Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Minden rendben van Magyarorszá...

Minden rendben van Magyarországon, hiszen nincsen migráns?

Figyelt kérdés

Úgy tűnik, a kormány kampánya mindössze ennyi. Nincs semmi gond, és amit gond is lehetne, az csak az, ha lenne itt migráns. Program nem kell, azon kívül, hogy nem lesz migráns. Nyugat szar, mert van migráns. És máris minden le van vezetve.


Kérdés, hogy ezt a magyar választópolgárok is így gondolják-e. Mások szerint sincs semmi probléma Magyarországon? És az egyetlen célunk már csak az lehet, hogy nem lesz migráns?


2018. márc. 11. 17:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
46%

migráns nincs emigráció az van


kb 6-700 ezer!!! magyar fiatal emigrélt az elmult 10 évben nyugatra, és nagyrészük soha nem fog vissza jönni

Ezt érte el a magyar kormány.

Gyakorlatilag annyi fiatal magyart vesztett a magyar társadalom és gazdaság, mint a második villágháború alatt meghalt magyarok száma volt

Szerintem ez nagyon nincs rendben!

2018. márc. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

# 1


De hát a kormány szerinte csak az a gond, hogy jönnek keletről és délről a migránsok. Ide meg nem, és ez jó, ezért Magyarországon minden rendben.

2018. márc. 11. 18:01
 3/15 anonim ***** válasza:
13%

Nos, politikailag a korrupciót leszámítva minden rendben van.


Nyugaton 4x akkorák a fizetések minden szektorban, sokkal jobb az egészségügy, sokkal jobb az oktatás és a szociális háló és stb. lehetne még sorolni.


Viszont a politikusok nem tehetnek arról, hogy itt alacsonyak a fizetések. Azt a kereslet/kínálat határozza meg elsősorban. Ebből adódóan nem jut annyi pénz az egészségügyre, az oktatása, szociális hálóra, úthálózat karbantartására, nyugdíjakra stb. mert nincs annyi adóbevétel mint Nyugaton. Ezért is vannak ilyen magas adók itt, kint meg kedvezőbb, vállalkozó és fogyasztóbarát adórendszer. Ezért van itt a kizsákmányolós, gazdaságromboló adórendszer mert még azt a trágya közállapotokat sincs miből fizetni, ami van.


Az egyetlen dolog amit a politikusok tehetnek, hogy nem engedik be a bevándorlókat, (és nem lopnak annyit). A multikat nem lehet magasabb fizetések fizetésére kényszeríteni, mert akkor mennének más országba befektetni.

2018. márc. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Nem az a kérdés, hogy van-e más feladat is (nyilván van), hanem hogy ki képes normálisan kormányozva ezeket megoldani.
2018. márc. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
16%

Nem kis eredmény, hogy nálunk nincs migráns. A minap - ritka esemény manapság - színházba mentünk a feleségemmel. Ő a belvárosban dolgozik, én itthon növesztem a pocakom, megbeszéltük, hogy a Nyugatinál találkozunk és úgy megyünk a Vígszínházba. Hamar odaértem, várnom kellett a feleségemre. Én nagyon ritkán utazom metrón Pesten, életem kétharmad részét Nyugaton töltöm. Fantasztikus élmény volt, hogy nem láttam fejkendőt, muszlimokat, afrikaiakat, és másokat nagy számban. Pár kínai (japán?) turista. Nem vagyok rasszista, de jól esett. Többségében fehér emberek, magyarok, dolgozók, akik hazafelé sietnek, randizó párok, egyszerű emberek. Nem kell tartani semmitől. Békésen sétálhatsz a budapesti éjszakában, és semmi veszélytől nem kell tartanod. Azt hiszed ez kis dolog? Nem az.


A magyar életszínvonal alacsonyabb mint Nyugaton, én 43 éves leszek, amióta az eszemet tudom, ez így volt. A faterom 71 és ő sem emlékszik olyanra, hogy mi jobban éltünk volna mint ahogy Nyugaton élnek.


Ilyet egyetlen párt sem fog biztosítani egyhamar.


A kivándorlás nem éppen jó dolog, de vannak előnyei: sokan kintről támogatják az itthon maradt családtagjaikat. Nyelvet, munkakultúrát tanulnak, anyagilag erősödnek, sokan - ha nem is mindenki - haza fognak jönni előbb - utóbb és itthon vállalkoznak stb. Így volt a törökökkel is, ők sokat profitáltak, - nak, a diaszpórából.

2018. márc. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Cserébe tele vagyunk "indiánokkal". Mennyivel jobb már!


[link]

[link]


Nem is érdemes ezzel foglalkozni!

2018. márc. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

"Úgy tűnik, a kormány kampánya mindössze ennyi. Nincs semmi gond, és amit gond is lehetne, az csak az, ha lenne itt migráns. Program nem kell, azon kívül, hogy nem lesz migráns. Nyugat szar, mert van migráns."


Korrekt összefoglalása a Fidesz elmúlt 3 évi összes tevékenységének és mondanivalójának.

2018. márc. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
94%

"Békésen sétálhatsz a budapesti éjszakában, és semmi veszélytől nem kell tartanod. Azt hiszed ez kis dolog? Nem az."


Most nem azért, de én meg egy német kisvárosban merek sétálgatni este egész nyugodtan... pedig 12 km-re menekültszállás van... és ezzel még vagyunk itt egy páran.


"A kivándorlás nem éppen jó dolog, de vannak előnyei: sokan kintről támogatják az itthon maradt családtagjaikat."


Ez előny? Hogy sok nagyszülő nem látja az unokáját, mert külföldön él? Rokonok szakadnak szét, ez tényleg jó...


"Nyelvet, munkakultúrát tanulnak, anyagilag erősödnek, sokan - ha nem is mindenki - haza fognak jönni előbb - utóbb és itthon vállalkoznak stb."


Amelyik gyerek (lassan minden 6.) külföldön születik és nevelkedik fel az szerinted haza fog menni? :D Ugyan már. Max a szülei, de abból is egyre többen döntenek úgy, hogy maradnak. itt a fiam példának. Itt kezdte az iskolát, itt is fog tanulni, itt vannak a barátai. Otthon senki/semmi. Minek menne haza?

2018. márc. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
94%

"Minden rendben van Magyarországon, hiszen nincsen migráns?"


Az a helyzet hogy a migráns kérdés az csak egy mondvacsinált orbán agybalett. Ezen kívül számtalan sokkal fontosabb probléma van ma Magyarországon, csak ezeket orbán nemtudja megoldani és helyettük migránsozik meg Sorosozik riogat uszít, ezzel leplezi a tehetetlenségét és ezekkel akar választást nyerni. Hát ilyen ember ő, ennyire telik a tudásából és a tehetségéből.

2018. márc. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

8.


Jó, jó, értjük mi, tudunk olvasni a sorok között. Nálunk az nem "hasskommentar", ha leírod, ott gond van a migránsokkal. Ne izgulj, nem jelentjük.

2018. márc. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!