Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért gondolják többen is az...

Miért gondolják többen is az LMP-ről, hogy liberális? (Pont az ellenkezője)

Figyelt kérdés

Én liberálisként hányok az LMP radikális baloldali programjától. Nem értem, ki terjeszti ezt a téveszmét, hogy ők liberálisok. Amikor ők még a fidesznél is jobban szembemennek a liberalizmussal.

A belvárosban is az LMP-s belpesti bolsevikok akarták bezárni a bulinegyed összes szórakozóhelyét éjfél után.Ami fiatalok sokaságának venné el a munkahelyét, vállalkozókat tenne tönkre, nem mellesleg óriási bevételtől esnénk el, amit a turisták hoznak. A liberális gondolkodásúak egyöntetűen tiltakoztak a bulinegyed bezárása ellen. Szerencsére végül érvénytelen lett az erről tartott népszavazás, mert az ott lakók nagyjából 15%-a ment el.


2018. márc. 8. 23:29
 1/8 anonim ***** válasza:
26%
Nekem aztán tökmindegy, én hányok a liberálisoktól és a szalonbolsiktól is.:D Istennek legyen hála, az SZDSZ már eltűnt a süllyesztőben, és a balos pártoknak is meg van vajazva a lejtő.
2018. márc. 8. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
58%

A liberalizmusnak mára többféle elterjedt jelentése van. A magukat liberálisnak vallók többsége nem nagyon érti a szabadságot és az ezzel járó felelősséget. Jellemzően marxista eszméket hangoztatnak. Az egyenlőség nevében sárba tiporják az egyéni jogokat.

Kisebbségben vannak a klasszikus liberálisok (vagy újabban neoliberálisnak is hívják őket) akik az individuális jogok fontosságára helyezik a hangsúlyt, mint az önrendelkezéshez, szólásszabadsághoz, tulajdonhoz való jogok.

2018. márc. 8. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Tudom, én klasszikus liberális vagyok (a marxisták mindig neoliberálisnak neveznek engem), pedig én vagyok a valódi liberális. Az ilyen kulturmarxista csőcseléknek köze nincs a liberalizmushoz, sajnos a jelenlegi u.n. "balliberális" pártok szinte mind ilyenek.
2018. márc. 9. 00:01
 4/8 anonim ***** válasza:
12%

A liberalizmus egy jól hangzó dolog, amit szinte mindenki meg tud ideologizálni hogy ő miért liberális.


Lehetsz teljesen kapitalista vagy teljesen marxista, vagy szélsőjobbot leszámítva szinte bármi, és ugyanúgy liberálisnak mondhatod magad, ha megideologizálod.

2018. márc. 9. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Mondani bárki mondhat, amit akar, de attól még nem lesz liberális.


A marxizmus erőteljesen szembemegy a liberalizmussal, mivel az egyén személyes szabadságát feláldozza az egyenlőség oltárán.

2018. márc. 9. 06:41
 6/8 Andizsuzsi ***** válasza:

"Miért gondolják többen is az LMP-ről, hogy liberális?"


Mert ez van az alapító okiratukban.

2018. márc. 9. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Alapítóokirat...hagyjuk már! Lehet, hogy annak indultak, meg azt próbálták elhitetni, hogy lehet más a politika, de nem jött össze nekik. Azóta jelentős ideológiai változáson mentek keresztül.

A wc-ben bűzlő húgy is lehet, hogy egykor Mojito koktél volt a maldív-szigeteki tengerparton, de attól még a jelenlegi állapotában már nem fogja bevenni a gyomrom.

2018. márc. 9. 07:16
 8/8 hájaaa ***** válasza:

Az LMP-ről azt kell tudni, hogy egy nagyon széles eszméket összegyűjtő párt. Van közte liberális, van közte erősen baloldalú, és van közte jobboldali liberális gondolkodású ember is.

Ajánlom figyelmedbe:

https://www.youtube.com/watch?v=22DUqQPIbGU

2018. márc. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!