Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért indít bevándorlás...

Miért indít bevándorlás ellenes plakátkampányt a Fidesz hogyha tisztába vannak vele, hogy az emberek 98% ellenzi a bevándolrást?

Figyelt kérdés

2016.október 2-án a Fidesz kiírt egy alkotmányellenes népszavazást, amely így szólt:

„Akarja-e, hogy az Európai Unió az Országgyűlés hozzájárulása nélkül is előírhassa nem magyar állampolgárok Magyarországra történő kötelező betelepítését?”

A népszavazás végeredménye:

Igen szavazat 56 163 db

Nem szavazat 3 362 224 db


Így tehát egyértelmű, hogy az emberek többsége (több mint 98%) ellenzi azt, hogy bárki betelepítsen ide külföldi bevándorlókat.


Én soknak találom a több milliárd forintot, amit a Fidesz erre elkölt, és szerintem ez is csak a választások miatt csinálják, hogy több szavazatot kaphassanak. (2015 óta mennek a plakátok a migrációról)


Viszont engem érdekel, hogy ti választások előtt, hogy látjátok a dolgot.



2018. márc. 27. 00:08
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Kérdező: "mivel benne van az alkotmányunkban, hogy más állam, szervezet nem dönthet felettünk arról, hogy mi kiket akarunk betelepíteni. "

1,: Nincs Alkotmányunk! (csak alaptörvényünk van...)

2,: Amiket itt összehordtál, azt tudnád pontosan idézni?

Lenyűgöznél vele...

2018. márc. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:

9. válaszolónak:

Mert az, hogy a szavazók 98%-a támogatja a kormány elgondolásait, az csak a népszavazás EREDMÉNYE, csakis azzal derülhetett ki - népszavazás nélkül csupán a kormány elgondolása.

A kultúránkból adódóan lehetett tudni, hogy mi lesz a végkimenetele.

Pláne azért is, mert elég sok bajunk volt a cigányokkal, meg van is még mindig mivel nem tudtak asszimilálódni.

„Nem ez a gond, hogy itt megkérdeztek téged arról, hogy egyetértesz-e az aktuális kormányzati stratégiával”

Nekem nem a népszavazással semmi gondom nem volt, nem is állítottam ezt.

Az a problémám, hogy a szavazók többségének a véleményét semmibe veszik és még így is tolják a migránsellenes szöveget.

„A "logikád" amúgy olyan, mintha…”

Értem, hogy azt hitted, hogy a népszavazással van a gondom, de persze valamennyire volt is abból fakadóan, hogy a kormánynak az az egyik alap dolga, hogy ezt kérdés nélkül szűrje, hogy kit enged be az országba.

Ez körülbelül olyan kérdés volt, mintha azt írta volna: Akarja-e ön, hogy az állam támogassa a kórházak működését?

Buta kérdés! Azért van ott, hogy ezt a feladatot kérdés nélkül ellássa.

2018. márc. 27. 21:26
 23/26 A kérdező kommentje:

"Alkotmány alatt általában a társadalom működésével kapcsolatos érdekek és célok, az állam belső szabályozására és külkapcsolatára vonatkozó alapelvek, a jogforrási rangsor csúcsán elhelyezkedő, egy alaptörvényben megjelenő összességét értjük"


Nem fogom kikeresni, ezeket a pontokat (a Fidesz írott "elveiben" is szerepelnek), viszont essünk túl ezen a dolgon.


Itt nem a népszavazás miértje és törvényessége a fontos, az csak egy megjegyzés a részemről.


A lényeg, hogy butítják a népet. Úgy tesznek mintha nagy bevándorlás ellenesek lennének, aztán közbe 3 év alatt 2300 "migránst"meg húszezer betelepedési kötvényt vásárló külföldit gond nélkül befogadtak. Úgy, hogy abból a 20000 emberből körülbelül 20-nak utasították vissza a kérelmét.

2018. márc. 27. 21:48
 24/26 A kérdező kommentje:

Egyébként köszönöm az értelmes válaszokat.

Sajnos azt vettem észre, hogy az országban egyre kevesebb a racionálisan gondolkodó ember, és csak a gyűlölködés megy.

Még egy ilyen egyértelmű dologban is, mint a bevándorlás.

Azt hiszik, hogy ha nem a Fidesz nyer, hanem a Jobbik vagy MSZP majd bevándorló ország leszünk.


Az a valóság, hogy ez egy olyan ország ahol sokat kell dolgozni a csontig szétadóztatott, alap járaton 3-4 szer alacsonyabb európai bérért.


Az itt élők is lelépnek, a nyugati pályaudvaron a migránsok is csak azért voltak itt, mert nem engedték őket tovább a hatóságok (na vajon kinek a parancs meg mi okból #Orbán).

2018. márc. 27. 22:02
 25/26 Salx Narval ***** válasza:
Nézd kérdező persze, hogy úgy fogalmazták meg a kérdéseket a kérdőíveken, hogy aki válaszolni akart rá az a kormány elképzeléseit támogassa. Igazad van, jól látod, de ezzel nincs mit tenni, vagyis annyit tehetsz, hogy nem rájuk szavazol. Én is ezt fogom tenni, csak lassan már nem lesz kire szavaznom, mert eddig még akik odakerültek mind csalódást okoztak.:D Én annak idején a Fidesznek is megadtam bizalmat, egy ideig jól is tette a dolgát de úgy tűnik a hatalom megváltoztatja az embereket és sajnos rossz irányba. Gondolom a válaszomból érezhető, hogy számomra a baloldal sem opció, mondjuk nem is volt soha de a Fideszben bíztam eleinte.
2018. márc. 28. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:

Találtam egy jó videót a témában:

https://www.youtube.com/watch?v=Ab7opvlbHpU

2018. márc. 28. 13:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!