Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek Budapest nem volt...

Szerintetek Budapest nem volt szörnyű állapotban 2010-ben?

Figyelt kérdés

Bocsánat, hogy Budapest, nem szándékosan zárom ki az ország 80%-át, de arról nem beszélhetek, amit nem ismerek.



- Mostanában nem nőtt a bérletár.

- A bérletek jók felár nélküli vonatra, Volánbuszra Bp-n belül.

- Rendszeresen vesznek új buszokat.

- Vettek új villamosokat és most jön még több.

- Befejezték az évek óta álló 4-es metrót.

- Építettek, építenek új villamosvonal-szakaszokat. Nem sokat, de végre valamit.

- Végre lett utastájékoztatás.

- A kerületek zöme fejlődik. Felújítanak utakat, tereket, parkokat. A felújított parkok régen üresek voltak, most tele minden korosztállyal és kutyásokkal.

- Építkezések folynak.

- Növekedett a turizmus.

- Azok a kerületek, amelyek a közbiztonságot fontosnak tartják, bekamerázák a területüket és növelték a rendőri jelenlétet.

- Csak az én környékemen: felújított, bővített ovi, új játszótér, felújított közutak (egy részük), sok új kamera, további épületek homlokzatának felújítása, régóta üres, parlagon álló telkek beépítése.


Jó, még mindig tele van minden kosszal és hajléktalannal. Ez a negatívum.



Más nem így látja?


2018. márc. 16. 11:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Hurrá! A mocskos utcák bűzébe meg belefulladunk, az ócska árukat megvesszük, de a nyakunkon marad, mert utána szóba sem állnak velünk.

Jó neked! Te akkor se érzel semmit, ha agyonütnek.

Vagy nagyon rossz neked? Nem tudsz különbséget tenni, minek érdemes és minek nem érdemes örülni. Én ettől borzasztóan érezném magam.

2018. márc. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

-Bkv ugyan olyan hulladék mint 20 éve, csak szebb csomagolásban. Elcseszett mutyi metrófelújítás, ami emberöltőkig tart.


-Több a parkolási díj, és terület.

-építgetik a város szélén az újépítésű lakótelepeket, miközben a frekventált részeken lepukkant szellemtanyák vannak (pl domus)

-utak egyre rosszabbak, a váci útra már kb terepjáró kéne

2018. márc. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én bő tíz éve élek Budapesten, szerintem is egyértelműen sokat változott a jó irányba, de azért nem nevezném a 2010-es állapotát se szörnyűnek.


Mondjuk ez nem politika kategória. Ha esetleg arra akarsz célozni ezzel, hogy mennyire fantasztikus a városvezetés vagy a kormány, akkor ha ha...

2018. márc. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%

2010-ben egy gazdasági világválság végén voltunk...


Amúgy beépítik a Városligetet, elcseszik a 3-as metró felújítást, a hév-ek múzeumba valóak.


Nem mondom, hogy semmit nem fejlődött, de az optimálistól távol áll.

2018. márc. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Részben politika.



Szerintem most se élhető Budapest.

Kevés a zöld, rossz az infrastruktúra, lassú a tömegkózlekedés, nincs elég bringaút, egyre több helyen kell fizetni a parkolásért. A közbiztonság néhol romlil, pl Budán, lassan a 11ker az új nyócker.


De ami 2010-ben volt...


Igen, első, örülök, hogy nem 30 éves, irtó hangos Ikaruson kell valahogy két lábon maradnom, mialatt max a vezetőre van bízva, hogy bemondja, hol járunk, mert a megállókban is le van törve a megállók neve.

Örülök, hogy nem 40 éves villamos a legújabb a 40 Combinot leszámítva.



2010-ben szégyelltem ezt a várost. Most se jó, de legalább haladt.



Ja, a metrófelújítás egy tragédia.

2018. márc. 16. 12:45
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező.

Nem volt szörnyű, de nyilván rosszabb volt.

Viszont ne felejtsük el, hogy 2010-ben még javában tartott a gazdasági válság, így nincs értelme összehasonlítani a mai állapotokkal, hiszen ma erős gazdasági növekedés tapasztalható a világon és itt is.

2018. márc. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

"Kevés a zöld,"


Pesten. Budán meg rentegeg a zöld.


"rossz az infrastruktúra, lassú a tömegkózlekedés,"


Elárulom, hogy Budapest tömegközlekedése sokkal jobb mint sok nyugat európai nagyvárosé. PL Brüsszel.


"nincs elég bringaút"


Ez lényegtelen, az emberek max 5%-át érinti.


"egyre több helyen kell fizetni a parkolásért."


Ez így van.


" A közbiztonság néhol romlil, pl Budán, lassan a 11ker az új nyócker"


11. kerületi lakosként én ebből semmi sem tapasztalok, de lehet én vagyok vak. Amúgy itt kb egy darab rézbőrű nem él, szóval nem értem, hogy lehetne ez az új "nyócker" na mindegy.

2018. márc. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!