Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mert nem ertik meg egyesek,...

Mert nem ertik meg egyesek, hogy azon külföldön dolgozok akik nem szavazhatnak levelben Eus szabalyt szegnek?

Figyelt kérdés

Minden külföldän elö magyar allampolgar szavazhat levelben, azonban akinek magyar allando lakcime van, az nyilvanvaloan Magyarorszagon elönek minösül. Tehat ket eshetöseg van:

1) Valaki ket eus orszagban is allando lakcimet tart fennt, ami az eus szabalyok szerint illegalis.

2) Vagy nem letesit lakcimet abban az orszagban ahol el, ennek a szabalyozasa orszagonkent elterö, de a legtöbb eus orszagban legkesöbb 3-4 honap ott tartozkodas utan be kell jelenteni a lakcimet.

Szerintem egyebkent teljesen jogos, hogy csak az szavazhasosn levelben aki betartja az Eus tartozkodasi jogot, tehat bejelneti allandokent Magyarorszagon azt a lakcimet, ahol külföldön alatalaban tartozkodik, a magyar lakcimet pedig ideiglenesse teszi vagy, vagy hamar vegleges a külföldi letelepdesi szandeke kitölti ennek a bejelentesere szükseges nyomtatvanyt. De akiknek nincsen cimük aban az orszagban, ahol laknak, azokat semmi nem különözeti meg a külföldön nyaraloktol.Akiknek meg illegalisan ket allandolakcimük van örüljenek, hogy nem birsagoljak meg öket


2018. márc. 26. 13:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
27%

"Mert nem ertik meg egyesek, hogy azon külföldön dolgozok akik nem szavazhatnak levelben Eus szabalyt szegnek?"


Akik meg sose éltek Magyarországon és nem is fognak, ők szavazhatnak levélben. Teljesen jogos!

2018. márc. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

1) Valaki ket eus orszagban is allando lakcimet tart fennt, ami az eus szabalyok szerint illegalis.


Nem tudsz egynél több állandó lakcímet beregisztrálni, van egy állandó és van az ideiglenes. Utóbbiból lehet akar 100 darab is. Nem sért az semmilyen szabályt sem

2018. márc. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
61%

1# Honnan tudod, hogy ki fog Magyarországon élni? Teljesen normális, hogy akinek van itteni állandó lakcíme az nem szavazhat levélben, különben bárki aki csak nyaralni ment ki, vagy rokonlátogatóba is így szavazhatna (ami rengeteg plusz munkával járna és sokkal több lehetőséggel a visszaélésekre), aki ezt a kérdést a külföldön dolgozók és a külhoniak közötti ellentétre hegyezi ki az egyszerűen demagóg, továbbá aljas és/vagy ostoba.


(Ezt úgy mondom, hogy nem a Fideszre szavazok.)

2018. márc. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
"Nem tudsz egynél több állandó lakcímet beregisztrálni, van egy állandó és van az ideiglenes. Utóbbiból lehet akar 100 darab is. Nem sért az semmilyen szabályt sem"Magyarorszagon belül nem, de mas orszagban igen. Pl tudsz Nemetorszagban is allandot lakcimet letesiteni, es egyet Magyarorszagon is, mert a lakcimnyilvantaras nincs összekötve. Ez az Eus szabalyok szerint illegalis, de sokan igy csinaljak, mert jelenleg egyerlen Eus szerv sem ellenörzi, de ettöl függetlenül illegalis. Ha valaki fökent Nemetorszagban tartozkodik jogilag ott kene, hogy legyen az allando lakcime, Magyarorszagon pedig ideiglenes.
2018. márc. 26. 13:39
 5/12 anonim ***** válasza:
50%

Ha elmagyarázod nekem, hogyan szavazhat az, aki soha nem járt országunkban, egyszeri regisztrációval 10 éven keresztül szavazati joggal rendelkezik, még akkor is, ha közben elhúnyt, hogyan szavazhat egyáltalán, választ kapsz kérdésedre.

.

Aki tatósan külföldön élő magyar megélhetési migráns, nem az elégedettsége vitte oda.

Márpedig, ha elégedetlensége miatt tette, meg kell akadályozni, hogy ennek hangot adjon.

A politika nem a tisztességes emberek játszótere.

2018. márc. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem a hataron tuli magyarok szavazati jogarol szolt a kerdesem, igy arra nem reagalnek, hanem a külföldön dolgozo magyar allampolgarok szavazasarol. Amugy szerintem a külföldi munkavallalasnak nem sok köze van a partszimpatiahoz, van több ismerösöm aki külföldön dolgozik is kemeny fideszesek.
2018. márc. 26. 14:36
 7/12 A kérdező kommentje:
Egyebkent amennyiben betartjak az eus jot a küllföldön elö (korabban) Magyarorszagon elö magyar allapolgarok, ök is szavazhatnak a 10 eves regsiztracio hataridövel levelen
2018. márc. 26. 14:39
 8/12 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy nem csak munka van a világon. Én tanulni jöttem ki, ha nem lenne szünetem, akkor jövő vasárnap 3-4 órát csak azzal, hogy elutazok Brüsszelbe és szavazzak. Mindezt azért, mert elnyertem egy ösztöndíjat. Miért nem ez vonatkozik mindenkire?
2018. márc. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Arról már nem beszélve, hogy 10-15-ször drágább történet, mint feladni azt a levelet a postán. Mindez azért, mert élni akarok állampolgári jogaimmal. Mi lenne, ha simán a rendszer változtatnánk meg?
2018. márc. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
90%

Abban az orszagban (nem EU), ahol en elek nincs magyar kulkepviselet. Ahol van, es oda kene mennem szavazni, az 3 oras autout a repterig, es masfel oras repulout.

Ja, es eloszor belepesi vizumot kell kernem abba az orszagba, ahol a kulkepviselet van..... Bizony....


Amugy meg csak akkor kaphatok allando lakcimet itt (hogy levelben szavazhassak), ha megkaptam a PR statuszt, ami jo sok ev mulva lesz :D

2018. márc. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!