Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Diktatúra van? Tééényleg?

Diktatúra van? Tééényleg?

Figyelt kérdés

Nagyon sok baloldali politikus, baloldali-liberális kötődésű választópolgár szájából hallom azt nap mint nap, hogy ez egy diktatúra ami ma ebben az országban van.

Engem az érdekel, hogy melyek azok a konkrét körülmények, amelyekre ezeket az állításokat alapozzák? Nekem a diktatúra azt jelenti, hogy nem mondhatod el a politikai véleményedet, ha mégis megteszed, akkor megvernek, vagy akár megölnek, a családodat is meghurcolják, az hogy tiltakozz valami ellen, az fel sem merülhet, nincsenek pártok, szabad választások. Én ma azt látom, hogy bárki tarthat jogszerűen bejelentett tüntetést, akár a kossuth téren is, ami nincs lekordonozva sem, mint volt évekig az mszp-szdsz kormányok alatt, és ha ma van egy ellenzéki tüntetés, demonstráció, akkor azt a rendőrség békésen, szakszerűen igyekszik biztosítani, nem úgy, mint amikor a baloldali kormányok idején gumilövedékkel, oszlatták a viperákkal a békés tömeget az azonosító jel nélkül utcán intézkedő rendőrök. Szerintem ezek, az utóbb kifejtettek mondjuk inkább diktatórikus körülmények az én olvasatomban. Külön pikantériája a dolognak, hogy azok a politikusok hangoztatják leginkább, hogy ma diktatúra van, akik annak idején vezetőként elkövették ezeket a jogállaminak nem mondható cselekedeteket, hogy pl a kossuth teret évekre lekordonozták, vagy épp emberek szemét lövettették ki az azonosító jelet nem, viszont viperát viselő, és használó rendőrökkel. Szóval érdekel, hogy ez a rendszer mitől diktatúra számotokra, akik azt gondoljátok, hogy ez az, titeket konkrétan hogyan lehetetlenít el ez a rendszer, milyen körülmények alapozzák meg ezeket az állításokat, érdeklődve várom a válaszotokat! :)

És külön kérem, hogy őrizzük meg a békés vitatkozás, véleménycsere jellemzőit a beszélgetés során, tartsuk tiszteletben egymás véleményét, gondolkodását a kérdésről! :)



2018. márc. 30. 21:28
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
3%

"1. Ugye nem a közszférában dolgozol. Próbáld csak meg iskolaigazgatóként, mentősként... elmondani a véleményed. Másnap már kereshetsz is új állást. Még akkor is, ha a politikához ennek nincs köze." -> ezt velem nehéz elhitetni, igyanis rokonaim dolgoznak önkormányzatokban, minisztériumokban, és soha szóba nem kerül a politika, az állásinterjún nem kérdezték h fideszre szavaznak-e.


"2. Gyülekezési jogszabályokat jócskán korlátozták. Valahogy a korábbi kormányok alatt szinte minden nap akadt valami tüntetés, míg ma már alig. De ez nem épp a kormány "megfelelő munkájának" tudható be." -> Ugyan már, kevés a tünti? A Gulyás marci meg a rékasi gyerek akkor provokál amikor akar, és még médiafelületet is kap. Az én ízlésemnek ez is túl sok, nem kívánok több tüntit.


"3. Hogyne, csak épp nyilvános rendezvényekről a nem kívánatos személyeket már be se engedik, vagy épp a biztonságiak dobják ki. Itt pedig nem azokra gondolok, akik machetával járkálnak, hanem átlag emberekre, újságírókra, politikusokra." -> láttad Vona csepeli kampányzáróját? Besunyított a hátsó ajtón testőrök gyűrűjében, az újságírókat kirakták, csak a bértapsolók maradhattak bent. El tudom képzelni, hogyan viselkedne miniszterelnökként.

2018. márc. 31. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:

Nekem is ug ugy tunim hogy a baloldal csinalna diktaturat, es eroszakosan fenyegetnek ismet.

Karacsony a labat torolne az alaptorvenybe, gyurcsany fenyegeti az ugyeszeket, birakat, orban viktor csaladja vagyonat elvenne... Szerintem ez egyaltalan nem jogallami. Elvenni csak igy nem szabad senkitol. Torvenyes keretek kozt eljarast kell lefolytatni, vizsgalatot, de csak igy indulatosan elvenni, eltaposni semmit nem szabad. Uszitanak magyar emberek ellen. Utoljara allampolgarsaguktol a diktaturak idejen fosztottak meg embereket, gyurcsany ma is megtenne. Mar a part neve is hazugsag? Mitol lenne mar demokratikus? Gyurcsany velemenye szamit, o dont mindenrol. Merne valaki mas allaspontot kepviselni 😂😂

2018. márc. 31. 09:00
 23/29 anonim ***** válasza:
21%

"A Kossuth tér nem volt évekig lekordonozva, viszont hetekig ott táborozott Budapest söpredéke. Talán megnézhetnél egy-két akkori Híradó közvetítést."


Én nem a Híradó közvetítését néztem, hanem a személyesen jelenlévő ismerőseimtől, barátaimtól tudom, mi zajlott Pesten. Valamennyien jól szituált, középosztálybeli értelmiségiek, többségük családos. NEM ők randalíroztak, hanem egy kb. 200 fős banda, akiket néhány provokátor tüzelt és irányított. Ezek közül egyetlenegynek a letartóztatását sem láttuk, sem ők személyesen, sem a tévében nem volt látható, fel-alá kergették őket a rendőrök a városban, hadd legyen minél nagyobb cirkusz. (Azt, hogy a provokátorokat kik küldték, csak sejteni lehet.) A tévészékháznál ott állt egy utcával arrébb egy csapat kiképzett rohamrendőr, akik tudták, mi van, de nem engedték őket beavatkozni, hagyták, hogy a vidékről felrendelt mezei járőrök küszködjenek, akiket egyébként a normális tüntetők védtek meg. Nyilván arra számítottak, hátha vér folyik.

A Kossuth téren egymást váltották az emberek. Az egyik haverom (informatikus, 3 gyerek apja) munka után hazament, este pedig beállt tüntetni, napokon keresztül. Ott is próbálkozott néhány provokátor, rövid úton elhajtották a francba.

Úgyhogy kérd számon az elvtársaidat, hogyan kerültek oda a provokátorok és az a pár száz, bármire kapható s..ggfej, akik randalíroztak, és ki, miből fizette őket. Az a banda valóban söpredék, csőcselék, aljas, ocsmány féreg, a megbízóikkal és a rájuk hivatkozókkal együtt. Veled egyetemben, természetesen. A diktatúrát akkor, ott kellett volna hangoztatni, most pofa alapállás van annak, aki akkor sunyított és tele szájjal szidta, és szidja most is a nálánál milliószor különb, tisztességes emberek ezreit.

2018. márc. 31. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
27%

#20

Mi értelme olyat tagadni, ami megtörtént? Nem figyeltél történelemòrán?

2018. márc. 31. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
8%

"Ugye nem a közszférában dolgozol. Próbáld csak meg iskolaigazgatóként, mentősként... elmondani a véleményed."


Közszférában dolgozom, és bármikor elmondhatom a véleményem. Főnökön is múlik szerintem. Nálunk időnként szóba került, hogy az épp aktuális jogszabályok, amik alapján dolgozunk miben rosszak, mert pl. joghézag van és nem kivitelezhető. Senkit nem rúgnak ki emiatt. De más téren szóba sem kerül a politika. Nyilván ha jövő héten Conchita Wurstnak öltözve megyek be dolgozni, akkor számíthatok egy kellemes elbeszélgetésre, de úgy gondolom, hogy ettől még nem lesz diktatúra.


Ma csak azért kiáltanak diktatúrát, mert épp nem értenek egyet a regnáló kormánnyal. Én sem értek velük egyet, de nem ettől lesz diktatúra. Az MSZP alatt sem volt nagyobb demokrácia. Vagy el lehet olvasni DK pártprogramját. Az mitől demokratikus? :))

2018. márc. 31. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
33%
#24 Ha demokrácia lenne, jogom lenne azt tagadni, amit csak akarok. Ez egyébként majdnem igaz, tagadhatom a mohácsi vészt, az evolúciót vagy a Pitagorasz-tételt, egyedül csak a holokausztot nem. Vajon miért? Arról nem is beszélve, hogy nemcsak a holokauszt megtörténtét tilos tagadni, hanem annak részleteit sem, tehát nem lehet vitatkozni az áldozatok számán vagy a kivégzések módszerein sem.
2018. márc. 31. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
50%
Nincs diktatúra, de néha úgy tűnik, lenne rá igény...
2018. márc. 31. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Ha még nincs, akkor egy hét múlva már lesz.
2018. ápr. 1. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Itt egyik oldal sem látja a fától az erdőt? Vagy a csendes bölcsek hallgatnak?
2018. ápr. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!