Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ilyen elterjedt az az...

Miért ilyen elterjedt az az ostoba nézet, hogy az állam arra való, hogy megoldja a problémáinkat?

Figyelt kérdés

Az állam NEM erre való, csak egyfajta szükséges rossz, ami azért kell, hogy valami rend legyen, törvények, ne legyen anarchia.

Viszont én széles körben látom azt a primitív felfogást, hogy nagyon sokan ilyen proli módon minden létező problémájukra az államtól várják a megoldást. Ők maguk még véletlenül sem tesznek semmit a saját boldogulások érdekében, de ahhoz persze már van erejük, hogy az aktuális rendszert szidják.

Én nem vagyok olyan nagyon eleresztve, de mégis mindig a magam erejéből megoldottam, hogy úgy ahogy megéljek a rendszertől függetlenül, nekem mind1 volt, hogy MSZP vagy Fidesz van hatalmon, nekem egyik sem befolyásolta különösebben az életemet, mert ÉN nem hagytam, nem vártam egyiktől se semmit, nem is szavaztam soha, és így nem is ért csalódás, egyedül magammal szemben támasztok elvárásokat és azokat teljesítem is, és lás csodát, ez elég a boldogulásomhoz.

Mások erre miért nem képesek? Az állam nem valami segélyszervezet és pláne nem szeretetszolgálat, ezt lassan fel kéne fogni. Egyik párt sem lesz egy cseppet sem emberségesebb a másiknál, akármit is ígérnek, de nem is ez a dolguk. A fidesz pont ugyanilyeneket ígért 2010-ben, mint amiket most az ellenzék. És van egy rakat proli ismerősöm, akik mindig az aktuális rendszert szidják és mindig annak az ellenzékére szavaznak és ez így megy folyton folyvást. Nem értem ezt az általános primitívséget a magyar emberek körében. Ezek után nem csoda, hogy nem jutunk egyről a kettőre. Bőven elég lenne ha mindenki egyénileg államtól függetlenül magától összeszedné magát és letenne valamit az asztalra, máris egy jobb hely lenne ez az ország.



2018. márc. 6. 13:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Azért ez nem teljesen igaz így. Tőlem vonnak 100 ezret havonta a fizuból azért had várjak már el ezt azt az államtól.
2018. márc. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Oké, te szabadon azt vársz el tőle, amit akarsz. De hiába vársz el bármit is az államtól, az nagy valószínűséggel nem fog teljesülni. Én max olyan pártot támogatnék, ami kisebbre szorítja az állam szerepét és akkor legalább kevesebbet lopnának el adózás címén az emberektől, de ilyen sajnos ebben az országban biztos nem lesz ,mert ez egyik pártnak sem áll érdekében.
2018. márc. 6. 13:19
 3/15 anonim ***** válasza:
Ez egy jó meglátás. Rendszertől függetlenül kell boldogulni. Ettől persze jó ha valaki érdeklődik a közügyek után és várja a választást de nem jó ha mindig az adott kormányt okolja mindenért.
2018. márc. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Majd ha saját zsebből kellene megoldanod az egészségügyi gondjaid nem az ingyenes ellátással máshogy vélekednél. Én mostanában rendesen leterhelem az egészségügyet magán útin nem menne. Viszont húsz évig csak fizettem nem voltam beteg. Elvárom hogy most lássanak el. Rendben is van ez így
2018. márc. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Viszon ingyen juttatásokat nem kérek segély ilyesmit. Mindig is dolgoztam és magam kerestem a boldogulásom. Ilyen téren nem kell az államtól várni semmit.
2018. márc. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Értem én, jogosnak jogos az elvárásod, de attól még nem fog teljesülni. Az oktatás és az egészségügy minden kormány számára egy fekete folt, egyik sem tudott vele mit kezdeni, pedig mindegyik költött rengeteget ezekre, csakhogy hiába mert annyira rossz állapotban vannak ezek, hogy pár év alatt nem lehet helyretenni. Ellenzékben könnyű szajkózni, hogy nincsenek ezek rendben, a fidesz is ezt csinálta 2010 előtt.
2018. márc. 6. 13:29
 7/15 anonim ***** válasza:
Nincs állam, csak ember. Kizsákmányoló és kizsákmányolt! Ez egy patkány társadalom!! Itt az ideje, hogy változzon!!! Már bizonyos történések visszafordíthatatlanok.
2018. márc. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Egyébként mindig szétröhögöm magam azon, amikor az állami szervezetek nevezik a multikat "kizsákmányolónak".

Miközben pont az állam a legnagyobb kizsákmányoló.

A multik munkahelyet adnak az embereknek és senkinek sem kötelező hozzájuk tartozni, az államot azonban mindenkinek el kell viselnie.

Szóval igazat van, hogy az állam mennyire problémás, épp ezért nem értem, hogy oly sokan miért várnak olyan sokat tőle. Ne higgyétek azt, hogy bármelyik párt is csökkentené az állami befolyás szerepét, az ellenzékben is minden párt egyre erőteljesen állami szerepet akarna létrehozni.

2018. márc. 6. 13:45
 9/15 anonim ***** válasza:
A felesleges labdarúgó pályák helyett lehetett volna fejleszteni az egészségügyet! Csak orbán viktor elmebeteg! Rögeszméje a labdarúgás és a haverok pénzelése általa!! Az oktatás pedig szándékosan olyan, amilyen! Itt az a lényeg, teljesen leterheljék a gyerekeket, másrészt önálló gondolkodásra nem tanítanak meg, mert akkor kérdeznének! De eljön a nap, mikor kérdezni fognak...
2018. márc. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Amerikában minimalizálva van az állami szereplésvállalás a legtöbb szektorban pl egészségügyben.

Meg lehet nézni milyen ott az élet, és el lehet dönteni, hogy akkor most melyik a jobb melyik a rosszabb

2018. márc. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!