Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az LMP bevándorláspárti?...

Az LMP bevándorláspárti? Kvótapárti? Mi a bevándorlás-politikájuk?

Figyelt kérdés

2018. márc. 25. 18:33
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
84%

Voltam LMP-s lakossági fórumon, ahol Szél Bernadettet a migránskérdésről kérdezték. Ezt válaszolta:

-ellenzik a kvótát.

-erős határvédelmet akarnak. A parlamentben indítványozták, hogy a mingránskérdés miatt állítsák fel újra a határőrséget. A fidesz ezt az indítványt leszavazta.

-különbséget kell tenni gazdasági bevándorló és háború elől menekülő emberek között. Az utóbbiaknak addig akarnak menedéket nyújtani, amíg a kiváltó ok (vagyis például a háború a kiinduló országukban) fennáll.

-közös európai megoldás kell a migrációra válaszul, erős határvédelemmel.

-a problémát helyben kell kezelni (vagyis a kivándorló országokban).


Ennél jobban nem lett kitárgyalva a téma. De a neten találhatóak LMP-s interjúk, ott is beszélnek nagy ritkán a témáról. Mindenhol azt nyilatkozták, hogy nem akarják lebontani a kerítést a déli határon, és ha kormányra jutnának, akkor újra felállítanák a határőrséget.

2018. márc. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
72%

peredo


Hogy egy kisebb fórumon mit mond,' a választások után nem lesz jelentősége.


A többség háború elől menekülőnek, illetve különböző okokból üldözöttnek vallja magát.


A "kiváltó ok" - mondjuk úgy: az iszlám radikalizmus - megszünése a nagyon, nagyon távoli jövőben várható.


"A problémát helyben kell kezelni (vagyis a kivándorló országokban)."

Az USA (és a NATO)mióta is "kezeli a problémát" Afganisztánban? S mikorra is várható a "következő probléma" a 80 milliós Iránban? Az elmúlt időszakban 85 országból jöttek. Próbáld kezelni mindenütt a "problémát".


És igen: a "közös európai megoldás" - lánynevén: kvóta.


"A kerítést nem akarja lebontani". Na igen, még Botka is mondott valami ilyesmit. Az a Botka, aki kijelentette, hogy "Szegeden nem volt semmi probléma a migránsokkal", miközben körbe "csinálták" a szegedi nagy állomást, s a városban mindenütt kóboroltak - persze ő nem járt vonattal, s "köznép" közé se igen dugta ki az orrát.

2018. márc. 25. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
70%

Valamit tisztázzunk: Volt egy kérdés, én csak arra válaszoltam, leírtam, amit hallottam a fórumon és olvastam az interneten különböző interjúkban. Nem foglaltam állást, nem mondtam, hogy egyetértek a leírtakkal, és azt sem, hogy nem.

De ha akarod, beszélhetünk a migrációról, leírhatom a véleményemet.

Az általam olvasott tanulmányok a migráció okaként nem az iszlám radikalizmust nevezik meg, hanem a globális éghajlatváltozást, és a kritikus területek túlnépesedését. Az iszlám radikalizmus térnyerése csak ezeknek a tünete. Nem véletlen, hogy Szíriát a polgárháború előtt katasztrofális aszály sújtotta, összeomlott a mezőgazdaság, sok ember megélhetés nélkül maradt. Több afrikai országban is ez várható. Az éhínség háborús viszályokat vált ki főleg helyi szinteken. És ott fogunk tartani, hogy ezek miatt lassan a gazdasági menekült és a háborús menekült fogalma összemosódik, mert a gazdasági bajok miatt egyre több helyen törhet ki helyi háború.

Az LMP álláspontjában nekem az nem világos, hogy ha mondjuk egy országból jön 2000 háborús menekült, és abban az országban mondjuk 8 év múlva béke lesz, akkor azt a 2000 embert visszatoloncolják, ha maguktól nem akarnak visszamenni?

A közös európai megoldás nemcsak kvótát jelenthet, az erős határvédelem mellett létrehozhatnának helyi programokat, menekülttáborokat Afrikában például. És ezt közösen finanszíroznák az EU-s országok. Az igazságos az lenne, ha ennek a pénzügyi tehernek a túlnyomó részét a volt gyarmatosítók fizetnék, és azok az országok, akiknek van pofájuk Afrikába fegyvereket eladni.

Azt nem értem, hogy Botkának mi köze van az LMP-hez. Az LMP által szorgalmazott határőrség pont arra lenne jó, hogy ne ismétlődhessen meg az a szegedi eset, amit írtál, ne vonulhassanak át tömegek a határon engedély nélkül.

2018. márc. 26. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
61%

Mittudomén, hogy mi van a bevándorláspolitikájukkal, de Magyarország 5 legnagyobb problémái között nincs ez a témakör bent, az tuti, még akkor is, ha ez megy a legtöbbet a "nemzeti" propagandatévében.


Amúgy egyik párt sem akar gyökeres változást kvóta ügyben, de ha akarnának sem tudnának semmit se tenni, mert Fidesz-KDNP-Jobbik egyetértés van ebben, és ez a három együtt tuti, hogy birtokolja a mandátumok 50%-át. Nem kell tehát rettegnie annak, aki kormányváltást akar, de migráncsok nélkül. Még a baloldali egyéni jelöltre is szavazhat, ha az ő egyéni választókerületében az a legesélyesebb.

2018. márc. 26. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat. Mondjuk viszonylag kevéssé tűnik valószínűnek, hogy az eu megoldja a globális felmelegedést 😀. A másik gond az lesz, hogy személyi iratok nélkül bárki mondhatja, hogy háborús övezetből menekült. Azzal meg nagyon nem értek egyet, hogy a bevándorlás nem tarozik az eu és benne Magyarország legsúlyosabb problémái közé.
2018. márc. 26. 06:47
 16/25 anonim ***** válasza:

peredo


Botka "párhuzammal" csak azt akartam megvilágítani, hogy ő is nyilatkozott hasonlóan.

Összesen 9 iszlám országban, jónéhány afrikaiban jártam, köztük Irakban és Szíriában is, pontosabban közel 9 évet éltem iszlám országokban. Igaz, legtöbb helyen az "arab tavaszt" megelőzően. Bár az életszínvonal -európai szemmel- alacsony volt, élhető országok voltak.

Bocs, hogy én egy "kicsit" másképpen ítelem meg az ottani helyzetet.

Annak idején az volt a véleményem, hogy nem szabad beavatkozni ezen országok "életébe", túl "fiatalok" még a demokráciára. A "rendet" többnyire csak diktatorikus eszközökkel lehetett fenntartani, illetve a demokrácia "erőltetésével" a radikális iszlám nyer teret. Gyakran meglepett, amikor középosztálybeli emberektől is hallottam "furcsa" radikális nézeteket.

Véleményem szerint a migrációt nem támogatni kell, hanem szabályozni, szigorítani.

Csak hogy megértsd, mondok egy példát: a '80-as években Ghánában 7 évig volt aszály. Igen voltak problémák, katonai diktatúra, európai szemmel elképzelhetetlen korrupció (kalebule).

Alig volt migráció.

2018. márc. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
#9: Soros nélkül ma kb. nem létezne a Fidesz, de Szél Bernadettel ez a probléma hogy valamikor egy Soroshoz köthető szervezetnél dolgozott. Csodálatos logika.
2018. márc. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
61%

Márpedig jelenleg Magyarországnak NEM tartozik a legnagyobb problémái közé. Csak úgy elgondolkodtatásképpen: CSAK Magyarországon sokkal többen halnak meg kórházakban kórházi fertőzés, ellátás hiánya miatt, mint ahány ember terrorizmus halálos áldozata lett EGÉSZ EURÓPÁBAN. Mégis arról beszél az M1 napi 24 órában, hogy valahol egy távoli városkában meghalt valaki. A magyar egészségügyről még általánosságban sem, inkább megtiltják az egészségügyi dolgozóknak, beleértve a kórházi igazgatókat is, hogy a sajtónak nyilatkozzanak.

Inkább nem adnak ki olyan közérdekű adatot, hogy melyik kórházban mennyi halálos kórházi fertőzés történt.

Persze megértem: ha lekattannának a terrortémáról, a migráncsozásról, sorosozásról, és hadd ne soroljam föl az összes többi "pomogácsot" (kreált ellenségkép) - IMF, EU, Brüsszel, bürokraták, sorossorossoros, CEU, LMBT, civil szervezetek, norvég alap, ENSZ, stb.), akkor kénytelenek lennének adásszünetet tartani, vagy fókabébikről tizenöt perces hírblokkot készíteni, ha kényelmetlennek tartanák azt, hogy a valódi problémákról is beszéljenek.

2018. márc. 27. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
43%

Ugyan kérlek, a kórházak a leggazdagabb országokban is veszélyesek. 10 nap után tuti a tüdőgyulladás, minden második embernek félreadagolják a gyógyszerét, ha nincs éppen kifogyva. Mondom; gazdag, bezzegországokban. Néhány évente valaki kitálal, aztán marad minden a régiben.


Az amit egyszerű "haláleset"-nek írsz, az PLUSZ a minden többi hétköznapiakra van, és megelőzhető lett volna és lenne, ha nem csábítanak-engednek fűt-fát oda, ahova mehetnékje van. Gondos irányítás, útmutatás szerint, persze.


A felsorolt, szerinted kitalált témák is csak úgy kitaláltak, hogy nemzetközi pénzspekuláció jól kitalálta, hogy mivel lehet fegyver nélkül -is- háborúzni, UGYE?

2018. márc. 27. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Ki állította, hogy nincsenek más, szintén súlyos probémák? Én biztosan nem. De óriási logikai bukfenc azzal érvelni, hogy ha az egészségügy tragédia, akkor a népvándorlás nem nagy gond.
2018. márc. 27. 06:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!