Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Felvennéd az iszlám hitet, ha...

Felvennéd az iszlám hitet, ha a társadalmi együttélés és a béke megkívánná?

Figyelt kérdés

Nyugat Európában rohamosan növekszik az iszlám migráció. Egyre több menekült lép az EU földjére és ezek jelentős része az iszlámból kerül ki. Tekintve a szaporulatukat illetve hogy további milliók indulnak útnak hamarosan interpolálható hogy a közeljövőben velünk azonos vagy nagyobb számban fognak jelen lenni a társadalmunkban.


Az iszlám tradíció nagyon régi gyökerekkel rendelkezik és statikus kulturális sajátosságokkal rendelkezik, ami több száz év alatt sem változik. A régi társadalmi tevékenységükből, szokásaikból egyértelműen következtetni lehet a jövőbeli társadalmi jelenségekre. Ezek az emberek saját kultúrát, pártokat, jogokat hoznak ide és harcolnak ki Európában. Hiszen már nem, mint etnikai kisebbség lesznek jelen, hanem nyugat-európai társadalmunk meghatározó része. Evidens, hogy jogi, kulturális, politikai igényeiket a miénkhez hasonló szinten teljesíteni kell.


Az 1848-as szabadságharc után pl Bem apónak fel kellett vennie az iszlám vallást, hogy ne adják ki a Cárnak, aki kivégezte volna. Az iszlám egyedi vallása, mely társadalmi szinten meghatározóbb, mint nálunk a kereszténység, megköveteli, hogy az iszlám vallást kövessék. Ha a jövőben hazánkban nem a migráció ellenes kormány lesz hatalmon ide is begyűrűzik a tendencia a migráció. Ekkor ha a jövőbeli békés társadalmi együttélés csak úgy lenne kivitelezhető, hogy felvesszük az iszlám vallást. Te megtennéd.e? Élnél-e iszlám szertartások szerint?


2018. márc. 18. 15:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
88%
Nem. És nem vagyok Fideszes, távol álljon tőlem, de Magyarországon szerencsére nem kell félni ettől.
2018. márc. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
59%
Inkább a halál.
2018. márc. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
62%
Inkább kötél. Kukim se szeretne naponta 4x-5x mekka felé hajolni.
2018. márc. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
49%

Mivel egy racionálisan gondolkodó az ösztön lénységet rég levedlő személyiség vagyok semmilyen szektához nem csatlakozom, lényegtelen hogy a keresztények,muzulmánok vagy jehovák képzeletbeli barátait kéne mendemondák alapján tisztelnem.


Az ország 100 milliárdokat spórolna ha nem a hiedelemvilágokra pazarolnák a forrásokat hanem valódi problémákra: eü hiánya, oktatás mélypontja, korrupció leküzdése stb

2018. márc. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
59%

1, Nyugat-Európában nem lesznek többségben a muszlimok, mert náluk is szekularizálódnak a fiatalok és a többségük bőven ateista lesz.

2, Magyarországra nem akarnak jönni élni, mivel olyan helyre mennek, ahol jólét van. Magyarországon pedig nincs jólét Nyugat-Európához képest, így tökmindegy, hogy egy párt bevándorlásbarát vagy ellenzi az egészet.

3, Én a helyedben inkább azért rettegnék, hogy Magyarország fog kiürülni.

2018. márc. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
52%

Keresztény így, iszlám úgy, bla bla bla... mintha csak ez a két vallás létezne.

Még mindig vallásszabadság van! De mindegy, részemről maradok az ateizmusnál, és nagyívből teszek rá, hogy ez kit zavar.


(megsúgom, Magyarországnak baromira nincs semmi köze a keresztény tanokhoz, hiába próbálják ennek beállítani)

2018. márc. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
48%
Már évek óta muszlim vagyok, szóval engem nem zavarna :p
2018. márc. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
79%

Én is belegondoltam már ilyesmibe.

De az sem lenne megoldás, ha Eu őslakossága felvenné a muszlim hitet. Azon belül is vannak irányzatok, akik irtják egymást. (siita-szunnita)


Így vagy úgy vallásháború, népirtás lesz a vége, ha vallásos vezetők kerülnek hatalomra.


A nevető harmadik vallásirányzat meg dörzsöli a tenyerét, hagy irtsák egymást a gójok...

2018. márc. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
73%

Társadalmi együttélés, béke és az iszlám? Azok is csak addig összetartóak míg kissebségben vannak. Ha nem abban lennének előjönnének a Síta-Szunnita ellentétek.

Nézd meg közel keleti helyzetet a muszlimok egymást ölik már jó régóta.


A másik dolog én megnézném azt hogy mellik nő lenne hajlandó lemondani a jogairól mert az iszlám másodrangúnak tekinti őket

2018. márc. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
29%
A szovjet nép nem alkuszik!
2018. márc. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!