Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az átjelentkezés mi is pontosan?

Az átjelentkezés mi is pontosan?

Figyelt kérdés
Hogyha az idei országgyűlési választásokon átjelentkezek egy másik szavazókörbe, akkor a lakcím szerinti körzet jelöltjére szavazok csak máshol, vagy arra, aki ott van, ahova éppen átjelentkeztem?

2018. márc. 21. 23:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Arra tippelek, hogy lakcímed szerinti.És akkor valszeg ilyen esetben félre tesznek neked egy külön lapot. De mondjuk nemtom, nem értek a politikához, de most/pillanat nekem ez tűnik logikusnak.
2018. márc. 21. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
ha jól tudom a lakcím szerintire csak máshol de lehet hogy tévedek (bocsi fáradt vagyok most rákeresni)
2018. márc. 22. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha magyarországi lakcímmel rendelkező magyar állampolgár az országgyűlési képviselőválasztás napján nem a lakcíme szerinti településen tartózkodik, és szeretne szavazni, akkor erre megoldás, hogy átjelentkezik arra a településre, ahol a szavazáskor tartózkodni fog. Erre a Nemzeti Választási Iroda honlapján ( [link] ) több módot is kínálnak.


Átjelentkezni tehát, nem másik szavazókörbe, hanem másik településre lehet. Budapest kivételével, minden településen egyetlen olyan kijelölt szavazókör van, ahol a más településekről átjelentkezettek szavazhatnak. (Persze, amelyik településen csak egy szavazókör van, akkor az lesz egyben az átjelentkezettek számára a kijelölt szavazókör. Budapesten pedig több kijelölt szavazókör is van.)



„Az átjelentkezéssel szavazó választópolgár a lakcíme szerinti országgyűlési egyéni választókerület szavazólapján és az országos listás szavazólapon szavaz. A szavazólapok elhelyezésére szolgáló borítékon az országgyűlési egyéni választókerület megjelölése szerepel. A választópolgár a szavazólapokat a borítékba helyezi, és a borítékot lezárja.”

2013. évi XXXVI. törvény a választási eljárásról 257. § (2)

A törvény hatályos teljes szövege elolvasható, például, itt: [link]

2018. márc. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi!
2018. márc. 31. 13:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!