Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nektek mit jelent a nemzet?

Nektek mit jelent a nemzet?

Figyelt kérdés
Én tisztelgek őseink előtt akik vérüket ontották azért, hogy én most itt legyek.
2018. márc. 16. 02:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
62%
a zet tagadását :D
2018. márc. 16. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%
Engem apám nemzett.
2018. márc. 16. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
80%
A szovjet nép egységét.
2018. márc. 16. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
65%

2 dolgot:


Első sorban FÉLELMET attól, hogy bevalljam, hogy magyar vagyok, mert akkor azt fogják rám kiabálni, hogy rasszista.


Másod sorban TERHET, mert eddig nagyon úgy néz ki, többet tettem a nemzetért, mert a nemzet én értem.

2018. márc. 16. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
40%

Eszembe jutott még egy: a gyűlöletet.

A magyar nemzet gyűlöli a sajátjait és nem képes együttműködni a sajátjaival.

2018. márc. 16. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
57%
Egy mára elavult, kirekesztő ideológiát.
2018. márc. 16. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Salx Narval ***** válasza:
62%
A Magyar nyelv sajátja, hogy utal az egyes szavak értelmezésére is, a "nemzet" szó is ilyen. Azonos ősöktől való származásra utal, "testvériséget", egy vérből való nép egészét jelenti és ezt jelenti számomra is. A nézet és érdekkülönbségek ellenére is egy nemzet vagyunk és néha-néha meg is tudjuk mutatni, csak ahhoz nagyon kell "rugdalni" a Magyart.
2018. márc. 16. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Molyember ***** válasza:
68%
Mondanám, hogy a kérdezővel értek egyet, de ilyet utoljára iskolás koromban éreztem az ünnepségeken. Mára a "nemzet" szó inkább az elnyomó, diktatúrára emlékeztető önkénnyel, az idióta, mindent átható, és minden párbeszédet ellehetetlenítő propagandával, a lopással és sosem látott mértékű propagandával lett rokon. És mielőtt még jönnének azzal, hogy nyilván nem vagyok magyar, meg hasonlók, elmondanám, hogy de, magyar vagyok, szeretem, hogy magyar vagyok, de amit a nemzeti oldalnak mondott csapat művelt a jelképekkel és fogalmakkal, az megakadályozza, hogy úgy gondoljak erre, ahogy a kérdező.
2018. márc. 16. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Salx Narval ***** válasza:
50%
Hát, a Fidesz megosztó és kisajátító értelmezésében nyilván mást jelent mint számomra.
2018. márc. 16. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Már semmit. Régen nem vagyok 16 éves, álmodozó hülyegyerek.
2018. márc. 16. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!