Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Diktatúra van? Tééényleg?

Diktatúra van? Tééényleg?

Figyelt kérdés

Nagyon sok baloldali politikus, baloldali-liberális kötődésű választópolgár szájából hallom azt nap mint nap, hogy ez egy diktatúra ami ma ebben az országban van.

Engem az érdekel, hogy melyek azok a konkrét körülmények, amelyekre ezeket az állításokat alapozzák? Nekem a diktatúra azt jelenti, hogy nem mondhatod el a politikai véleményedet, ha mégis megteszed, akkor megvernek, vagy akár megölnek, a családodat is meghurcolják, az hogy tiltakozz valami ellen, az fel sem merülhet, nincsenek pártok, szabad választások. Én ma azt látom, hogy bárki tarthat jogszerűen bejelentett tüntetést, akár a kossuth téren is, ami nincs lekordonozva sem, mint volt évekig az mszp-szdsz kormányok alatt, és ha ma van egy ellenzéki tüntetés, demonstráció, akkor azt a rendőrség békésen, szakszerűen igyekszik biztosítani, nem úgy, mint amikor a baloldali kormányok idején gumilövedékkel, oszlatták a viperákkal a békés tömeget az azonosító jel nélkül utcán intézkedő rendőrök. Szerintem ezek, az utóbb kifejtettek mondjuk inkább diktatórikus körülmények az én olvasatomban. Külön pikantériája a dolognak, hogy azok a politikusok hangoztatják leginkább, hogy ma diktatúra van, akik annak idején vezetőként elkövették ezeket a jogállaminak nem mondható cselekedeteket, hogy pl a kossuth teret évekre lekordonozták, vagy épp emberek szemét lövettették ki az azonosító jelet nem, viszont viperát viselő, és használó rendőrökkel. Szóval érdekel, hogy ez a rendszer mitől diktatúra számotokra, akik azt gondoljátok, hogy ez az, titeket konkrétan hogyan lehetetlenít el ez a rendszer, milyen körülmények alapozzák meg ezeket az állításokat, érdeklődve várom a válaszotokat! :)

És külön kérem, hogy őrizzük meg a békés vitatkozás, véleménycsere jellemzőit a beszélgetés során, tartsuk tiszteletben egymás véleményét, gondolkodását a kérdésről! :)



2018. márc. 30. 21:28
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
41%
Valamit mondaniuk kell, miért szavazzaank rájuk, normális érvük nem sok van, marad a diktatúrázás. De szeritnem ez csak visszaüt rájuk, mert az emberek pontosan tudják, hogy ez hazugság, és nem bíznak olyanokban, akik vagy ennyire gátlástalanul hazudnak, vagy ennyire hülyék.
2018. márc. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
59%

Tanulmányozd behatóbban N. Ceausescu "életművét"

Számold össze hogy milyen és mennyi hasonlóságot vélsz felfedezni a jelenlegi magyar viszonyokkal.

Többet nem írhatok, mert féltem az állásomat...

2018. márc. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
41%
Na, meg is jött az egyik rettegő közülük, egy ilyenre én a kutyámat nem bíznám, nem az országot...
2018. márc. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
62%

1. Ugye nem a közszférában dolgozol. Próbáld csak meg iskolaigazgatóként, mentősként... elmondani a véleményed. Másnap már kereshetsz is új állást. Még akkor is, ha a politikához ennek nincs köze.

2. Gyülekezési jogszabályokat jócskán korlátozták. Valahogy a korábbi kormányok alatt szinte minden nap akadt valami tüntetés, míg ma már alig. De ez nem épp a kormány "megfelelő munkájának" tudható be.

3. Hogyne, csak épp nyilvános rendezvényekről a nem kívánatos személyeket már be se engedik, vagy épp a biztonságiak dobják ki. Itt pedig nem azokra gondolok, akik machetával járkálnak, hanem átlag emberekre, újságírókra, politikusokra...


Ez pedig csak a jéghegy csúcsa!

Diktatúra nem csak annyi, hogy az utcán lövik tarkón az embereket, ilyen tekintetben (még) nincs. De a jelenlegi helyzet igencsak messze áll a szabad demokráciától.

2018. márc. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
80%

Egy diktatúra nem egyik napról a másikra alakul ki. Orbán ma ismét megfenyegette az ellenzéket, és most már azt is tudjuk, hogy listáznak is embereket. Nem minden diktatúra olyan, mint Észak-Korea, viszont egy Kádár-korhoz hasonló "puha diktatúra" felé egyre jobban közeledünk.


De néhány kézzel fogható példa: a hatalmi ágak nincsenek szétválasztva, közpénzből megy a kormánypárt propagandája, a köztévét pedig az ellenzéki politikusok lejáratására használják. Az pedig, hogy az MSZP is rossz volt, nem indok. Nem csak ez a két párt létezik.

2018. márc. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
79%

Ez nem diktatúra, de már nem is demokrácia. Ott kezdődik, hogy a jelenlegi kormány a 44%-os 2/3-ával úgy variálta át a választási törvényeket és a szavazókörleteket, hogy bebetonozza a helyét a parlamentben. Emellett ugye az alaptörvényt is megvariálta, aminek a megváltoztatásához ugyan csak 2/3-ad kellene, de az az előbbi változtatások miatt igen csak esélytelen. A médiát is elég jól felvásárolgatta, így gyakorlatilag majdnem mindenhonnan csak és kizárólag az ő propagandájuk folyik.

Ezek szerinted normális dolgok egy demokráciában?

2018. márc. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
59%

A baloldali kormányok SEM oszlatták gumilövedékkel, viperákkal a békés tüntetőket. Sőt! nem is oszlatták sehogy.

2006-ban NEM békés tüntetőket akartak oszlatni, (kevés sikerrel) hanem gyújtogató, randalírozó csőcseléket. Elég kesztyűs kézzel bántak velük. A Kossuth tér nem volt évekig lekordonozva, viszont hetekig ott táborozott Budapest söpredéke. Talán megnézhetnél egy-két akkori Híradó közvetítést. A HÍR-tv közvetítette őket.

A kérdésre: még nincs nyílt diktatúra, de burkolt igen. Ha éltél volna Rákosi idejében, akkor lenne fogalmad a diktatúráról és felismernéd a jeleket.

2018. márc. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
79%

Igen, közmunkás pl. csak akkor kap munkát ha rájuk szavaz. Ez szerintem elég gusztustalan, akkor kap enni a polgár ha szavaz..


Ugyanakkor van szólásszabadság csak furi mert engem a DK,Mszp,fidelitas is tiltott már le a kommentszekcióból.. szóval nincs diktatúra csak egyet nem értés van vagy inkább vélemény-mellőzésnek nevezném a jelenséget.

2018. márc. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
24%
még, még, folytassátok :D
2018. márc. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
28%
nem győztetek meg eléggé, még több tudást akarok!
2018. márc. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!