Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Valóban sokkal nagyobb lesz...

Valóban sokkal nagyobb lesz az átszavazási hajlandóság idén, mint 2014-ben (az ellenzéki szavazók közt)?

Figyelt kérdés
2018. márc. 26. 09:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
22%
Valoban.
2018. márc. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
15%
Én csak egy verziót tartok elfogadhatónak. Ha a balosok szavaznak át Jobbikra. Más megoldás elképzelhetetlen.
2018. márc. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
38%

Nem hiszem, hogy tömegek tennének máshová x-et, csak mert a felsőbb pártutasítás ezt kívánja!

Balosoknál ez lehet megszokott és elvárt, de ezt tudjuk hisz gerinctelen identitászavaros az összes vezetőjük.

Jobbos nem szavaz balra!

2018. márc. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
a szavazók jelentős része oda szavaz ahová a szíve húzza, szóval kétlem hogy sokan eleget tennének a pártutasításoknak
2018. márc. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
37%
Talán nem csak pofázni kéne a sok balosnak a kormányváltásról, hanem melléállni a legerősebb ellenzéki pártnak, a Jobbiknak, és akkor lehet kormányt váltani! Csak az a baj, hogy ezek nem kormányt váltani akarnak, hanem mindegyik a saját szar gittegyletét akarja bejuttatni, a négy éves ciklus alatti képviselői fizetésért. Megélhetésiek.
2018. márc. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
88%
A szavazók semmiféle pártutasítást nem kapnak, ez mégis honnan jött? Amúgy nem volt még szavazás ahol a Jobbik jobb eredményt ért volna el, mint a baloldal úgyhogy nem tudom miért van elkönyvelve, hogy a Jobbik az erős a többi meg szavazzon rá. És nem is listás szavazatról van szó az átszavazásnál, tehát nem a pártra adott szavazatról van szó, hanem az egyéni képviselőkről. tehát az adott kerületben levő legesélyesebb jelöltre kell szavazni, ez pedig kerületenként más, van ahol jobbikos, van ahol lmp-s vagy bármi más. És szerintem igen, több lesz az így nyert szavazat, meg aránylag sok jelölt vissza is lép/lépett úgyhogy már csak ezért is nagyobb az esélye az esélyes ellenzéki jelölteknek.
2018. márc. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
46%

"az egyéni képviselőkről. tehát az adott kerületben levő legesélyesebb jelöltre kell szavazni,"

Nocsak! KELL szavazni?

Hát el ne várják már, hogy csak azért szavazzak egy ismert szaralakra, (ne pedig egy általam is személyesen ismert számomra szimpatikus jelöltre) hogy leváltsunk egy másikat!

2018. márc. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
64%

Ahogy az utolsó mondja:

Vicc, hogy az MSZP-DK beszél a kormányváltásról, amikor az előbbi 15%-os, az utóbbi pedig 8%-os párt... Ketten együtt haladják csak meg a Jobbik 20% körüli népszerűségét. Néhány kutatásban még az LMP is népszerűbb a DK-nál, 10%-ra is mérték már. Egy LMP-Jobbik összefogás számomra sokkal szalonképesebb, mint egy MSZP-DK. Mindig is utáltam Gyurcsányt, sose fogok rászavazni vagy a pártjára. 2010-ben még FIDESZ-es voltam, de olyan ámokfutásba kezdtek, hogy 2013-ra erősen FIDESZ ellenes lettem.

2018. márc. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
40%

"sok jelölt vissza is lép/lépett"

Nem érzik, úgy, hogy ezzel a tettükkel arcon csapják a saját szavazóikat?

Mert hiába lép vissza a "másik javára", ha azt a mukit nem szeretik (mint ember) sose fognak rászavazni. Max azok a gumiemberek, akik elvtelenül, gerinctelenül ide juttatták az országot!

2018. márc. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
70%

"Talán nem csak pofázni kéne a sok balosnak a kormányváltásról, hanem melléállni a legerősebb ellenzéki pártnak, a Jobbiknak, és akkor lehet kormányt váltani! Csak az a baj, hogy ezek nem kormányt váltani akarnak, hanem mindegyik a saját szar gittegyletét akarja bejuttatni, a négy éves ciklus alatti képviselői fizetésért. Megélhetésiek."


Aha, csak éppen Budapesten az összes körzetben a baloldal vezet. Ha ebben a 18 körzetben visszalép a Jobbik akkor joggal várhatod el, hogy a baloldal is tegyen valamit a Jobbik javára.

2018. márc. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!