Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Jobbik összesített eredmény...

A Jobbik összesített eredmény alapján 2. vagy 3. lesz inkább a választáson? Indok?

Figyelt kérdés
Szerintem ugyanaz lesz, mint 4 éve és 3. lesz. Szerintem a Jobbiknak a néppártosodással nem lett több szavazója. A radikálisok elpártoltak, a többi potenciális szavazó közül pedig sokan nem hiszik el, hogy megváltoztak és emlékeznek még a Jobbik régi szólamaira.

2018. ápr. 2. 09:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%
Akármennyit is bénáznak, azért a 2. helyük meglesz, ki előzné le őket?
2018. ápr. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%

Ahogy látom már szinte nincs is olyan ember aki még mindig azt gondolja hogy ha a Jobbik kerülne hatalomra, akkor cigány és zsidó csecsemők vérét innák.


Tekintve hogy az MSzP és DK külön indul így biztosan 2.-ok lesznek, 4 éve ugye baloldali összefogás volt...

2018. ápr. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
57%

Négy éve a második volt, nem?

Pont ma reggel olvastam egy valóban független politikai elemző nyilatkozatát. A lényege az volt, hogy max találgatni lehet, de most az újabb fidesz kétharmadtól kezdve az ellenzéki győzelemig bármi lehet.

Van egymillió bizonytalan szavazó, egyrészt nem tudni, hány százalékuk megy szavazni, másrészt nem tudni, kire szavaznak.

A másik nagy kérdés: milyen lesz az átszavazási hajlandóság?


Ha alacsony lesz a résztvétel, és megoszlanak az ellenzéki szavazatok, az a fidesznek kedvez, tehát lehet újabb kétharmad.

Ha 70% körül lesz a részvétel, és jó lesz az átszavazási hajlandóság ( listán a szívedre, egyéniben szavazz a legesélyesebbnek gondolt ellenzéki jelöltre), akkor a Jobbik akár győzhet is.

És e kettő között bármi lehet...

2018. ápr. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
58%

Listán valamivel jobbra mérik őket a közvélemény kutatások, mint 2014-ben, akkor is, és most is valószínűleg alámérik őket. Ha az átlagméréseket vesszük figyelembe, akkor 20%-ot fognak kapni, erre viszont rájön még pár %, mert mindig alámérték őket eddig. De bármi lehetséges.


Egyéniben 2014-ben 0 mandátumot kaptak. Idén 8 körzetben őket hozták ki legerősebbnek, és 12-ben meg esélyesnek (szóval 10%-on belül van a különbség, amiből úgyszintén bármi lehet), itt is ha az átlagot vesszük, és kicsit felkerekítjük akkor olyan 13-14 mandátumra esélyesek.


Szóval összességében listán stagnálnak, viszont a néppártosodás meghozta az eredményét, és kialakultak hagyományosan "Jobbikos" körzetek is.


A Jobbik frakció a mérések szerint 30%-al fog növekedni a választások után.


Legpozitívabb eredmény listán 30%, egyéniben 21 mandátum lenne, legnegatívabb meg listán 10%, egyéniben 4 mandátum.

2018. ápr. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem meg inkább 18% listás és 0 egyéni várható.
2018. ápr. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
A megszerzett mandátumok alapján akkor a baloldal volt a második, mert a Jobbik nem nyert egy egyénit sem.
2018. ápr. 2. 09:51
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

# 5/6 Időpont ma 09:50


Ha 8 körzetben őket mérték a legerősebbnek (közös országért mozgalom és iránytű), hogy a Fideszes a***** lehetne 0 mandátum?

2018. ápr. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ja vagy úgy, ha a frakciónagyságot nézed, akkor viszont a DK és az MSZP külön lesz, akkor meg azért lesz 2. a Jobbik. Egyéniben ugyan valószínűeg több körzetet visz el a baloldal, de azok nem egy frakicóba ülnek majd.
2018. ápr. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Szerintem győzelemre nincs esélyük. Ha listán 30%-ot kapnak az kb 30 mandátum. Ha megnyernek 10 egyénit. Akkoris csak 40. Kormányzáshoz legalább 100 mandátum kéne. Kizárt dolognak tartom, hogy elsők legyenek. Max koalíciós kormány lehetne így az mszp-dk-lmpvel. Szerintem
2018. ápr. 2. 09:57
 10/13 anonim ***** válasza:
50%
Az iránytű egy jobbikos gittegylet, akinek még az értelmes jobbikosok sem hisznek. A független (megbízható, már sikeres előrejelzéseket maugk mögött tudó) kutatócégek mérései alapján mind Gyöngyösön, mind Várpalotán a fideszes jelölt erősen előzi a jobbikost, nem tudom, miféle körzetben lehetne biztosra venni jobbikos befutót.
2018. ápr. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!