Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A taxisoknak miért van nagyobb...

A taxisoknak miért van nagyobb lobbiereük, mint az orvosoknak?

Figyelt kérdés
Nekem úgy tűnik, h a taxisok rendre képesek kiharcolni a tarifaemelést, a konkurencia kicsinálását stb, szemben az orvosokkal, akik nem igazán tudtak eddig színvonalas béremelést, igényes munkakörnyezetet elérni.
2018. márc. 8. 22:07
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Ahhoz képest elég nagy béremeléseket kaptak...
2018. márc. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mihez képest egyeske?
2018. márc. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Egy emelés nyilván a korábbi bérhez viszonyítható.
2018. márc. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az orvosok azért kaptak, mert rosszul fizették őket, így elmentek nyugatra. A taxisok nem mondtak ilyet.

Ne keverjük a kettőt.

2018. márc. 9. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
69%
Azért, mert a taxisok minden társadalom legmélyebben levő csőcseléke, akik bármikor hajlandóak szétbarmolni Budapest közlekedését, ha nem tetszik a benzinár vagy épp egy náluk sokkal jobb és huszondegyedik századibb megoldást nyújtó céget kell kipaterolni az országból. Az orvos meg nem ér rá, mert közben meghal a beteg.
2018. márc. 9. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Azért, mert a Taxiknál is vannak haverok, Orbánék meg magánkórházakba hajlandóak csak járni, ott meg nem panaszkodnak az ott lévő orvosok.
2018. márc. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

5-ös, nagyon el vagy tájolva. Nem a konkurencia meg az "innováció" volt a baj. Ha egyáltalán innováció az, hogy egy appon keresztül rendeled a fehér rendszámos úrvezetőt, és nem kpban fizetsz, ja és a fizetéskor szembesülsz pl a szilveszteri 5x-ös szorzóval... Hanem az volt a baj, hogy amíg a taxi eléggé szabályzott, vizsgák, engedélyek, évenkénti kpm műszaki, pesten fix hatósági ár, stb, addig az Über pl semmit NEM AKART ezekből vállalni. Tehát nem "betiltották", hanem fel lett nekik ajánlva, hogy műkődhetnek, amennyiben betartják a "személygépkocsival díj ellenében végzett személyszállítás" szabályait. Na ez már nem tetszett nekik, kivonultak, és a taxis a "csúnya bácsi". Kvázi utódjuk a Taxify érdekes módon tud taxitársaságként szabályosan működni. És igen, áremelés van, mint mindenhol. Nő a benzinár, a biztosítás, a drosztdíj stb, és mi se hobbiból furikázzuk részegen a seggeteket, hanem haszonért, ebből próbálunk megélni bakker. Ha nem tetszik, nem ülsz be, és kész.

Az pedig, hogy az érdekeink érvényesítéséért össze tudunk fogni, nem a szakszervezetek lóf@$zt érő lépéseit vàrjuk, az nem éppen negatív. Nyilván nem tetszik egy blokàd a parasztnak, de nekünk se ha addig nem keresünk semmit, de ha egy félreeső mellékutcában hőbörögnénk, azzal meg nem érnénk el semmit. Várom már a bürokrata tűntetést... Na az lenne még egy vicc.. "most egy napig zárva lesz a hivatal, ezt kapjátok ki" Hú ha....😎 Már készítem is a rötyipapírt, ha véletlen összeszarnám magam 😎😎

2018. márc. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
@7 Sikerült is elérni, hogy ne üljek be. Korábban vegyesen használtam Ubert meg taxit, az utóbbiaknál is hagytam havi mondjuk 10-20 között, azóta egy fillért sem. A taxisok nem lobbiztak, hanem kartelleznek Pártunk és Kormányunk hathatós támogatásával. A hatósági ár egy rossz vicc, de mindegy, én megoldottam azzal, hogy nem használom a szolgáltatást, meg mélyen megvetem az összes embert, aki asszisztált ehhez a patkánysághoz.
2018. márc. 16. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!