat kell ugyanannak a küszöbnek az eléréséhez. Jónapot kívánok. Szóval vagy sima fidesz többség lesz, vagy kisebbségi fidesz kormány, vagy fidesz-akárki koalíció vagy teljes ellenzéki kormány. Több alternatíva nincs. Ez a fenti csak álmodozás kategória.
2018. ápr. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Az lmp csak nem lépne koalícióra a jobbikkal.
2018. ápr. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Ja, nincs új a nap alatt. '94 - ben is szakértői kormánnyal kecsegtettek. Aztán jött Bokros "Szakértő" Lajos.
2018. ápr. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Na milyen lesz az LMP- Jobbik kormányzása?


Királyul kezdődik: Vona és Hatházi is lemondott.


HEHEHE így jártál provokátorka. Na tünés vissza dolgozni!

2018. ápr. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!