Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A közmunkások miért nem...

A közmunkások miért nem kapják meg a minimálbért?

Figyelt kérdés
Tudom persze, hogy sokuk nem dolgozik még akkora se, de szerintem megérdemelnék a minimálbért, mert a minimálbérnél kevesebbet elvileg nem is szabadna adni munkavállalónak. Vagy tévedek?
2018. ápr. 2. 19:09
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
13%
A közmunka eredetileg a segíll helyett lett kitalálva, amit ugye eddig ingyen kaptak .
2018. ápr. 3. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
68%

Látod kérdező, azért a sok lózung közt átsejlik az igazság, gyakorlatilag Takács Zs5 le is írta, amiről szó van a közfoglalkoztatás azért lett bevezetve, hogy spóroljon az állam, így egy rakás munkahelyet fel tudtak számolni, majd felvették újra ugyanazokat csak mint "szegény álláskeresőt" közmunkára. A közmunkások ha jól emlékszem 85%-a tölt be olyan munkakört, amire szükség lenne, csak spórolásból nem tudják/nem akarják kigazdálkodni.

A foglalkoztatás meg köszöni szépen még mindig a kivándorlásnak és a világgazdasági fellendülésnek hála nőtt meg.

2018. ápr. 3. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

#12


Szép mese.

Csak akkor azt magyarázd meg nekem, hogy amikor szintén fellendülőben és nagyon jól volt a világgazdaság, akkor miért is csökkent a munkahelyek száma és nőtt vele a munkanélküliség minálunk a gyurcsány kormány alatt????


Ha annyira semmi köze a jelenlegi kormányzatnak a javuló helyzethez és minden magától történt - akkor 2009-re, a válság kezdetéig miképpen nőhetett meg a munkanélküliség 2008-ban 7,9%-ra, 2009-ben 10,1%-ra?????

2018. ápr. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
73%
Szerintetek olyan jó közmunkásnak lenni? Ki lehet próbálni. Irodában dolgozom, végzettségemnek megfelelő helyen, ugyanazt a munkát végezzük, mint a közalkalmazottak, csak mi fele annyit se kapunk, nincs cafeteria, jutalom, szabi is évi max. 20 nap, gyerekre nem jár. Nőnapkor mi nem számítunk nőnek, 1 szál virágra se futotta, meg is mondták, nem hiányzott, de azért gusztustalan volt, legalább ne előttünk osztották volna ki, ha meg a csoport elment pl. ebédelni, oda se kellettünk, mert egyesek nem szeretnek velünk „keveredni”, ellenben, ha fizetni kell, legyen az valakinek az esküvője, névnap, egy búcsúajándék, akivel pl. 1 mondatot se beszéltünk, akkor már mindjárt egy csapat vagyunk és tartják a markukat. Szívesen elmennék, de itt nincs az a nagy munkaerőhiány, mint ami a csapból is folyik, minthogy a céghez se lehet bekerülni protekció nélkül, hiába dolgozik jól az ember és van odaillőbb végzettsége, mint némelyik csókos közalkalmazottnak.
2018. ápr. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
20%

#14


Nem jó közmunkásnak lenni és nem is állítja senki értelmes ember.

De mi volt korábban helyette?

Volt a segély és kész.

Az jobb volt? Akkor megbecsültek, akkor a családod és a magad szemében többet értél?

Most dolgozol. Ha közmunkát, akkor azt, de dolgozol tisztességgel és ez a fontos.

Munkát kell keresned, éppen úgy, ahogyan akkor kellene ha segélyen lennél munkanélküliként.

Abban a pillananatban ha találsz munkahelyet, akkor máris nem leszel közmunkás. Addig azonban remélem ez jobb, mint a segély lett volna.


A "kollágáknak" pedig nem kell adnod semmit csak amit kapsz is tőlük. Az ajándékokba nem kell beszállni, de akkor viszont az ünnepléskor, köszöntéskor se maradj ott.

Egy kicsit próbáld meg a helyükbe épzelni magad. Ők már régóta együtt dolgoznak, te meg nem rég vagy ott és nem tudják meddig. Nem egyszerű a helyzet, de megkellene próbálni jelezni nekik is, hogy vagy szívesen mennél te is velük, vagy ha úgy érzed, akkor azt, ha szívesebben vennéd, hogy téged a fizetős dolgokból hagyjanak inkább ki. Akit nem ismersz, annak nem is vagy köteles az ajándékában részt vállalni. Kedvesen elmondhatnád a következő ilyen alkalommal, hogy te nem szeretnél benne részt venni, hiszen ők sem tekintenek téged valóban kollégájuknak. Majd akkor, ha annak fognak ők is venni téged.

2018. ápr. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

15-ös: sosem kaptam segélyt, több, mint fél évig magamnak kellett a tb- ét is fizetni. Mivel ez idő alatt nem sikerült új munkahelyet találnom, önként mentem a munkaügyibe, előbb tanfolyam iránt érdeklődni (ott egyik feltételüknek sem feleltem meg), utána közmunka végett, ami viszont egyből volt, még választani is lehetett, így kerültem 2 évvel ezelőtt a jelenlegi munkahelyemre. Volt próbálkozás kimaradni ezekből a dolgokból, de akkor kaptuk a szentbeszédet. Amúgy itt sokan sokkal régebb óta vannak közmunkában, nem egyszerű kitörni, ha valaki belekerült, de igazán normális munkahelyek sincsenek, ahova jelentkezni lehetne.

Ennyi idő után már ne csodálkozz, ha nem lehetőséget lát benne az ember, hanem belefásult és elkeseredett, hogy csak ennyit èr, hiába tanult èveket és dolgozott előtte rendes munkahelyen, itt mit sem ér és lenézik, mert közmunkás.

2018. ápr. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!