Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kik voltak a legjobb királyaink?

Kik voltak a legjobb királyaink?

Figyelt kérdés

Mely intézkedései teszik a szemedben azzá?

Szerintem:

Szent István - államalapítás, bár ehhez hozzátartoznak elődei érdemei is, még ha nem is a keresztény Európát tekintették fontosnak.

Mátyás király - Erős hadsereget szervezett. Igen, sok adót beszedett, de a királyi hatalom erős volt, a gazdaság stabil és béke volt az országban.

II. Lipót - rendkívül sok dolgot tett 2 év alatt a magyaroknak is. (nádorválasztás, újoncmegajánlási jog, országgyűlések stb.) Érdekes, hogy II. József sem lett volna rossz király, csak az újításai egy részére abban a korban még nem állt kész Magyarország.


2018. márc. 9. 22:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
50%
II. József elmegy az anyjába (aki egyébként nem volt olyan rossz) a hivatalos német nyelvvel együtt. Mindenesetre II. Lipótot Luxemburgi Zsigmond és Károly Róbert fölé emelni... Hát meredek
2018. márc. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
24%
Nagyjából ugyanezen személyeket venném én is, bár Mária Teréziával bővíteném, ő is elég sok reformot vezetett be.
2018. márc. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Helyesbítek: Lipótot cserélném Mária Teréziára.
2018. márc. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Szerintem Lipót abban az időben a legjobb képességekkel rendelkező király volt, aki ült a magyar trónon. Más kérdés, hogy két év semmire sem elég.

II. József nyelvrendeletével én sem értek egyet, mint magyar, de sok reformja működőképes lehetett volna néhány évtizeddel később.

2018. márc. 9. 22:17
 5/16 anonim ***** válasza:
75%

1


II. József a latin helyett tette meg hivatalossá a németet, azelőtt sem beszéltek magyarul a hivatalokban. Sajnso sokan nem tudják ezt, elterjedt tévhit, hogy a magyar nyelv használatát korlátozta.



Amúgy szerintem a legjobb királyaink: I. István, I. László, III. Béla, IV. Béla, Károly Róbert, Nagy Lajos, I. Mátyás, II. József.

2018. márc. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Nem emelem II. Józsefet Károly Róbert vagy Luxemburgi Zsigmond fölé, csak mint Lipót előtti királyt említettem meg. II. Lipót nagyjából elődje abszolutista uralmát alakította át a két éve alatt.
2018. márc. 9. 22:20
 7/16 anonim ***** válasza:

Károly Róbert mert stabilizálta az országot és megtöltötte a kincstárat szerintem messze az edjik ha nem a legjobb

Mátyás természetesen ott van mellette ugyanemiatt mert stabilizált erős államot hozott vissza a gödörből Ott van még Szent László aki elfoglalta horvátországot lovagkirálynak tartották ténylegesen harcolt

Ferenc József természetesen a bach korszak után a kiegyezés után

Talán még Mária Terézia a reforjai sokat tettek az országért szóval voltak egy páran és igen stabil nagyhatalmat tudtak irányítani

2018. márc. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Nagy Lajos idején én is szívesen éltem volna, hiszen hatalmas kiterjedésű volt a Magyar Királyság, viszont uralkodása végére a bosszúhadjárattal, háborúkkal kimerítette a kincstárat.
2018. márc. 9. 22:22
 9/16 anonim ***** válasza:
Kijavítalak. Nagy Lajos idején nem volt számottevően nagyobb a Magyar Királyság, mint előtte. Az ország csupán perszonálunióban volt Lengyelországgal.
2018. márc. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Azért délen volt egy kis plusz.
2018. márc. 9. 22:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!