Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy is van ez? Dolgoznak a...

Hogy is van ez? Dolgoznak a rabok?

Figyelt kérdés

[link]


Az imént olvastam ezt a cikket és megakadtam azon, hogy egy magyar börtönben élő rab egynapi ellátása 38,41 euróba kerül (2016). Aztán számolni kezdtem, és kijött (a 2016-os ~euró árfolyammal) az kb 38,41x311= 11945.51, azaz ~12 ezer forint. Ez havi viszonylatban 30 nappal számolva 12.000x30= 360.000 Ft.(Mert ugye itt nem csak a munkanapok számítanak.) Kissé sokallom, de nyilván ez az az összeg, ami szükséges egy rab ellátásához.


Ami viszont már nem tetszik, hogy szerintem a fizetések többnyire ezalatt vannak. Biztos sokan keresnek 360 ezer nettó felett, (feltételezem, hogy a megadott költség egy rab egynapi ellátására nettóban lett megadva) de szerintem jóval többen ezalatt. Kicsit igazságtalannak tűnik, hogy egy rabra több pénz jut, mint egy dolgozóra.


A kérdés ebből következik: Magyarországon jelenleg végeznek munkát a rabok? Mert úgy nyilván más lenne a helyzet, ha ledolgoznák a rájuk költött összeg legalább valamely hányadát. Viszont fizetésnek még így sem rossz. Persze nem szabadok.


Szerintem a forrás megbízható. (Euronews)


2018. márc. 22. 19:44
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

2016-ban 90%-uk dolgozott.


[link]


[link]


A napi 12 ezer forint ebben a formában érdekesen lehet kalkulálva, és valószínűleg a teljes infrastruktúra működtetése van leosztva a fogvatartottak számával.

2018. márc. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!