Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hol vannak most ezek az emberek?

Hol vannak most ezek az emberek?

Figyelt kérdés
Akik itt kérdezgették, hogy minek állítjuk vissza az órát... most miért nincs teleírva kérdéssel, hogy miért állítjuk előre?
2018. márc. 21. 18:02
 1/10 anonim ***** válasza:
Honnan tudjam?
2018. márc. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Minek állítjuk vissza az órát? Fáj tőle a fejem.
2018. márc. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, engem speciel jobban zavar, hogy visszaállítjuk, mint hogy előre, ugyanis én a nyári időszámítást szeretem, és meg is tartanám egész évben. Amúgy nem tartom ezt a kérdést politikai jellegűnek.
2018. márc. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hát ha így haladunk nem az órát kell lassan átállítani, hanem a hónapokat :D
2018. márc. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Előreállítani kényelmesebb
2018. márc. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Én jobban szeretem, ha vissza állítjuk 1 óra + alvás, ha rajtam múlna nem állítanám vissza mert "ellopnak egy órát a hétvégéből"
2018. márc. 21. 18:42
 7/10 anonim ***** válasza:
De basszus, azt az egy órát nem veszíted el, mert a másik óraátállításnál visszakapod... Sokkal fontosabb magának az átállításnak a ténye, mert a biológiai óránk nem tud gyorsan igazodni. Ha most teszem azt egyszer még visszaállítjuk, és többet nem, akkor ez az 1 óra valóban elveszik, de többet nem kell ezzel szórakozni.
2018. márc. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Pro Patria ***** válasza:
60%

Mert akkor éppen az volt az aktuális divattéma, amit felkapott a kormányellenzékiség, vele az ilyen médiumok olvasói.

Az ilyenek kifutnak idővel.


Csak vegyük azt, mekkora téma volt a Red Bull Air Race, a 444 külön cikkezett róla, milyen bőszen kikelt Hajós András miatta a facebookon, hogy ez a mocskoskormány, és jöttek sorban itt is a kérdéskiírások gyakorin.

Pedig ez - mióta is? kicsit csalok, utánanézek - 2004(!) óta van már Budapesten. Csak épp pár évig szünetelt. De annyira gyerekek írnak itt, hogy ekkora távban sem terjed ki visszamenőleg az ismeretük. Azt hiszik, a mostani kormányzás "hozta be". Nincs saját emlékképük, nem tudnak nyolc évnél messzebbre visszalátni.

Ez a realitás: nyolc éve tart a jelenlegi kormányzás, vagyis akik most 20 évesek, azok 2010-ben még csak 12(!) évesek voltak. Honnan lenne ismeretük, tapasztalásuk bármiről, ami nem a jelen? Ebbe nőttek bele, mindent először és most látnak, ehhez kötik hozzá.

Én sem vagyok sokkal idősebb, de pont annyival, hogy 2010-ben már a 18. születésnapomat töltöttem. Így nekem nem minden 2010-ben kezdődött, nem onnan van az indulópont a tudatomban.


Hajós András különösen hiteles, hogy úgy kelt ki ellene, hogy közben Demszky főpolgármestersége alatt (akinek - és általában az SZDSZ-nek - a beszédírója is volt egy időben), valahogy nem jutott eszébe, pedig azért 2004-től egészen 2010-ig lett volna rá alkalom. Csak akkor ugye MSZP-SZDSZ kormányzás és városvezetés volt...


Mindig van egy egy téma, amit váratlanul és indokolatlanul felkapnak, rágják a first world problemeket, aztán elkopik az ilyen téma. Ez volt az időátállítás kérdése is tavaly.

2018. márc. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én sem értem, pedig most kellene "balhézni": elvesznek tőlünk egy órát...sírok.
2018. márc. 22. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
@7 Mondjuk azt sem értem, hogy hogy nem tudnak emberek egy óra módosuláshoz nagyjából azonnal alkalmazkodni. Rendszeresen utazom 6-8 időzónákat, egy darab alvás után teljesen jól be tud állni az ember szervezete, egy óra meg konkrétan semmi, konkrétan átléped a román határt.
2018. márc. 22. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!