Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ilyen elterjedt az az...

Miért ilyen elterjedt az az ostoba nézet, hogy az állam arra való, hogy megoldja a problémáinkat?

Figyelt kérdés

Az állam NEM erre való, csak egyfajta szükséges rossz, ami azért kell, hogy valami rend legyen, törvények, ne legyen anarchia.

Viszont én széles körben látom azt a primitív felfogást, hogy nagyon sokan ilyen proli módon minden létező problémájukra az államtól várják a megoldást. Ők maguk még véletlenül sem tesznek semmit a saját boldogulások érdekében, de ahhoz persze már van erejük, hogy az aktuális rendszert szidják.

Én nem vagyok olyan nagyon eleresztve, de mégis mindig a magam erejéből megoldottam, hogy úgy ahogy megéljek a rendszertől függetlenül, nekem mind1 volt, hogy MSZP vagy Fidesz van hatalmon, nekem egyik sem befolyásolta különösebben az életemet, mert ÉN nem hagytam, nem vártam egyiktől se semmit, nem is szavaztam soha, és így nem is ért csalódás, egyedül magammal szemben támasztok elvárásokat és azokat teljesítem is, és lás csodát, ez elég a boldogulásomhoz.

Mások erre miért nem képesek? Az állam nem valami segélyszervezet és pláne nem szeretetszolgálat, ezt lassan fel kéne fogni. Egyik párt sem lesz egy cseppet sem emberségesebb a másiknál, akármit is ígérnek, de nem is ez a dolguk. A fidesz pont ugyanilyeneket ígért 2010-ben, mint amiket most az ellenzék. És van egy rakat proli ismerősöm, akik mindig az aktuális rendszert szidják és mindig annak az ellenzékére szavaznak és ez így megy folyton folyvást. Nem értem ezt az általános primitívséget a magyar emberek körében. Ezek után nem csoda, hogy nem jutunk egyről a kettőre. Bőven elég lenne ha mindenki egyénileg államtól függetlenül magától összeszedné magát és letenne valamit az asztalra, máris egy jobb hely lenne ez az ország.



2018. márc. 6. 13:11
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Amerikában meghalhatsz, akkor se látnak el! Nem jobb ott a helyzet, csak a felszín látszik jónak!
2018. márc. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

"Egyik párt sem lesz egy cseppet sem emberségesebb a másiknál, akármit is ígérnek, de nem is ez a dolguk."


Ezt te így látod, de rajtad kívül százezrek, vagy épp milliók vannak, akik máshogy látják. Ők azt érzik, hogy X párt kormányzása alatt több maradt a zsebükben, jobban éltek, mint Y párt alatt. És ez jogos is, ha belegondolsz, hogy a pártok tudnak játszani az adókedvezményekkel, a családi pótlékkal, a segélyekkel. Teljesen legitim elvárás a választópolgár részéről egy párt felé, hogy ha már egyszer szavazatot kap tőle és esetleg kormányra is kerül, akkor olyan politikát folytasson, amilyet a polgárnak megígért. Értsd, ha én azt szeretném, hogy növekedjék a családi pótlék, és ezért az MSZP-re szavazok, akkor - akár kormányon, akár ellenzékben - harcoljon is azért, hogy növekedjen a csp. Ez nem azt jelenti, hogy segélyszervezetnek nézem az államot, hanem azt, hogy létezik az ún. társadalmi szerződés, ami alapján bizonyos jogaimról lemondok az állam részére, ugyanakkor keletkeznek bizonyos jogos elvárásaim vele szemben.


Van igazság abban, amit mondasz, de egész biztosan nem lenne jó az, ha mindenki ennyire kivonná magát a politika alól, hisz a politika mindenki életére hatással van, mindenkiét alakítja bizonyos mértékben. Aki nem szavaz, az lemond arról a jogáról, hogy a jövőjét ilyenképpen alakítsa. (Az igaz, hogy a pártok sokszor teljesen mást ígérnek a választások előtt, mint amit teszenk a választások után, de azért nagyjából körvonalazható, hogy egy párt milyen politikát folytatna hatalomra kerülése esetén.)


Az államnak igenis vannak kötelezettségei, pártállástól függetlenül, és (elméletileg) az állam számadással tartozik a polgárok iránt. Az egyik szélsőség tényleg az, aki mindent az államtól vár, de a másik pont te vagy, akik abszolút elhatárolódik az állami befolyástól.

2018. márc. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Állam nem létezik! Ennyire nehéz ezt megérteni? Ha létezne, lenne szükséglete! De nincs!!! Az állam soha nem kért egy pohár vizet sem, és nem is fog. Ez lehetetlen egy társadalmi eszme számára!!!
2018. márc. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Értem, én hogy elméletben ez nagyon szépen hangzik, hogy az államnak kötelezettségei vannak a polgárok felé. Csak hát a gyakorlatban ez nem valósul meg. Épp ezért járna mindenki sokkal jobban ha kisebb lenne az állam beleszólása az emberek életébe.
2018. márc. 6. 16:53
 15/15 anonim ***** válasza:

"Értem, én hogy elméletben ez nagyon szépen hangzik, hogy az államnak kötelezettségei vannak a polgárok felé. Csak hát a gyakorlatban ez nem valósul meg."


Azért ez nem egészen igaz, ha igaz lenne, ez az ország már szétesett volna.

Az egészségügy, a közbiztonság, az államigazgatás, stb., mind-mind az állam feladatai, ezek azért több-kevesebb sikerrel működnek.


A kisebb állami beleszólást én is támogatnám, vagy legalább azt, hogy egyes dolgok közvetlen szavazásként, és ne képviselők útján dőljenek el. De ez sosem fog bekövetkezni - és ebben igazad van, hogy ennek nagyrészt épp a polgárok az okai. Csak rá kell keresni ezen az oldalon arra, hogy "tiltják", és máris eléd tárul a sok "Miért nem tiltják be...?" jellegű kérdés. Ezeken sokszor én is meglepődök...

2018. márc. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!